foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Astronotus on vist haige
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Akvaariumis elab juba 5 aastat üksik Astronotus. Kogu aeg ilusti ringi ujunud, sulistanud. Nüüd äkki paar nädalat juba mitte midagi ei tee. Ei uju, ei söö peaaegu mitte midagi, ainult liigutab uimeid ja saba vahepeal. Kui torkida, siis liigub teise kohta ja jääb jälle paigale. Mingeid väliseid tunnuseid ühestki haigusest ei ole. Mis tal viga võiks olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Unustasin veel öelda, et kuskil 3 nädalat tagasi toitsin teda lihaga, ta ei söönud ja need lihatükid jäid välja võtmata ja võisid äkki vett rikkuda? Panin täna 4 liitrit värsket vett juurde. Rohkem midagi teha ei oska. Ja kuna olin nädal aega kodust ära, siis tuli põles ööd ja päevad läbi. Äkki see on kah paha?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 07:21
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Äkki pensioni iga käes !
Kas oled uurinud kui vanaks su loom elada saab?

_________________
560l vajab taimestikku

170l 14,01,05 saab varsti uue ilme


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
See kala pole minu oma, olen ajutiselt tema hooldaja, seetõttu ma tõesti ei tea, kui vanaks sellised kalad elada võivad. Ja ega kuskilt otsida kah ei oska. Aga mulle tundus nagu vahepeal, et kala ei näe hästi. Tahtis süüa, tuli pinnale, aga kui viskasin, siis nagu ei näeks üldse, lasi lihal maha kukkuda...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
margit123 kirjutas:
Unustasin veel öelda, et kuskil 3 nädalat tagasi toitsin teda lihaga, ta ei söönud ja need lihatükid jäid välja võtmata ja võisid äkki vett rikkuda? Panin täna 4 liitrit värsket vett juurde. Rohkem midagi teha ei oska. Ja kuna olin nädal aega kodust ära, siis tuli põles ööd ja päevad läbi. Äkki see on kah paha?


Vesi võib olla juba roiskuma läinud kui seal 3 nädalat liha kõdunenud
on. Värsket vett `juurde` panna ei ole hea, parem vaheta vett.
Ime voolikuga vett u 20-30% välja(põhjast soovitatavalt) ja siis pane värsket vett, sama temperatuuriga, mis akvas asemele.
Nädal aega pidevalt põlev lamp võib ka muidugi kalale stressi tekitada, sest erinevalt taimedest ei taha kalad väga eredat valgust(paljud vähemalt).
Vett tuleb kindlasti vahetada.
Kas vesi sogane ei ole?
Kui suur akva on?
Mis temperatuur on?
Aga alusta kindlasti veevahetusega, kui vesi on ka
sogane siis vaheta rohkem, nii pool veest.
Kui lihatükkidest ikka midagi alles on, siis võta ikka need ka välja.
Sööki ei või põhja roiskuma jätta!

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 02:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Akvaarium on 160 liitrit. Aga kas siis võib sinna kraanivett panna? Mina imema küll ei hakkaks, ma võtaks kannuga. Tohib või?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 02:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Vesi sogane ei ole, temperatuur on normaalne. 26.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 02:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On olemas põhjapuhastusvahend: voolik, mille otsas läbipaistev plastist (laiem) toru. Pistad toru vette, lased täituda ja tõstad väljapoole, et vesi hakkaks voolikusse voolama. Siis lükkad toru jälle vette- "pump" töötab. Vooliku ots muidugi ämbrisse...
Ise imen selle abiga iga nädalavahetus põhjast sodi ja muda. Eriti hoolikalt toidumolli juurest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 05:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Kui sul kraanivesi väga kloorine või muidu haisev ja joogikõlbmatu ei ole,
siis võid panna küll. Voolikuga imemine aitab põhjas olevast sodist lahti saada. Veevahetus tee igal juhul kohe praegu ära, kui voolikut ei ole, siis võid topsikuga ka vahetada, aga kui mingeid roiskuvaid lihatükke veel kuskil on, siis need pead ka ikka välja võtma. Siis võiksid vooliku hankida ja veel vett vahetada natuke. Ehk see aitab.
Mõnda vitamiini võid ka anda ja proovida mõnd teist toitu.

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 08:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kumb variant siis ikkagi tõsi on - kas see, et 5 aastat on juba asi toiminud, või et ajutiselt akvaarium sulle usaldatud.
Või on 5 aastat sulle ajutine aeg :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 08:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Muide, kala seisukohalt pole oluline, kuidas asi toiminud on. Aga keda nii väga huvitab, siis võin öelda kah. Läksin lahku ja abikaasa vara on ajutiselt minu juures. Mina selle kalaga varem tegelenud pole ja teadmisi ei oma mingisuguseid. Nüüd on asi imelik ja midagi peaks nagu tegema...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 09:13 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kala seisukohalt on see vast kõige olulisem, sest teda on ju siinjuures vaja aidata :wink: Selle pärast küsisin tegelikult, et sinu mainitud asjad tekitasid erinevaid kõhklusi ja kahtlusi ja raske on sedaviisi nõu anda.
Oluline oleks kuulda vastuseid Bioloog Külli poolt esitatud küsimustele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 09:20 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:52
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Nii, ma võtsin päeval 10 liirtit vett välja ja panin uue vee ämbrisse seisma. Ja nüüd kallan sinna iga tunni tagant 1 liitri vett juurde. Ei tea, kas kala tuleb sellest välja. Ta ju ei söö midagi, see on kõige murettekitavam. Kaua ta ilma toiduta niimoodi vastu peab?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 09:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kui sul tavaline normaalne kraanivesi on, siis sinu asemel ma 50-60L vahetaksin kohe ilma mingi ootamiseta välja.
Vaevalt, et sulle 160L akvaarium ootamatult kohale toodi e. vaata ringi, kas tõesti kusagil akvaariumi hoolduse asjade hulgas pole üht pöidlajämedust voolikut, mille otsa käib plastikust silinder - sellega on hea põhjast saasta ja ühtlasi ka vett välja lasta. Kui seda tõesti pole, siis kannuga tõsta välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Veest. Olen juba aastaid võtnud akvaariumi jaoks vett kraanist. Seni ei ole midagi paha juhtunud. Ühe Scalarede kasvataja lehel väideti et tema teeb ka just nii.
Elan Nõmmel ja vesi on subjektiivselt arvates üsna hea.
Vanus ja eluiga hakkas mind ka huvitama, selgus et (kui keelest õigesti aru sain) elab kuni 20 aastaseks http://www.ciklidi.com/ciklidi/astronot ... otus.shtml. Vara veel pensionile saata.
Haigustest räägitakse veidi siin: http://64.95.130.5/Summary/SpeciesSumma ... =ocellatus (vt. linki Diseases).

Sööki, eriti kiiresti roiskuvat nagu liha, ei tohiks vedelema jätta! Sama lugu ussikestega.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver