foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 41 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2011 10:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Maria kirjutas:
Su kalal ei ole parasiite, see on sisemine probleem soolestikus. Soomuste mahalangemine ja auk uimes võivad olla lihtsalt sellest põhiprobleemist tulenevad kõrvalhädad. Eespool soovitas sulle hea inimene apteegist kakilahtistit tuua, sooled on vaja puhtaks saada, et turse alla läheks. Paari mahalangenud soomuse või uimes oleva augu tõttu su kala ära ei sure, küll aga sureb ta päris kindlasti, kui see turse alla ei lähe.

Ta istus mul täna ca 10 tundi 3L purgis, milles oli lahustatud 1/4 lusikat mõrusoola. Väljaheide oli enamasti selline pikk ja siidjas, kuid seda natuke isegi oli.
Samuti olen üritanud teda masseerida - seni tulutult.
Poes soovitati Bactopuri kuur igaks juhuks läbi teha akvaariumis - lahustasin pool tabletti 3L purgis ning ülejäänud poolteist akvaariumis.
Hoidsin kala purgis veel 30 min ning lasin ööseks tagasi akvaariumisse.

Homme hommikul püüan teda veel natuke masseerida ning panen ta uuesti purki, mille täidan akva veega ning mõrusoola lahusega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 02:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Peale mõrusoola vanni turse natuke vähenes (mis on ka loogiline, kuna mõrusool viib vedelikke välja), kuid hommikuks, peale seda, kui kala öö akvaariumis oli, oli olukord üsna samasugune.
Masseerimine teda ei aita - ainus asi, mida võib üritada on tõsta mõrusoola kontsentratsiooni, kuid see ei pruugi talle mingist tasemest alates eriti meeldida.

Põhimõtteliselt, kui midagi ei toimu lähima paari päeva jooksul, siis mul ei ole vist mingit muud võimalust, kui kala eutanaasiale mõelda, sest kui ta ei söö midagi ning niimoodi punnis on, siis ta nii ehk naa sureb.
Kui kellelgi veel mingeid mõtteid on, siis andke teada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 03:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Mõte selline, et aja oma vee näitajad kõik korda. Mulle on meelde jäänud, et ravimitega võib hakata jamama alles siis, kui NO3 korras.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 04:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
NO3, NO3-eks.
See on mul järjekindlalt alla poole langenud peale puhastamist.

NO3-e taseme alandamine ei tee seda antud kala terveks.
Tuleviku mõttes on asi kindlasti aktuaalne, kuid mitte antud kalaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 05:37 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Kas selline asi, nagu "Dwarf Gourami Iridovirus" ei saa olla kurjajuur?
Tsiteeri:
Dwarf gourami iridovirus is apparently specific to the dwarf gourami (Colisa lalia), including the various fancy varieties of the species, such as neon gouramis and sunset gouramis. Infected fish develop a variety of symptoms, including loss of color, decrease in activity and appetite, the appearance of sores and lesions on the body, abdominal swelling and finally death. This fish disease is highly contagious, completely untreatable and invariably fatal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 07:03 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
prj kirjutas:
Kas selline asi, nagu "Dwarf Gourami Iridovirus" ei saa olla kurjajuur?
Tsiteeri:
Dwarf gourami iridovirus is apparently specific to the dwarf gourami (Colisa lalia), including the various fancy varieties of the species, such as neon gouramis and sunset gouramis. Infected fish develop a variety of symptoms, including loss of color, decrease in activity and appetite, the appearance of sores and lesions on the body, abdominal swelling and finally death. This fish disease is highly contagious, completely untreatable and invariably fatal.


Võib küll olla. Viirused pole aga kahjuks ravitavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2011 10:35 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Niisiis, nüüd vaikselt hakkab mõlema külje pealt soomuseid välja langema.
Vähemalt nii tundub.
Samuti punnis ei ole ta mitte üleni, vaid pigem ainult parem külg.
Ta ei söö ka mitte midagi.

Arvan, et ei ole mõtet tal lasta rohkem piinelda.
Aitäh abi eest, kahju, et asja ei saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2011 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Kurb kuulda, et lahtisti ei mõjunud. Mul suhteliselt sarnane mure praegu, ainult et sirpuimel (skalaaril). Üritasin eile ka masseerida, aga see ei aidanud midagi. Kala iseenesest veel sööb ja muidu täitsa kõbusalt käitub, aga kõht on umbes 4-5 korda suurem kui teistel. Praegu istub umbes teist tundi magneesiumsulfaadi vees ämbris. Kogemata tegin kontsentratsiooni pea kaks korda suurema, aga paistab et tal pole häda midagi. Samas ei ole ka mingeid märke väljaheitest veel.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2011 10:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Kusjuures, ma ei tapnud seda kala ära veel.
Põhjusega, et kui tal oleks Dropsy, siis ta viskaks üsna kiiresti sussid püsti.
Samuti, kui oleks tegemist mingite päris sooleparasiitidega oleks ta ka nädala ajaga vast surnud.

Hetkel on selline olukord, et kalal pidevalt pikk ja väga õhuke niit ripub pärakust.
Ehk siis see vihjab ikkagi mingisugusele seedetrakti infektsioonile.
Bakterivastast ravimit ma ka juba proovisin ning see ei mõjunud.
Kuna ise olen hetkel puhkusel, siis on olnud võimalus kalale iga päev mõrusoola vanni teha.

Samas - kala seisukord ei muutu eriti.
Hullemaks ka ei lähe. Kolm külmunud ussi sõi ka vahepeal ära (kuigi see vist ei olnud kõige targem tegu).

Lugesin inglisekeelsest Discuse foorumist, et Discuseid suudeti päästa enrofloxacin-i süstimisega, kasutades kõige peenemat insuliinisüstalt. Sümptomid olid väga sarnased minu kalale ning 24h peale esimest süsti kakkis kala suure valge kera välja.

Samamoodi on siin üks sait, mis toob ära milliseid antibiootikume tohib kalade puhul kasutada ja mis koguses ning kuhu ja kuidas süstida:
http://www.fishdoc.co.uk/treatments/injections.htm
Selle tabeli järgi võib välja arvutada, et näiteks 2% enrofloxacin-i lahust peaks 100 grammisele kalale süstima 1mg ehk 1/20ml.

Lisaks on netis viiteid mõnedele publikatsioonidele (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2080513).

Kuna mul otseselt sõprusringkonnas arste ei ole ning vaevalt, et mõni veterinaar kalale antibiootikumi kirjutab (ja on kaheldav, kas Lalia puhul on mõtet), siis arvan, et antud mõtted jäävad teooria tasemele.
Mõtlesin lihtsalt, et panen kirja, mida leidsin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 11:18 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Kas oleks mõtet kalale teha metronidasooli kuuri äkki?
Kui arvestada, et Bactopur Direct ei avaldanud erilist toimet?

Varsti nädal aega möödas ning mingit erilist muutust pole täheldanud.
Kala ikka veel vaikselt lõõtsutab, kuid kui vaja, siis ujub ka aktiivsemalt ringi.

Pea igapäevased mõrusoola vannid ei avalda ka enam eriti toimet, väljaheidet pole enam. Küll aga selline õhuke pikk valge niit ripub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 18, 2011 10:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Ikkagi oli/tekkis dropsy.
Kalal hakkasid külgedelt soomuselt vaikselt turri minema.

Mis ei aidanud:
Bactopur Direct, ka kala kõrges kontsentratsioonis hoidmine üksi.
Magneesiumsulfaat
Masseerimine

Mida proovisin liiga hilja:
Amoxicillinis leotatud ussid, amoxicillini vann.

Kala surmatud 99% piirituse vanni abil.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina soovitasin magneesiumsulfaati proovida. Peaks olema suht süütu asi (Discuseid ei tea - nood õrnakesed). Kurb, et kalakesega nii läks. Tegid ju kõik, et teda aidata.

Aga mul tekkis küsimus - miks just piiritusevannis? Mina olen omad lootusetult ravimatud juhtumid pannud veega topsikusse ja sügavkülma. Kas see pole hea variant? On veel üks jõhkram moodus kalu kiirelt surmata. Täpselt ei tea kuidas, aga kusagilt pea ligidalt (vististi) tuleb selgroog läbi lõigata. Jõhker! Mina olen siiani oma hädalisi sügavkülma pannud. Kas nii ikka on kõige õigem?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 11:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sügavkülm paneb valutult magama. Peaks olema parim variant...kui muu enam ei aita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
prj pani 99? piirituse vannis. Sealt ka minu küsimus - äkki on see parem lahendus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 11:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 05, 2010 01:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Felch kirjutas:
Sügavkülm paneb valutult magama. Peaks olema parim variant...kui muu enam ei aita.

Sügavkülm ei ole parim variant, kuna kala külmub vaikselt ning mingil hetkel on ikkagi halb.
Minu teada on parim moodus kas kala viskamine jääkülma vette (kohene surm), keevasse vette (samuti kohene surm) või siis piiritusse (veel kiirem surm).
Muidugi võib ka jääkülma piiritusse, aga see peaks olema overkill.
Piirituses sureb kala absoluutselt koheselt. Sekund, kui sedagi.
Kõige valutum oleks ilmselt narkoosi üledoos, aga ma ei oma selliseid vahendeid kodus.

Nii, aga teemasse nüüd.
Teisel guraamil samad tunnused. Auku uimes ei ole, kuid samuti on väga kartlik ning hakkab vaikselt punni minema.

Kuna eelmise guraami puhul ei aidanud bactopur ega magneesiumsulfaat, siis jätaks selle hetkel vahele.
See kala veel sööb - panin ta purki ning toitsin talle kolm amoksitsilliini tableti pulbrist läbi käinud ussi.

Niimoodi annustamine on muidugi väga umbes, aga üledoosi pärast ta vaevalt ära sureb.
Põhimõtteliselt, kuna mitte midagi tehes see kala 100% sureb ära, mõtlesin, et proovin natuke vähem traditsioonilist viisi.

Vee näitajad on mul nüüd normis, ehk siis kaks võimalust - kas mingi nakkus, mis hakkab guraamidele või siis Dwarf Gourami Iridovirus.
Midagi muud ma ei oska kahtlustada, kuna ülejäänud kalad on täiesti terved ning käituvad normaalselt.


Viimati muutis prj, Reede Jaan 21, 2011 11:39, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 [ 41 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver