foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 06:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Küsimus Mariale.
Kas selline asi võib olla kakluse tagajärg? + nässus vesi! Teine on BactopurDirecti vannis eilsest. Sellisena tõstsin ma ta ka poegade juurest ära ja panin selle poegade arvele kuna ta lasi enda pealt süüa! Ja lasi ka nüüd ajutises ning söömas käisid väiksed ka teise isase pealt!? Aga kas see võib olla kakluse tagajärg?
Või on haigus?
Ja kas selle pildi järgi on võimalik midagi öelda? Piimjas sabal ja ülauime tagumises osas.
Sama vesi kahes akvas. Nädal tagasi 14 päeva doos PlantNutrion+ ja muu stafi segu jooksis 24tunniga akvasse. Sellele lisaks 10 nädalaste discustele külmutatud toidu ülesöötmine :oops: !
Vett kokku kahe akva peale ~500l.

Ja sealsamas kõrval on olukord selline .

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Viimati muutis lem, Laupäev Nov 13, 2010 09:12, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 07:01 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mikrovigastused + saaste võib sellise pildi kokku anda küll. bactopuriga võiks neid mõlemaid leotada umbes pool päeva korraga 3-5 päeva vältel.


Üles
 Teema pealkiri: aga väiksed
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 07:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Bactopuriga või BactopurDirectiga?
Aga mida väikestega teha? Neid seal koos ~40tükki, 1,5-3cm. See keskmisel pildil olev ~2cm. ~320l vett, Ph 6,7 No3 veel 10-20, Kh2-4 kõigub tänu kestvale suuremale vee vahetusele, Po4-ja olen saanud 0,5 -e peale.
Tänan vastuse eest!

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 08:22 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
olulist vahet ei ole kummaga, kuna tegu ei ole sisemise infektsiooniga. võid seega kasutada seda, mis olemas on.


Üles
 Teema pealkiri: aga väikesed
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 09:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Aga väikesed?
Bactopur oleks süütum asi. See ei rikuks Biosüsteemi või? Mul on mõlemad olemas tegelikult. Probleem selles et toimub pidev vee vahetus ~100l ööpäevas kahe akva peale kokku praegu. No2=0 siiamaani.
-vesi ~530l kahes akvas kokku
- 310l ~40 Discuse poega 11 nädalat vanad + 2 Ansistrust + 4 Kuhlit
- 220l 4 Discust + 4 Botiat
Mõlemal akval oma välisfilter + välisfilter ühest akvast teise ja ülejooksuga tagasi. Vee vahetus ühine.
Bactopuriga mõlemiga on vaja valgus välja lülitada?
Kas söötmine ka ära jätta?
Ja vee vahetus seisma panna?
Direct likvideerib ka kasulikud bakterid?
Bactopur vedelikuna ei likvideeri?
Mida teeksid? :)
Mul endal juhtmed lühises juba! :oops:

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 09:22 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mõlemad on bakterivastased ravimid - järeldus: mõlemad notivad baktereid.
sain aru, et sul see discus eraldatud üldse kuhugi mujale, sellest ka soovitus poole päeva kaupa lahuses hoida. bactopur direct on lollikindlam, kuna toimespekter on laiem. söötmist katkestama ei pea, kui sa söödad üldakvaariumis, st. mitte selles anumas, kus sa ravid. valgust ei ole vaja välja lülitada.


Üles
 Teema pealkiri: väikesed
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 09:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Suure teise võin ka eraldi tõsta. Aga küsimus on väikestes!
Väikestel tundub uimede peal ka mingi bakteri jama olema!
Nende kõikide püüdmine tähendab akva tühjaks tõstmist. Korra olen kõik välja püüdnud =~2,5 tundi :( .
Ok
Aitäh!

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: to Maria
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2010 07:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Mariale küsimus:
bactopurDirect-iga on paremaks läinud suurtel kehapeal soomuse vigastused. Ühel päris kadunud. Siiski ei olnud need vist kakluse vigastused! Kaldun arvama et veega probleem on kestnud juba ~4-5 nädalat! Nüüd oleks vesi nagu Ok. No3 on <10, Ph 6,8, kuid Po4 0n endiselt 0,8, kuigi taimede suhtes peaks see hea olema, Kh 3, Gh5 aga BactDirect veel sees, temp 29,6-30,2.
Nüüd on suurtel Discustel uimedel samasugused piimjad laigud nagu Diskuse poegadel ja kohati nagu uimed sulavad. BactoDirect pole asja parandanud või kui pikalt seda tegema peaks.
Kõige paremini näha 3sek videol. Piltidel ei saanud ühelgi nii hästi nähtavaks.
Palun Vaata.
Ülemine RedTurqoisi külje uimedel!
http://www.youtube.com/watch?v=nmXAMa4iG2A

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Viimati muutis lem, Laupäev Nov 13, 2010 09:04, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: pildid
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2010 07:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Sellel pildil siiski näha küljeuimedel
Pilt
Ja selle on vähe sabal näha ja seljauime tagumine serv!
Pilt

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: ravimid ja ravi
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 09:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Praegu olemas ravimid PunktolUltra, SeraEctopur, EktolFluid ja BactopurDirect.

Kui mitme nädala jooksul halva vee tagajärjel tekib akvas parasiitide ja bakterite massiline paljunemine ning kalade enda immuunsus süsteem enam ei saa hakkama siis selle tagajärjel parasiitide poolt näiteks uimedele tekitatud vigastustel tekkivad bakterid? Kas see järjekord on õige ja mõttekäik?
Edasi kui vesi on korda saadud peaks esmalt kõrvaldama põhjustajad s.t. likvideerima parasiidid või parasiidid/bakterid korraga? Kui üritada likvideerida baktereid siis parasiidid teevad oma kahju edasi tekitades stressi ka lisaks?
Kuidas oleks õigem järjekord tegutsemiseks, ravi järjekord, kumbasid ennem peaks raviga üritama kõrvaldada - baktereid või parasiite? Iseenesest ju pikema aja jooksul tekkinud kahjurid ei hävi. Bakterid muidugi paljunevad kiiremini vist ja seetõttu nende hävitamine esmane või?
Kui neid korraga hävitada ei saa? Kas siis ei teki surnud ring, sel ajal kui ravid üht paljuneb teine ja vastupidi!
Või on siiski meil saadaolevate ravimite hulgas midagi mis mõjuks korraga mõlemile?
Või milliseid ravimeid tohiks koos kasutada?

Aitäh vastuse eest.
Ed

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: Re: ravimid ja ravi
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 11:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
lem kirjutas:
Praegu olemas ravimid PunktolUltra, SeraEctopur, EktolFluid ja BactopurDirect.

[b]Kui mitme nädala jooksul halva vee tagajärjel tekib akvas parasiitide ja bakterite massiline paljunemine ning kalade enda immuunsus süsteem enam ei saa hakkama siis selle tagajärjel parasiitide poolt näiteks uimedele tekitatud vigastustel tekkivad bakterid? Kas see järjekord on õige ja mõttekäik?

Vastab tõele.
lem kirjutas:
Edasi kui vesi on korda saadud peaks esmalt kõrvaldama põhjustajad s.t. likvideerima parasiidid või parasiidid/bakterid korraga? Kui üritada likvideerida baktereid siis parasiidid teevad oma kahju edasi tekitades stressi ka lisaks?

Täpselt nii.
lem kirjutas:
Kuidas oleks õigem järjekord tegutsemiseks, ravi järjekord, kumbasid ennem peaks raviga üritama kõrvaldada - baktereid või parasiite? Iseenesest ju pikema aja jooksul tekkinud kahjurid ei hävi. Bakterid muidugi paljunevad kiiremini vist ja seetõttu nende hävitamine esmane või?

Oleneb olukorrast. Sinu akvaariumi puhul on ehk kindlam alguses teha parasiidiravi ja kui jäävad mingid jäägid, siis bakteriravi otsa. Vt. allapoole.
lem kirjutas:
Kui neid korraga hävitada ei saa? Kas siis ei teki surnud ring, sel ajal kui ravid üht paljuneb teine ja vastupidi!
Või on siiski meil saadaolevate ravimite hulgas midagi mis mõjuks korraga mõlemile?

Ei teki surnud ring. Kui bakteriraviga tappa ära haigustekitaja, siis üleöö need kuskilt akvaariumisse juurde ei satu, kui sa oled piisavalt hoolas olnud ja steriliseerinud ka kahvad ja muud tarvikud, mida akvaariumis kasutad. Ehk kui sa teed läbi bakteriravi, siis 24-48h söega filtreerimist ja siis näit. parasiidiravi, siis peaks see olema piisav, et tappa mõlemad haigustekitajad. Toimib ka vastupidises järjekorras.

Video kohta: see on parem kui pildid, aitäh. Võiks kahtlustada, et algpõhjus on mingi parasiit (costia näiteks). On olemas universaalseid ravimeid aga nende laia toimespektri tõttu need discustele väga hästi ei sobi. Üldse olen ma discuste ravi soovitamisel suhteliselt ettevaatlik, sest nad taluvad ravimeid halvemini, kui teised liigid. Praegu võiks teha üldakvaariumis ravi Punktoliga ja kui jäävad mingid jäägid uimedele või kehale, siis bakteriravi sinna otsa vahepealse söega filtreerimisega.


Üles
 Teema pealkiri: aga väiksed
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 11:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Kas väikestele teen sama punktoliga? Ja kas võib EktolCrystali asemel kasutada SeraEctopuri? Mõlemad tõhustavad ravi hapnikuga?
Ja mille tõttu võib tõusta PO4, taas 1? Kas ravimite tõttu test valetab? Surnd rämpsteod? Toitu pole pannud ju!
Ma oma teema all olen kõik jama kirja pannud mis ma ise teind olen!
S.t et minu arusaamisel Diskused kannatavad ravimeid samuti kui teised kalad! Arvesse tuleb võtta ju ainult kas Ph <7 või 7< osade ravimitega?
Muidu on Discused kalad nagu kõik teisedki :D !
Nii kaua kui mul vesi oli Ph<7, Kh3-5, Gh2-4, No3 <10, No2 =0 mida ta õnneks on siiamaani, ei olnud mul mingeid probleeme! Nüüd nende maimude/poegade katsetamisega keerasin käki kokku :oops: .
Muide 100l-ses kus kasutan sama vett on taas maimud kolmandat päeva akvas! :) Millega ma muidugi jändama ei hakka.

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 02:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ektol Cristal ja Ectopur on sisuliselt samad asjad, vahe on tootjas. Mõlemad tõhustavad ravi soolaühenditega. Väikestele võid panna sedasama Punktoli. PO4 tõusu taga võivad olla surnud bakterid.

Lem, kõige lugupidamise juures, ma ei loe kõiki foorumis olevaid postitusi (mul puudub selleks lihtsalt aeg), seega ma ei ole "sinu teemas" olevat värskemat infot senimaani lugenud, kui alles praegu, kus ma hakkasin seda ise otsima. Viide sellele oleks võinud olla varem, sest tehes ravi X asja vastu, tuleb arvesse võtta eelnevaid hiljutisi ravisid. Ma ei ole nii andunud foorumifänn, et ma iga kasutaja akvaariumipidamise kronoloogiaga tuttav olen.

Kuna sa kalu Tremazolis ka veel ujutasid, siis peale Punktoli ei tohiks küll vähemalt paar nädalat ühtegi ravimit kasutada, sest vastasel juhul kukub kalade enda mikrofloora kokku. Discust pidada ei ole keeruline, ma olen nõus. Ent see ei ole siiski päris "sama kala" nagu Guppy või Kuldkala - neil on omad kiiksud, millega tuleb teinekord arvestada.


Üles
 Teema pealkiri: vabandan
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 03:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Vabandan, et inf oli puudulik ja saan täitsa aru et ei ole võimalik kõike jälgida. Oma tegemised tahavad ka tegemist ju. :oops:
Loodan et saan nüüd hakkama. Ettevalmistused Punktoli jaoks juba käivad ja homme läheb nädalaks see õlekõrs käikku.
Aitäh!

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver