foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: jälle sellest uimeasjast
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
ostsin 4 hyphessobrycon equest. tundusid ilusad ja terved. järgmisel päeval kodus vaatasin, et ühel neist pärakuuim narmendab. jälgisin kalu terve päeva, ujusid ringi ja sõid ja paistsid suht korras olevat, vahepeal see narmendav kala passis nurgas.

täna hommikul (ehk siis 3 päeva peale ostmist) oli üks kaladest ilmselgelt haige. passis filtri kõrval, vahapeal istus põhjas, siis maigutas nina vastu silikooni, lõpuks kolis veepinnale ja siis jälle tagasi põhja, kusjuures see ei olnud see kala, kellel uim eelmisel päeval narmendas.
igatahes kui ma poest mingi akvaariumivette pandava tabletiga tagasi jõudsin, siis oli ta surnud. seda valget asja, millest foorumis lugeda võis, ma uimedelt ei leidnud, aga kuidagi lühikesed ja sakilise servaga olid küll. teised kalad on esialgu vormis, üks on täitsa ilus, ühel on uime servad heledaks läinud, mitte valgeks, aga selliseks värvituks. see, kelle uimed algusest peale narmendasid (või siis päev peale poest toomist) näeb ikka samasugune välja.

kas neil võib olla bakteriaalne uimemädanik või on võimalik, et see üks kala suri mingil muul põhjusel? paregu panin vette igatahes veerand bactopur directi tabletti. mis ma veel peaksin tegema?

taustaks niipalju, et ph on 6,8, karedus on 10,3 dH, temperatuur 23-23,5 kraadi. vett ca 13 l (jaaa.... ma tean, et väike :( ), vesi on selge. taimedest natuke vallisneriat, üks anubias ja mingisugune vetikapall, mille nime ma ei mäleta. kalad ajavad aegajalt üksteist taga, aga agressiivsed ei paista ja suhtlevad omamvahel täitsa vabalt. peale kolme alles jäänud minoori on veel kaks pisikest corydorast (umbes 2 cm alles) ja üks tigu.

nii et mis ma siis nüüd teen? ootan lihtsalt ja loodan, et läheb õnneks või pean ma kohe kiiresti midagi veel ette võtma? kes oskab, palun aidake...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No õnneks ei lähe seal ilmselt midagi, oled lihtsalt liiga palju kalu ostnud ja liiga kiiresti kah. Nii pisikeses purgis oleks paras maksimaalselt 1-2 pisikest kala pidada nagu sai kunagi varem siin ka arutatud. Poes Sa muidugi ei maininud millisesse akvasse kalu otsid?
Kui kalu tõid siis ikka harjutasid neid tasahilju uue veega, mitte ei sumatanud kohe akvasse?
Peale selle on akva sisse töötamata, ehk seal pole välja kujunenud kasulike bakterite kolooniat kes jääke ümber töötaks. Kui oled kalu tublilt toitnud kah siis nad tõenäöliselt surevad oma s... sisse. Ehk siis pisut võib päästa veevahetus ca 25% (isegi kuni 50%), veele loomulikult vaja lisada kloorieemaldajat. Ammoniaagi test võib näidata kurba tõde...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 28, 2004 03:08 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ehk on asi hoopis liiga erinevates vee parameetrites? sul on suhteliselt madal ph ja kh erinevalt tartu kraaniveest ning uue veega harjutamise aeg võis jääda lühikeseks. milline on akvaariumis olev tehnika (soojendi,filter), kas lisad CO2te?
baktopuri kuur tee läbi ning lisa peale seda kindlasti nitriveci või muud preparaati,mis sisaldab elusaid baktereid, sest bakterivastased ravimid tapavad ka kasulikud bakterid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 29, 2004 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
uurisin jah enne, palju ja milliseid kalu osta. poes ma loomulikult rääkisin kui suur ja mis kujuga (42*18*20) akvaarium mul on ja mis seal veel sees on. siis soovitatigi viis või kuus mingit parvekala ja kaks põhjakoristajat. tegelikult selle esimese akvaariumi teema all räägiti ka millalgi nendest parvekaladest seoses akvaariumi pindalaga ja vee hulgaga. No igatahes erinevat infot kombineerides ma siis mõtlesin, et ok, 4 minoori ja 1 põhjakoristaja. poes arvati, et ühte ikka ei maksa osta. nii siis saigi kokku kuus kala ostetud. no nagu selgub siis läks selle asjaga ikka absoluutselt halvasti :(

uue veega harjutasin nii nagu poes õpetati. ehk siis kõigepealt ujutasin neid pool tundi selle kotiga akvaariumis, siis tegin lahti ja lisasin poole tunni jooksul akvaariumi vett (nii et kokku sai kotti vett kaks korda rohkem kui enne oli). edasi läks asi natuke halvasti. ehk ma ei võtnud kalu kahvaga kotist välja nagu soovitati, sest kott läks lihtsalt ümber ja kogu vesi (või enamus sellest, mis seal oli), valgus akvasse.

akva sissetöötamise kohapealt ei oska eriti midagi öelda. vee ja põhja ja filtritega oli akva enne kolm nädalat käinud. üks nädal sellest praegu olemasolevate taimedega (va vallisneria) ja kahe õunteoga (ampullaria australis nimeks vist). selle peale, et kalu ükshaaval osta ma paraku ei tulnud :(

ammoniaagitesti tegin ka ära, mingi sera variant oli ja ma ei tea kui usaldusväärne, aga see näitas igaljuhul, et kõnesolevat asja leidub minu akvas pea olematul hulgal. tõsiselt ma ei tea, kas seda uskuda või mitte.

akvaariumis on kaks 5 w soojendit. temperatuuri üritan hoida enamvähem 22-24 kraadi peal. filter on resuni minifilter, võimsus 5w, peale on kirjutatud, et 200l/h. CO2te ei ole lisanud.... kas peaks?

hangin siis heaga selle nitraveci. poest soovitati mingit PHd tõstvat preparaati, et saaks PH 7,5 peale. mis te sellest arvate? lugeisn ühest vanast akva raamatust ("akvaarium", välja antud '63), et ph 6,8 on üldiselt ok...

esialgu on ülejäänud kalad jätkuvalt elus ja söövad ja ujuvad ja erilise loidusega silma ei paista.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 29, 2004 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
sry, tegelikult ostsin ma ikkagi 4 callistust, mitte equest... vabandan eksituse pärast :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 29, 2004 12:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
OK, siis asi pole nii hull nagu paistis, oled olnud tubli et tegid ka testi. Siis ehk tõesti Marial õigus ja vesi erinev nii et kõik kalad hästi ei kohanenud. Ammoniaagi testi võiks siiski veel aeg-ajalt teha kindluse mõttes, kui see miskit hullu ei näita siis saab vast iganädalase veevahetusega hakkama. Minu kartus põhines kogemusel kus kümmekond maimu suutsid 15 liitrises akvas paari päevaga saavutada ammoniaagi liiga kõrge kontsentratsiooni, tõsi, need maimud olid ka suhteliselt suured.
Ehk siis Maria nõuannete järgimine ilmselt abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 29, 2004 02:23 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ph-d oleks tõesti vaja tõsta,eriti kui kavatsed hukkunud kala asemele uue soetada,sest muidu võib korduda sama.
co2te ära kasuta,sest ph on sul niigi liiga all - 7,0-7,5 oleks OK
üsna üllatav oli selliseid vee parameetreid lõuna-eestist leida ;) harilikult on siin probleemiks just liiga kõrge ph (8,0-8,5)
nii väikesesse akvasse on suht mõeldamatu osta parvekalu ühekaupa - ega suurt muud varianti ei olnudki,kui kõik korraga ära osta,sest mahutavus on väike ja kalade arv samuti väike - lisaks tahavad parvekalad seltsi ja stress oleks seda hullem,kui oleksid nad ühekaupa ostnud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 29, 2004 02:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
nii väikesesse akvasse on suht mõeldamatu osta parvekalu ühekaupa - ega suurt muud varianti ei olnudki,kui kõik korraga ära osta,sest mahutavus on väike ja kalade arv samuti väike - lisaks tahavad parvekalad seltsi ja stress oleks seda hullem,kui oleksid nad ühekaupa ostnud


Parvekaladega on jah nii, iseasi et ise poleks vast nii väikese anuma juures parve riskinud soetada. Aga küllap on siin veel spetsiifilisi muresid, pole nii pisikeste akvade eripäraga kuigi kursis ja pole ka mahti uurida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
mhmh... mul on siin mingi isiklik lõuna-eesti salvkaev. ise ka imestan, kuidas sealt sellist vett tuleb.

kalu juurde hankida ei plaani praegu, vaatan, kas ja millal suurema akva saaks osta ja siis mõtlen edasi. ehk saavad nad oma õnnetu kolmese parvega senikaua läbi. 2 säga kambaks.

peale seda bactopurindust vaatan siis ph tõstmist ja seda nitraveci ka.

veel üks küsimus bactopuri kuuri kohta. poest öeldi, et kui kolme päeva jooksul paremaks pole läinud, siis tuleb peale veevahetust uuesti veerand tabletti panna. kuidas ma aru saan, kas on paremaks läinud? uimed pole "kahanenud", aga servast on ikka värvitud ja sellised katkutud. kalad tunduvad aktiivsuse poolest muidu hea tervise juures olevat. :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 01:58 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui normaalselt liiguvad ja uimed pole kokkutõmbunud,söövad ka normaalselt ja põhjas/pinnal ei konuta,siis piisab 1st kuurist. see uimede otste läbipaistvus võib olla ka täiesti normaalne,narmendus peaks kaduma 2-3 nädala jooksul.uimemädanikule viitavad just valgeks tõmbunud narmendavad uimeotsad ja helenenud värvus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 30, 2004 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
ok. vahetan siis täna vett ja uut tabletti ei pane, sest kalad on hea tervise juures. tänud teile aitamast! :D


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver