foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalade külmetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
huh.. elasin just üle 2tunnise võitluse kalade surma ja eluga 8) . Juhtum siis selline, hakkasin siis tegelema tavapärase vee vahetusega,kõik läks nii nagu alati. Kuna unustasin vee seisma panematta panin otse kraani vett(olen ka ennem pannud ei juhtu midagi). Lasin vee valmis ja hakkasin sifoonima. Vetikas oli vohama hakkanud mõtlesin et teeks suurema vee vahetuse. Tõin aga vett juurde, kuni märkasin järsku ei skalaar ujub pea alaspidi minust mõõda tundus kahtlane :D . Vaatasin üht noort isast mõõksaba to ka küllili :?: , siis sain aru et midagi lahti. Ka kolmas kala oli kadunud otsisin ei leidnud :?: . Siis avastasin ta koopast kivide vahelt ,nüüd arvasin et koobas on kokku kukkund ja kala vahel. Kiiresti siis koobas laiali,kuid see polnud siiski see mida ma otsin see kala kukkus samuti küllili.
Esimesena arvasin et kurja juur on just täna muretsetud paju oks,et äkki eritab midagi. See samuti osava käeliigutusega akvaariumist välja. Kuid ei see polnud see
Nüüd sain natuke istutud ja mõeldud.
:idea: Siis hakkasin taipama. Kui enne veevahetust oli akvaariumis ligi 27 kraadine vesi, siis nüüd oli akvaariumis uus vesi mis oli võetud otse kraanist. Ja meil ei ole Valgas SOE. Vaatasin termomeetrit ja mis ma näen vesi on vaevu 10 kraadi. Siis mõtlematult kraani juurde 5 liitrit tulist vett. Sai siis vaikselt sisse valatud et mitte kalu ära kõrvetada ja uusi probleeme tekitada. Kalad hakkasid juba natuke liigutama. Kuni skalaar mingi jupi oma uimest loovutas. :shock: Skalaar nüüd aga nagu vanasti paneb jälle mõõda akvat ringi.
Paigutasin siis paju oksa ja muud asjad oma kohale tagasi.
Ja sellega oli asi õnneks edukalt lõppenud. :D :D
Kuid tekkis küsimus ega see äkiline külm neile halvasti ei mõjund ma mõtlen et kas ei teki hilisemat haigust nagu inimestel külmetuse puhul? :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2004 08:49
Postitusi: 45
Asukoht: Põlva
kahju küll aga kindlasti mõjus :( - see peab mingi ime olema kui minutitega alandad 17 kraadi temp ja kõik terveks jäävad- kahtlane...
Isegi paar kraadi kõikumist äkitsi on juba jama
Võib-olla siiski läheb hästi... :shock:
Ex paari lähema ööpäeva jooxul ole vast näha :?

_________________
240L / Hydor Prime 30 kanister/ Resun 100W+ Aquael 100W/ 2 X 30W valgust( üks spets taimede toru)/3 kirjut mollit,3xGuraami, 4xneoon,2x Skalaar, Platydoras costatus, Synodontis,2X Ancistrus/Cryptocoryne jm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
No on see vast lugu......õnneks õnneliku lõpuga. Kas sa siis tõesti ei ole lugenud, et teised teevad vee eelnevalt parajaks ja alles siis lisavad akvasse. Pealegi on kõikjal kirjas, et tuleb lisada sama temperatuuriga vett.....soovin parimat.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
tean, ma vist täna kuidagi hajameelne. Muidu mul alati vesi seisab mõne soojus allika juures et temp.püsiks vajaliku juures.
Kaladest nii palju et temp on hetkel 26kraadi.Noh ja kalad on enesestmõistetavalt shokis :shock: .Aga eks näeb mis homme saab


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2004 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mina tean seda, et juba 5 kraadine temperatuuri muutus, eelkõige kui see toimub järsku kasvõi näiteks, kui kala ostes on vesi akvas ja kilekotis 5 kraadi erinev ja siis paned ta kohe akvasse, võib kaladele olla surmav.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 14, 2004 02:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
no hetkel peale ööd on kalad väga hästi taastunud.Siblivad juba ringi ja poleks nagu midagi juhtunud


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver