foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Palun abi!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 02:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Selline mure, et juba 4 kuud järjest surevad tetrad ühekaupa ja haigustunnused tekivad ka ühel kuni kahel kalal korraga. Skalaarid, haibarbused ja sägalised paistavad ennast hästi tundvat (ah jaa siiski, üks iminapp suri ilma mingeid tervisehädasid välja näitamata).
Sümptomid järgmised:
Nagu enamikel juhtudel kalad kõhnuvad, ujudes kõiguvad küljelt-küljele (ujumisraskused), lõpused ülaosas avanenud, mingit erilist sügamist pole märgata.
Ainus spetsiifilisem tunnus on see, et kalade soomustele tekivad tumedad täpid/väiksed laigud, keha pind sile. Saba ja uimede juurest keha värvus täitsa must.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 12:34 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui suur on akvaarium? kui tihti ja kui suures ulatuses teed veevahetusi? ja ega sa pole loodusest korjatud kive/teokarpe/juurikaid/muid asju akvaariumisse pannud? kui palju on akvaariumis kalu? milline on vee temperatuur?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 06:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Nende asjadega peaks kõik OK olema. :wink:
Olen 15 a. akvaariumit pidanud ja õnneks ei ole mul väga palju haigustega kokkupuuteid olnud. Ning seetõttu ei oska ma praegu õiget diagnoosi panna. Kahjuks ei saa praegu kalast pilti üles panna, kuna alles tutvun foorumiga ja leiutan hetkel kuidas seda siin teha.[/img]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 07:47 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
bactopur direct abiks alustuseks ja eks neid kogemusi ole meil kõigil - seda pole vaja üksteisele nina alla hõõruma hakata ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kes kellele siin hõõrub? Mind isiklikult kül huvitaks,et kaua keegi oma hobiga tegelenud on.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 08:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jäi selline mulje,et kodanik raintsi vee parameetrid ja akvaariumi sisu ei ole asja juures olulised,ometi on kaladel midagi viga. kahju,aga väljend "kõik on ok" ei ütle vähemasti mulle küll mitte midagi ja selle teadmise baasil ei ole võimalik välja selgitada võimalikke haiguse avaldumise tekkepõhjuseid.
sisemine bakteriaalne infektsioon levib enamasti akvaariumites, kus on soovituslikust madalam temperatuur,halvad hügieenitingimused (loe: harvad veevahetused) või on nakkus sisse toodud looduslikust keskkonnast.kui ei kõrvaldata haiguse teket soodustavaid tegureid, võib haigus uuesti välja lüüa - sellest siis minu küsimustik raintsile.
seda mida ei tea 5, 10 või 20 aastat akvaristikaga tegelenud inimene, võib teada hoopis värske akvaariumiomanik - üha uut infot tuleb iga päevaga ainult juurde


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 08:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Ei mõelnud absoluutselt midagi halvasti. Tahtsin lihtsalt täpsustada, et oleks lihtsam haigust ja selle tekitajat leida. :oops: Jään ootama igasuguseid variante, mis võiksid veel kuidagi abiks olla.
Ette tänades.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 08:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Akvaarium 170l. Veevahetus iga nädal ligikaudu 20 % ulatuses (külma vee kraanist). Vee temp. 26 c. Loodusest ei riski midagi korjata. Puujuurikas poest termiliselt töödeldud. Teokarpe ei hoia akvaariumis, et vee karedus ei läheks suureks. Akvaariumis on 6 skalaari,
3 sägalist, 1 haibarbus ja allesjäänud 3 tetrat.
Veefiltrit puhastan 5-7 päeva tagant. Põhjakruus (sifoonitud)- spetsiaalne peenike lihvitud kivi. Suurpuhastus 12 - 14 kuu tagant.
Uute kalade ja taimede muretsemisest on möödas viis aastat ja ühtegi kala pole selle aja jooksul hingusele läinud. Nii et poest ei ole ka haigustekitajat tuua saanud.
Lisasin ka pildid fotoalbumisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 04:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Võib olla on tegemist vanusega. Nagu sa mainisid ei ole sa ühtegi kala ega taime 5 a. jooksul ostnud. Tegemist võib olla sellega, et su tetrade eluiga hakkab otsa saama. Minu teada on haratsiinlaste (tetrad) eluiga nii 3-5 aastat keskmiselt olenevalt liigist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 07:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Olen seda ise ka mõelnud, et äkki on vanad. Tundub ainult kuidagi naljakas, et kõik järjest muutuvad sellisteks suht lühikese ajaga.
Neid oli enne 11 ja peale nelja kuud jäänud järgi 3tk. Mõtlesin, et mõned võiks aasta või paar kauem vastu pidada. Ja ärevaks tegigi mind põhiliselt see, et üks iminapp suri mõned päevad tagasi ilma mingeid tervisehädasid välja näitamata. Aga eks seda tuleb ikka teinekord ette ilma et peaks väga muretsema või kartma, et lööb mingi epideemia sisse.
Suured tänud igatahes. Ilmselt peab siis lihtsalt edasi asjade kulgu jälgima. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Aga siis on ju kõik õige,ilmselt ostsid nad enamvähem samal ajal ja nüüd ongi nende aega täis. See,et mõni võiks aasta kauem vastu pidada...nad ongi sul ju väga kaua vastu pidand mu arust :-k

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 10:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 11:00
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Eks nad on mul vanad tudid jah. :)


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver