foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MURE pärlsoomusega:(
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 02:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 26, 2008 12:14
Postitusi: 6
Asukoht: tartu
Akva-Aqua pearl 110lt. filter,soojendi..vahetan vett iga 10-ne päeva tagant viimane vahetus 15 aprill,korraga 30lt. ja vahetus vesi otse kraanist akv temp. 21c.Akvas 2teleskoopi,2 kuldkala,1väike punamütsike ja 1pärlsoomus.Avastasin pärlsoomuse kõhult punaka laigu mis on kaetud vati taolise ollusega,istub peidus aga sööb isukalt.Täna avastasin ka ühel kuldkalal esi uime juures muhu või villi taolise asja.Mis see võib olla? Palun abi! :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 03:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Sul on kuus kuldkala 110 liitrises... sinna mahuks sul elama ainult kaks. Arvestatakse 50 liitrit ühe kuldkala kohta...

Üleasustatud on see akva. Palun tutvu varasemate kuldkala teemadega ja saa kõigepealt nende elukeskkond korda - loo pidamistväärt tingimused.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 05:57 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Vatitaoline asi on tõenäoliselt seeninfektsioon. Vajad ravimiseks no3 testi, et testida võimaliku veevahetuse vajadust enne ravimi doseerimist ja hiljem selleks, et näha, kas jääkainete konsentratsioon sellise kalahulga korral püsib normis. Veel vajad seenhaiguse vastast ravimit (nt. JBL Fungol ja selle laigu jaoks peaks lisaks panema Ektol Cristalit, mis võtab maha ka bakteriaalse fooni, kui see laik on bbakterite põhjustatud). Aktiivsütt ravimijääkide eemaldamiseks.

Nõus varivalgega selles osas, mis puudutab seda, et kuldkalu on akvaariumi mahu kohta liiga palju. Ei ole nõus varivalgega selles osas, mis puudutab seda, et kaladele peaks enne looma normaalsed pidamistingimused. Mistahes ümberasustamine on kaladele lisastress ja alustada tuleb siiski haiguse ravimisest. Vastasel juhul kandub haigustekitaja edasi ka järgmisse akvaariumisse. Enne ravi ja siis pidamistingimused luubi alla. Kahjuks on aga tõepoolest nii, et kui kalu on veemahu kohta liiga palju, siis jäävad igasugused haigused ja terviseprobleemid korduma, sest kaladel ei ole vajalikku ruumi liikumiseks ja vee saasteainete konsentratsioon tõuseb kiiremini, kui veevahetustega suudetakse neid välja viia.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver