foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Colisa Lalia tõmbleb
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 22, 2004 09:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
Guraami on hakanud aegajalt tõmblema, kuid mingeid vigastusi või täppe silmaga näha ei ole. Võimalik et tegu on mingite silmale nähtamatute parasiitidega. Kuna guraamil on pojad, ei julgenud mingi ravimiga ise katsetama hakata, ei tea kuidas poegadele mõjub. Kas see, mis isasel viga võib ka poegadele külge hakata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 22, 2004 10:08 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1. Colisa lalia ja guraam (Trichogaster leeri/trichopterus/jm. alaliigid) ei ole päris 1 ja seesama, kuigi olen kuulnud laliat ka kääbusguraamiks kutsutavat - minu silmis pole see õige
2. tegemist on üsna tõenäoliselt parasiidiga ja ravi peaks alustama kohe - pojad ei ole siin takistuseks,kuna
3. haigus võib üle kanduda ka maimudele,kelle organism on sellele veelgi vastuvõtlikum,kui täiskavanud isendil
4. soovitaksin raviks kasutada sera costapuri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 23, 2004 05:59 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
põhjus, miks paljud Colisa Laliat kääbusguraamiks nimetavad on ilmselt see, et inglise keeles on ta Dwarf Gourami. Tean et paljud teisedki kalade nimed on nõnda ümber tõlgitud kuna ladinakeelsete nimedega on väga raske oma akvaariumi kalu tutvustada neile, kes kaladest suurt midagi ei tea. Nõnda juhtubki, et kipud kasutama seda mitte just kõige õigemat varianti ka mujal :) Eks ma ürita selliseid apsakaid siin edaspidi vältida


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver