foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Minu akva klaasidele on tekkind imelikud ebeme moodi olevused,valged ja ime peenikesed,liiguvad ka natuke,kõik klaasid on neid täis.nagu oleks villaselt lapilt pärit ebemed ja sees pool ,veest kõrgemal neid pole.Lõpetasin just üleeile ravikuuri,ehk oskab keegi öelda,kellega võib tegu olla? :oops:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 01:53 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 05, 2004 12:30
Postitusi: 84
Asukoht: Tartu
Einoh.. tore, avastasin enda akva klaasi küljest ka samasugused elajad.. Imepisikesed ja valged ning liiguvad. Ma pole mingit ravikuuri teind. Kuid nädal tagasi sai kalad sisse pandud.

_________________
200 liitrit.
Pildid albumis


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 03:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Olete elustoitu andnud viimastel aegadel? Sellega need enamasti planaarussikesed tulevad, ajapikku kaovad ise ära. Liigne toitmine peaks neid elukaid soosima nii et ehk tasuks toiduportsusid vähendada.
Kaladele need ohtu ei kujuta, väheste eranditega (ntx Macropodus opercularis) kalad neid süüa ei taha.
Veele meresoola lisamine hävitab neid kah, aga sool ei sobi kõigile kaladele, ammugi mitte taimedele.
Põhja puhastamine (sifoonimine) aitab nende vastu.


Viimati muutis Rein, Neljapäev Dets 30, 2004 03:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Ma pole kaladele juba üle kuu elustoittu andnud,ülesöötmine siis pigem,aga minu omad söövad neid küll. :-k

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
ärge otsige probleemi nendes väikestes elukates, kes teie akvaariumi klaasi küljest arvatavasti mingit ollust tasapisi söövad. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 12:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jonny kirjutas:
ärge otsige probleemi nendes väikestes elukates, kes teie akvaariumi klaasi küljest arvatavasti mingit ollust tasapisi söövad. :wink:

Tegelikult on küll probleem - need ussikesed pole kena vaadata. Ja kui nende ilmumine on seotud sellega et põhjas vedeleb liiga palju toitu siis see on ju suuremgi probleem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Mul tekkisid need ussikesed, kui olin 5 päeva ära ja panin Holidays tablette kaladele söögiks. Tablette kalad ei olnud söönud, korjasin need vormitud latakad tagasijõudnuna välja.
Meresool nende niidikeste vastu kohe ei aidanud, ikka püsisid osad klaasi küljes ja liigutasid. Osad siiski kerkisid pinnale. Aga seda valget ollust hakkasid kugistama gupimaimud. Täiskasvanud gupid ja suuremad kalad nii pisikeste tegelastega end ei vaevanud.
Küsisin mitmest loomapoest, mida tegema peaks. Üldine arvamus oli, et ohtlikud ei ole, tekivad söögi üleküllusest. Järelikult vähem süüa anda. Üks müüja ütles, et ei tohiks gupidel neid usse süüa lasta, et olevat mürgised. Üks soovitas välisparasiitide vastu rohtu, mida parajasti polnud.
Aga enne rohu saabumist jõudsid sool ja gupid oma töö teha. Lahti sain neist niidikestest. Gupid ka elus.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver