foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
tere

olin just lugemas Maria ülevaatliku artiklit kalade haigustest, kui kodust teatati, et emane molli on parematele kalavetele siirdunud. olen akvat pidanud ca 2 kuud ja selle ajaga on loojakarja läinud 5 kala (1 ants, 2 platyt ja 2 mollit) - ca 1 kala 2 nädalaga. toetudes nii interneti, paberkandjal kirjandusele, kui ka poemüüjate soovitusel olen oma kalu kaks korda ravinud - viimati bactopur directi-ga ja mõni aeg tagasi costapuriga. kõik täiskasvanud mollid on saanud 1-2 soolavanni. abi ei ole sellest eriti olnud.

hetkeseisuga on sümptoomid umbes sellised:

molli (isane) - kõhnunud (kõhnus peale soolavanni), ülauim ja saba "säbrulised" võib-olla ka narmendavad, hästi aru ei saa. vahest on saba paarist kohast pikuti nagu "lahti lõigatud", mõne aja jooksul kaovad need lõiked ära. silmad punnis, nädal tagasi rippus pärakust valge tükiline "niit", hingeldamine (see vahest oli aga siis jälle nagu ei olnud). nahk on pea pealt justkui armiline. tegelikult olen siiralt üllatunud, et ta veel ujub.

molli (emane - r.i.p) - pundunud, silmad punnis, kõhu alt ja külgedelt pärlmutrikarva läige ehk säbru, hingeldamine (see vahest oli aga siis jälle nagu ei olnud), nädal tagasi rippus pärakust valge tükiline "niit"
molli (pisikesed viidikad) - mõnel väiksel sabad ja uimed samuti säbrulised, kõhud aeg-ajalt naljakalt punnis.

võimalikud haigused: Chilodonella, Bakteriaalne uimemädanik, Columnaris, Sisemine bakterinfektsioon, Samettõbi

platyt: kaks kala surid ilma ilmsete haigustunnustete. kahel olemasoleval ei tundu eriti midagi miga olevat. kui siis ehk on lõpuseküljed veidi keha küljest eemal. viimastel päevadel on isane hakanud tegema kiireid, sööstvaid ujumisliigutusi - põhilisel emase suunas.

võimalikud haigused: Chilodonella, Dactylogyrus?

ants: 1 ants suri seletamatutel põhjustel - võimalik, et näljastreik. allesjäänul ei paista midagi viga olevat.

võimalikud haigused: üksildus?

neon tetra: mingit suurt häda ei tundu neil olevat. imelikul kombel ei ole neist ükski ka surnud. tundub, et üks neon tetra on viimasel ajal tiba rohekamaks läinud. aegajalt-kõhud kolmnurkselt punnis.

võimalikud haigused: ?

Vee parameetrid (mõõdetud 29.11.04) - pH - 7,5, kH - 5, gH - 8, NH4/NH3 - 0, NO3 - 0, NO2 - 0, temp - 25-27c

Söögiisu on kõigil hea (söödan 1 kord päevas, 6 päeva nädalas, üritan kogust doseerida 3 minuti jaoks)

Tuli selline pikk ja kurb lugu. Sorry, et teid sellega vaevan aga mu enda mõistus hakkab otsa saama. Ei taha kogu aeg ka ravimisega tegeleda - see on kurnav nii kaladele, kui ka mulle aga neist pagana haigustest ei õnnestu ka lahti saada.

Kena päeva,
Andre

_________________
115 l, Eheim 2213 kanisterfilter, valgus 2*18 wt. Kalad: 2 mollyt (+7 pisikest), 12 neooni, 2 platyt ja 1 ancistrus. 2 õunatigu kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 05:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
mul ka mõni aeg tagasi hoidsid kahel gupil lõpused imelikult
kehast eemale ja kehakuju oli moondunud, natuke nagu altpoolt
sisse surutud ja kahtlaselt ümar(mitte nii nagu peale kõva kõhutäit
või poegimise ajal).
Kuna polnud eriti tahtmist kalasid ravida, viskasin mõlemad kiiresti
välja. Sellest nüüd tükk aega möödas ja teised on terved...

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 10:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ilmselt on sul olnud probleeme akvaariumi sissetöötamisega - kui võimalik,alustaksin sinu asemel otsast peale. mitu haigust võivad esineda ka kombineeruult - eriti haagivad ennast juba haigestunud kaladele külge bakterhaigused - nende ravist peaksidki alustama


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks sul teha baktopuriga veel üks katse. Kas filtrimaterjal oli filtrist väljas kui rohi sees oli?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Loomapoes nägin ma ükskord kah kolmnurksete kõhtudega neoone, ja kui küsisin mis neil viga, sain vastuseks, et neil kõhud lihtsalt täis. Vahets peale toitmist on mul enda neoonidel ka kõhud kolmnurksed, aga nad on elanud ilusti juba peaaegu 2 aastat.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 12:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
berta kirjutas:
Kas filtrimaterjal oli filtrist väljas kui rohi sees oli?

Kas peaks?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
ma siiski veel loodan ja üritan - otsast peale ei tahaks hakata. filtrimaterjal oli filtris - sütt ei olnud.

_________________
115 l, Eheim 2213 kanisterfilter, valgus 2*18 wt. Kalad: 2 mollyt (+7 pisikest), 12 neooni, 2 platyt ja 1 ancistrus. 2 õunatigu kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ikka peab ju, eriti kui on tegemist söefiltriga.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks sul uuesti proovida baktopuriga. Kuid enne uuenda vett endal, et vanad rohujäägid minema saada. Siis tee uus kuur ja võta filtrisvammid välja, kuid filter jätta ise tööle, sest ravikuuri ajal tuleb akvat korralikult õhustada. Ravikuur oli vist 3 päeva ja siis tuleb 50% veest vahetada ära. Siis pane ka svammid tagasi filtrisse. Ning siis pead jääma tulemusi ootama, et kas kalad kosuvad jne.
Soolaga vist pole praegu mõtet jamada. Sool mõjub hästi näiteks mannahaigusele. Soolavanne ei tohi ainult põhjakoristajatele teha.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 02:00
Postitusi: 77
Asukoht: Jõhvi
Filtri svammid välja ?? Kas ei eemaldata siiski ainult söefiltrit , kui see üldse kasutusel on

_________________
275 liitrne mollide ja platyde kodu
225 liitrine guppide akvaarium
225 liitrine mõõksabade akvaarium
veel coridorased,antsud,2 SAE-d ,1 betta ja õunateod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
berta kirjutas:
Ikka peab ju, eriti kui on tegemist söefiltriga.
Söefiltrit ei kasuta,aga kui ma filtri käigust välja jätan kas siis mu bakterikoloonia mitte saba ei pane???

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 02:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Taoliste ravumitega ravumisel peab filter pigem maksimumiga töötama. Et igasugu surevat ollust kinni pidada.
Peale aktiivsöe komponentide ei tohiks küll midagi välja võtta.

Küll aga tuleks peale ravikuuri filtrit hoolikalt puhastada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 02:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
berta kirjutas:
Ikka peab ju, eriti kui on tegemist söefiltriga.
Söefiltrit ei kasuta,aga kui ma filtri käigust välja jätan kas siis mu bakterikoloonia mitte saba ei pane???

Osa ravimeid on sellised mis tapavad niikuinii maha ka kasulikud bakterid (kasvõi Sera Bactopur Direct), nende puhul ntx Sera soovitab tõsta filtri ravi ajaks mingi muu veeanuma taha et vältida uut sissetöötamistsüklit. Maria aga märkis õieti et siis on üpris suur oht et seal filtris elab ka see haigus mida üritati ravida ravikuuri edukalt üle ja filtri akva külge ühendamisel on meil ka haigus jälle olemas. Peale selle enamuse ravimite puhul soovitatakse ravikuuri ajal akvat korralikult õhutada, millega seda siis veel korraldada kui mitte filtriga (jah, ka mul on mullitaja "mustadeks päevadeks" aga vee liikumine oleks ikkagi vajalik). Nii et kokkuvõttes ma ise küll ei võtaks filtrit akva tagant ära, ilmselt peseks aga pärast ravikuuri filtri ja svammid korralikult puhtaks. Aktiivsüsi loomulikult ei tohi ravikuuri ajal filtris olla (eemaldab ka ravimeid veest), küll on aga abiks ravikuuri lõppedes jääkide kõrvaldamisel.
Ja tegelikult olen ma vaid paar ravikuuri läbi teinud nii et selles osas kuulake parem Mariat, mitte mind. ;)
Update: Tiff jõudis jälle ette aga paistab et räägime sama juttu. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 02:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Nii,et peale sellist ravi hakkab bioloogiline protsess otsast peale ?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 02:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Nii,et peale sellist ravi hakkab bioloogiline protsess otsast peale ?

Mitte tingimata, kuid kui ravim on bakteriaalse infektsiooni vastu siis ilmselt algab uus sissetöötamine jah. :(


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver