foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
... nii ta on.
Et ei teagi, kust täpselt alustada.
Kunagi ma jutukas kellelegi kurtsin, et mu kalad kipuvad kaduma ning siis tõsisema akvas tuuseldamise järel leian mingid jäänukid, enamasti kala silmad kuskilt nurgast. Et olen lugenud siin postitusi, et kui ancistrused on, siis on see nö normaalne.
Mul on akvas aga ainult guppid (viimase kadumise aegu oli ainult kari maime ja 1 täiskasvanud isane)ja need roiskteod (aga noh ainult üks nii arvestamist väärivalt suurem). Ja noh kindlasti kaovad ka maimud, aga see on loomulik kadu ja kes neid väikeseid üle lugedagi jõuab. Kui mul varem akvaarium oli ja kalad surid, siis ma ikka sain nad kõik ilusti ühes tükis akvast välja korjata ja ei haihtuud nad kuskile.

Et see on imelik, kuhu nad kõik nii ruttu, kõigest ühe öö jooksul kaovad. Ja kui ka see määrida tigude ja guppide kaela (sest muud võimalust ju ei ole) siis kuidas nad surevad on ikka imelik. Või süüakse elusast peast? Süüa ma ju ometi annan neile. Et ükski kala haige ei tundu, kõik oleks nagu korras ja siis äkki lihtsalt kaovad ära. Ei tea, ei saa sotti sest. Nii on ära *kadunud* juba kolm suurt guppit, kõik olid ise seal akvas sündinud ja kasvanud ja näe, ei saagi nende üle nüüd rõõmu tunda :(

Et äkki kellelgi on veel nii olnud või oskab seletadagi, et mis toimub.

_________________
Halleluuja!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Kui sa neid tükkidena leiad,siis kaovad nad sul ilmselt filtrisse.Ise võtsin sealt alles valge molli fileena välja. :(

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 11:41 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 02, 2004 09:38
Postitusi: 12
Asukoht: võru linn
Sul peab seal ikka mingi haigus olema, et nad ära surevad. Elusast peast neid kindasti ei sööda aga surnult küll, lähevad kallale nii teod kui ka antcistrused.
Kuna viimati vett vahetasid ja kui suur on sul akva?
Kas oled pannud siise mõningaid võõraid asju(nt. omi teokarpe või dekratsioone)?
Kui kaua Sul see probleem juba kestnud on?

_________________
suurim valik lemmikloomi lõuna-eestis!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 12:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui need asjad vaid öösiti juhtuvad siis üks lihtne seletus on see et Sul akvas tekib kaladel öösiti hapnikupuudus ja nad koolevad sellest maha, teod aga lasevad lihtsalt söögil hea maitsta. Tasuks üle kontrollida kas õhutamine on ikka piisav.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 04:29 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
palju seda õhutamist siis peab olema? mul ei ole mingit erilist õhutamist, lihtsalt tavaline filter on mis vett liigutab. Olen aru saanud, et kui vesi liigub siis rikastub ta ise hapnikuga ja kui õigesti mäletan siis üks vana ja tark bioloogia õpetaja ütles, et mullitajatest nagunii vesi hapnikku ei omasta niiet see mul põhimõtteliselt küll selle filtri küljes on aga ammu juba ei tööta..

muidu kõlab see loogiliselt küll, sest millessegi muusse on neil raske surra. Uusi asju lisanud ei ole. Ja kestnud on see sellest ajast saati kui mu akvas sündinud kalad suureks said. Mingi oktoobrist ehk?

_________________
Halleluuja!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 04:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Mul oli ka sama mure, kalad kadusid, aga ei saanud aru kuhu. Siis leidsingi müsteeriumile saladuse, nimelt mul on filter see, millel kipub ''kõht tühjaks minema''. Mingi kolm kala leidis oma lõpu filtris. Panin filtri augu (väljavoolu) ette võrgu ja nüüd on kõik korras, kalad elus ja mina ka õnnelik :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 05:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Idriel kirjutas:
palju seda õhutamist siis peab olema? mul ei ole mingit erilist õhutamist, lihtsalt tavaline filter on mis vett liigutab. Olen aru saanud, et kui vesi liigub siis rikastub ta ise hapnikuga

See on õige, paraku me ei tea kuigivõrd mis Su akvas toimub - oli vist 40 liitrine kast kuid kui palju seal on elanikke? Kas on ka taimi? Gupid on nobedad paljunema ja see pole suur kast...
Filtri toimimist hakklihamasina kombel ei saa muidugi kah välistada, kuid kui probleemid hakkasid alles siis kui kalad said suureks siis see seda teooriat ei toeta. Öine kadumine hapnikupuudusel oleks loogiline siis kui akvas oleks taimed mis päeval lisahapnikku annaks, kui taimi pole siis pole ka suurt vahet kas öö või päev.
Kui tihti ja kui palju vett vahetad? Äkki lihtsalt vette on kogunenud liialt jääkaineid, rohkem kalu tähendab ka rohkem toitu ja rohkem jääke.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 06:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
haha, selle 40 liitrise kasti parandamisest olen hetkeks loobunud, sest ükskõik kui palju ma ka silikooniga ei plätserdanud, kaks kohta jäidki lekkima. Nüüd kui raha saan ja pettumus üle läheb, siis ehk võtan kõik nulli maha ja hakkan jälle otsast pihta.

Et praegu on mul mingi 11 l akva, või noh, ma ei taha seda ise kah akvaks nimetada.. asjandus noh. Aga need soojendid ja asjad, mis 40-sele akvale ostsin pistsin aga sinna sisse, niiet puudust neil ei tohiks olla millestki.

Kalu on hetkel järgi üks isane ja mingi 7 imetillukest maimu. Muidu oli nii 3 guppit umbes (vahelduva eduga).

Taimed on, need pikad ja peenikesed misnadolidki.. vallisnerad või asjad. Ja filter on see kõige odavam ja kõige tavalisem, kus on svamm sees, ning ma ei tea, et sinna kuhugi annaks ronida nii, et kohe hakkliha välja tuleks.

_________________
Halleluuja!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 07:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Ära kunagi kalade leidlikkust alahinda!

Mul kunagi üks teadmistehimuline gupi otsustas ka filtrit seestpoolt uurima minna, kusjuures mul oli veel filtri sellesse otsa, kust vesi välja voolab, pandud suhteliselt peenike toru. Aga see, et sealt vesi üsna tugeva vooluga välja tuli, ühte initsiatiivikat kala muidugi ei peatanud :shock:

Nüüd uues akvaariumis ronisid kalad topeltpõhja alla, kuigi toppisime kõikvõimalikud avaused kinni. Mul läks närv mustaks selle jama peale, et põhja all hunnik kalu ringi ujus, kusjuures välja tagasi nad ise enam ei saanud. Tuligi kogu kupatus koost lahti võtta, et saaks topeltpõhja likvideerida ja nüüd on rahu majas :D

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui see et Sa veevahetusest rääkida ei taha tähendab seda et Sa lihtsalt vett ei vahetanud siis on kõik selge ju, surid oma s... sees siis. Nii ehk naa oli neid 11 liitri kohta paljuvõitu kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 08:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
Kui see et Sa veevahetusest rääkida ei taha tähendab seda et Sa lihtsalt vett ei vahetanud siis on kõik selge ju, surid oma s... sees siis. Nii ehk naa oli neid 11 liitri kohta paljuvõitu kah.


JAH




kes ütles, et ma rääkida ei taha, hehe. Ma vanainimene, kipun unustama. Et vett vahetan nagu te käsite :D kord nädalas 1/5, kuigi nii väikse akva puhul juhtub tihti 1/4, sest blumpz ja valmis.

ja palju neid seal 11-l kohta siis olema peab? ega ma neid kõiki kaheksat sinna ju ei jäta ometi. Kui kõik ka ellu jäävad siis annan osad ära. Pole mul eladeski plaani olnud 11-l akvas 8-t guppit kasvatada. Loll ma olen, aga mitte nii loll.

_________________
Halleluuja!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2005 08:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Idriel kirjutas:
ja palju neid seal 11-l kohta siis olema peab? ega ma neid kõiki kaheksat sinna ju ei jäta ometi.

Ehkki enamus allikaid pakuks vast 1 väikese kala (gupi kvalifitseerub) usun et 2 vast veaks veel välja. Praeguse asustustiheduse juures võib muidugi nädalas veerand veevahetust olla liiga vähe, võimalik et peaks tegema tihedamini. Ilma testita ei oska aga öelda, eks sõltub ka söötmisest.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver