foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ravimid
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 11:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
milliseid ravimeid kaladele üldse poodidest saada on? kas kuskilt mingeid antibiootikume ka oleks võimalik hankida? mul pisike salamander haige ja ei oska teda kuidagi aidata. lugesin et kui asi juba üsna hull peaks antibiootikumidega ravimist katsetama aga ei tea kust saada. inimestele mõelduid ei oska aga kuidagi doseerida nii et igaks juhuks katsetama ei hakka.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2005 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Sellistes asjades usalda loomaarsti.
Inimestele mõeldud antibiootikumid jäta rahule.


Kas keegi sööb kaladele-,kassidele- ning koertele müüdavaid konserv või kuivtoitu :shock:

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 12:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
oleks siis mõni loomaarst kes teab midagi minu sõbrakestest.... helistasin isegi loomaaeda ja sealt õeldi et nii väikseid nad ei ravi vaid lasevad looduslikul valikul toimida. olen üsna lootust kaotamas. puhastanud vesiniku ja kaaliumpermanganaadiga, olen soolvees leotanud olen, mingi kalade rohu ostsin ka aga vees käib mu loomake millegipärast ainult siis kui ta sinna panen. mingit paranemise märki aga ei näe kuskil. ainult kõhnemaks jääb ja laigukesed külgedel lähevad suuremaks. olen nüüd juba nõus kõike proovima. hullemaks ilmselt enam miski asja ei tee.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 01:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
sera firmalt on olemas spetsiaalne reptiilidele mõeldud vitamiinipreparaat (vedelal kujul) - alusta ehk sellest.et praegu on talvine aeg,siis aeglustub reptiilide ainevahetus,katsu ka temperatuuri tõsta. enamik loomaarste ei võta kahjuks selliste elukatega tõepoolest jutule.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:53
Postitusi: 18
Asukoht: risti (läänemaa)
@josefiina:
kui sa arvad et võib muudki akvaariumisse panna, kui ainult kalu, siis sa sellega muidugi ei eksi aga vaata parem: http://reptile.alkohol.ee/news.php
seal natuke rohkem infot selliste elukate kohta, mul endal on ka muidu teine elukas -> tarantel...

_________________
112 L : 1 ancistrus;
2 Herotilapia multispinosa
1 Cichlasoma nigrofasciatus
1 Cichlasoma Meeki
+ veel mingid chicliidid (2 tk)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 07:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
@itiman:
see mul juba üsna tuttav koht :D

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 04:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
temperatuuri tõstmine pole ilmselt kuigi hea mõte. nad nimelt ongi külma vee loomad ja kardavad liiga kõrget temperatuuri. aga kuidas neid vitamiine peaks talle andma? ta ei söö ju mitte midagi ja kardan et vee kaudu ei omasta ka eriti midagi. võibolla oleks õige ta lihtsalt rahule jätta ja oodata mis saab. ilmselt tekitan oma hoolitsemisega talle ainult liigset stressi.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 08:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu meelest võis seda vedelat vitamiinilahust otse suhu tilgutada kui võimalik. Ise ostsin pulbri veekilpkonnadele, mida panen lihatükkide peale. Mis tingimustes ta sul üldse elab? Kui kaua ta sul olnud on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 25, 2005 01:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
praegu on see haige loomake mul pesukausis :oops: olnud on nad mul natuke üle nädala. kui poest ostsin ei pannud tähele et ühel oli pisike laiguke külje peal. nüüd on neid laike paar tükki juurde tulnud ja need jooksevad kohati verd. kuna tegemist kahepaiksega siis on tal seal kausis esindatud nii kuiv maa ühe kivi näol kui ka vesi. see liik peaks valdavalt vees elama aga minu omad ei taha kumbki eriti vette minna. ilmselt on ka stress veel üsna suur. teine vaikselt ikka hakkab harjuma ja vähemalt sööb normaalselt. vahest ujub ka. aga otse suhu tilgutamine tundub nende puhu täiesti lootusetu tegevus. nad on ju kõigest 7cm pikad ja nahk on neil selline eriti õrna välimusega. jõuga lõugu lahti kangutama küll hakata ei saa. kui saaks siis söödaks nii juba haigele ussikesi ka sisse.
tingimustest veel nii palju et teisel on pisike akvaarium kus ta mulistab ja seal hästi palju taimi. vett vahetan kaks korda nädalas ja korraga umbes 40%. mingi pisike filter on ka aga seda ei saa kogu aeg sees hoida sest muidu läheb vesi liiga soojaks. normaalne temperatuur nende jaoks on nimelt 16-23 kraadi. talvel võib aga ka külmem olla isegi 4 kraadi pidavat üsna norm olema eriti kui tahad kevadel neid paarituma ajada. mul küll seda plaani pole ja temp. on ka kuskil 17-19 kraadi

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 25, 2005 01:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
ja kui kedagi huvitab kuidas nad välja näevad siis seda võib vaadata siit http://www.caudata.org/cc/species/Cynop ... alis.shtml

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 25, 2005 01:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kas sa seda rohelist vedeliku (nimi ei tule praegu meelde), mida ka lastele pannakse punnide ja haavade peale, oled proovinud. See on vist tavaliselt esimene asi mida proovitakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 25, 2005 01:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Se on briljantroheline.Samas ma seda just ei soovutaks,kaladele sobiv variant sellest on akva poodides müüdav tetra medical donic.Värvib vee ikka ilusaks tumeroheliseks :wink:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 26, 2005 12:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
seda veel pole katsetanud. peab siis järgi proovima.... kuigi hirm et see tekitab ainult veel rohkem stressi aga laigud on jälle suuremaks läinud :(

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver