foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2004 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 17, 2004 01:24
Postitusi: 6
Asukoht: Saue
Tere!

Olen oma gupidega hädas. Sügavad end vastu taimi, isasel pool saba kusagile kadunud (arvatavasti bakterite söödud) ja konutavad kas põhjas või veepinnal.
Olen nüüd järjest 3 päeva kasutanud General Tonicu Konzentrat' i. Kuid paistab, et pole mõjunud--gupid käituvad samamoodi.

Mõne nädala pärast saabuvad akvasse uued asukad - skalaarid IvoOnu akvast (tänud Talle). Aga küsimus järgmine -- kas peaks uue ravikuuri tegema, laskma gupidel vaikselt surra või võin julgelt lasta uued asukad sisse kolida ja lootma, et nemad ei saa nakkust? :?:

_________________
150 l akva, milles elavad 2 gupit, 13 gupimaimu, 2 kohversäga, 2 skalaari ja taimed.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2004 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mella kirjutas:
Aga küsimus järgmine -- kas peaks uue ravikuuri tegema, laskma gupidel vaikselt surra või võin julgelt lasta uued asukad sisse kolida ja lootma, et nemad ei saa nakkust? :?:

Kui vana see akva muidu on? Milline on temperatuur, kui tihti vett vahetad ja kui palju korraga?
See ei tarvitse olla haigus vaid võib olla ka mürgitus - või ka mõlemad korraga. Kui akvaarium pole sisse töötanud siis pole seal piisavalt kasulikke baktereid kalade jäätmete ümbertöötamiseks. Sel juhul mida rohkem kalu sisse tood või ka mida rohkem neile süüa annad seda kiiremini nad oma s... sisse surevad. Ammoniaagi ja nitriti testid aitavad sellist situatsiooni tuvastada, kui kontsentratsioon liialt kõrge tuleks teha osaline veevahetus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2004 07:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 17, 2004 01:24
Postitusi: 6
Asukoht: Saue
Aitähh vastamise eest, aga täna mu kalakestel juba parem. Ujuvad ringi ja ei konuta ühes nurgas--isane üritab isegi sugu teha :D
Huvitav, kas tõesti 150 liitrises akvas suudavad gupid oma s...a tõttu teisel päeval juba haigestuda? (Akvas oli vesi üks päev enne sees olnud, kui gupid panin)
Aga akva tõesti alles teist nädalat vana, temperatuur 27 C ja vee vahetust pole veel teinud--soovitatakse enne kahte nädalat vett mitte vahetada. Aga eks pühapäeval tuleb 20 % ikka vahetada--ravim ju akvas.
Ja hääd bakterid--ei tea palju neid minu akvas juba on-- kuid IvoOnu andis natuke oma akvast mullegi kaasa neid :lol:

_________________
150 l akva, milles elavad 2 gupit, 13 gupimaimu, 2 kohversäga, 2 skalaari ja taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 12:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
ma tegin iga 3-4 päeva tagant vee vahetust kuni kolmanda nädalani oma 100l sissetöötavas akvas. Umbes 3ndal päeval läksid sinna elama ka must molli ja rosy barb kellel küll mingeid mürgistuse nähte polnud. Ise panin ka 1l vett vanast, sissetöötanud akvast. Praegu jookseb kolmas nädal ning nitriti nitraadiks töötlevad bakterid on juba olemas.
Palju sa neid gupisid panid akvasse? Lugesin kuskilt, et 50 liitri kohta peaks olema 1 2-5cm kala.

Lugesin sul joonealust teksti:P Minuarust ei tohiks asi selles küll olla et gupid reostasid. Ehk lihtsalt keskkonna muutus oli liiga suur ning kalad olid shokis lihtsalt ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2004 09:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mella kirjutas:
Ujuvad ringi ja ei konuta ühes nurgas--isane üritab isegi sugu teha :D
Huvitav, kas tõesti 150 liitrises akvas suudavad gupid oma s...a tõttu teisel päeval juba haigestuda?

Väheusutav jah nii suures akvas nii väheste kaladega paari päevaga, ilmselt kas siis kolimise stress või tõesti tõbi. Eks kaladel on ka nii nagu inimestel - haigus võib varjatult olla ilma et eriti välja paistaks ning kui kala satub ebasoodsatesse oludesse võib see välja lüüa.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2004 07:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
mella kirjutas:
Tere!

Olen oma gupidega hädas. Sügavad end vastu taimi, isasel pool saba kusagile kadunud (arvatavasti bakterite söödud) :?:


Isased gupid minuteada võimutsevad sedasi , et tugevam närib nõrgema saba ära , et too emastele ei saaks meelejärgi olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 28, 2004 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 17, 2004 01:24
Postitusi: 6
Asukoht: Saue
Mul ainult üks isane ja üks emane gupi ongi.
Tänase seisuga pole enam hullu - saba kasvab ja erksad värvid on ka tagasi tulnud :)

_________________
150 l akva, milles elavad 2 gupit, 13 gupimaimu, 2 kohversäga, 2 skalaari ja taimed.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver