foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2004 12:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2004 07:34
Postitusi: 6
Asukoht: tartu
Minu viga selles, et ega ma selle suure paki all kogust mõelnud, vaid pärmi pakendit. Kas müüdi mulle vana pärm või mis iganes tal viga oli ta ei täitnud oma otsatarvet. Nüüd kasutan teist pärmi, mis on väiksemas pakendis. Ise kasutan pärmi ehk umbes pool tl. Suhkurt aga umbes 500g.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 27, 2004 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 11:47
Postitusi: 49
Asukoht: Tiskre
sai Tartu mnt poest ostetud firma AZOO toodang 'Brush algea killer', väidetavalt ainuke asi, mis pidi tulemusi andma selle vetikaga võitlemisel ja sealjuures taimi ja kalasid kahjustamata. Ravikuur kestab kaks nädalat ja iga päev tuleb akvaariumisse paar tilka seda 'imerohtu' tilgutada. Eile hakkasin asjaga pihta, eks ole varsti näha mis asjast saab. Annan siin foorumis ka teada mis juhtuma hakkab. On keegi ehk seda juba varasemalt proovinud?

_________________
120 Percula - mereakvaarium


Viimati muutis kapuuts, Pühapäev Mär 07, 2004 05:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 05, 2004 02:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
kapuuts: pajata meile kuidas ravimine ka edenenud on ?
Ma endal sain selle CO2 kenasti jonksu. Samuti tõstin temp 24C -> 26 peale. Esimese hooga hakkasid kohe viimased taimed mühinal kasvama... ka habe nagu hakkas kasvama aga nüüd ptyi-ptyi-ptyi on kaduma hakanud teine...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 07, 2004 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 11:47
Postitusi: 49
Asukoht: Tiskre
ravikuuri lõpuni on veel kolm päeva jäänud aga praeguse põhjal võib öelda, et raha päris maha visatud ei olnud. Suuremaid vetikaid tagaseina küljest aine ära ei kaota aga taime lehtedelt on vetikas kadunud!! Vanadel taime lehtedel on siiski vetikas peal kuid värvi vahetanud ja muutunud rohekaks (ilmselt närbub), uutele lehtedele enam vetikas külge ei hakka! Seal juures taimed kasvavad jõudsalt edasi ja tundub et 'brush killer' neile mingit mõju pole avaldanud. Õpetuses on öeldud, et hiljem võib seda vedelikku korra nädalas paar tilka profülaktika mõttes vette tilgutada, et vetikas enam tagasi ei tuleks. Kelllel huvi siis Tartu mnt. poes oli 'Brush algea killer' nime all asi saadaval.

_________________
120 Percula - mereakvaarium


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 10:43 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Mul on vesi olnud akvas kaks nädalat ja taimed poolteist nädalat. Taimedega tuli kaasa muidugi ka brush või midagi taolist. Pimendamine, nagu aru olen saanud, aitab rohelise hägu vastu, mõtlesin proovida ka brushi vastu, et mis juhtub. Ühel päeval ei lülitanud lampe sisse ja katsin akva aknapoolse otsa kinni. Teisel päeval katsin akvaariumi kõik avatud küljed. Õhtul avastasin, et pimendamisega, õigemini hämardamisega saavutasin selle, et Cabomba caroliniana ja Egeria densa
taimed on end keskeltläbi 5 cm pikemaks venitanud.
http://www.hot.ee/akvaristik/Cabomba
http://www.hot.ee/akvaristik/Egeria


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 11:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kongo kirjutas:
Mul on vesi olnud akvas kaks nädalat ja taimed poolteist nädalat. Taimedega tuli kaasa muidugi ka brush või midagi taolist. Pimendamine, nagu aru olen saanud, aitab rohelise hägu vastu, mõtlesin proovida ka brushi vastu, et mis juhtub. Ühel päeval ei lülitanud lampe sisse ja katsin akva aknapoolse otsa kinni.

Lampide mittesisselülitamine või osaline kinnikatmine efekti ei anna, seda kinnitab ka isiklik kogemus. Samuti päeva-paarisest pimendamisest pole tolku. Kui seda on tõesti plaan teha siis IMHO (minu arvates) tuleks:
- sööta kaladel kõht täis
- katta kõik kinni (ntx mustade prügikottidega), ainult õhuavad lahti jätta
- kontrollida et on korralik õhustamine - kuna taimed pimedas hapnikku ei tooda võib seda hakata nappima
- pimendada 4-5 päeva, valgust korrakski andmata
- kontrollida ammoniaagi ja nitritite taset sest vetikad võivad kasulike bakterite toidu nahka panna ning need võivad hukkuda, tulemusena peale vetikate tapmist kiire ammoniaagi taseme kasv
Endal oli peale viiepäevast pimendamist tulemuseks kristallselge vesi. Ebameeldiv muidugi et taimed tõesti on end kõik ülespoole venitanud.

Samas teada on et pimendamine aitab rohelise vee puhul, tean inimest kes sai sellega ka BGA-st jagu kuid toimest ülejäänud vetikate vastu info puudub.


Viimati muutis Rein, Neljapäev Mär 11, 2004 12:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 11:43 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Päevase pimendamisega piirdusin taimede venimise pärast, kuid kas see pimendamine brushi taoliste vetikate vastu aitab? Sogase vee, ei halli ega rohelise, probleemi mul seni pole olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 11:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kongo kirjutas:
Päevase pimendamisega piirdusin taimede venimise pärast, kuid kas see pimendamine brushi taoliste vetikate vastu aitab? Sogase vee, ei halli ega rohelise, probleemi mul seni pole olnud.

Ei oska öelda, pole õnneks (ptui-ptui-ptui) muid vetikaid peale rohelise vee oma akvast avastanud. Kui avastaks siis võib-olla prooviks - pimendamine märksa süütum asi kui mingi keemia.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 12:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
4 päeva pimendasin oma akvat. IMHO (minu arvates) kasu ei olnud sellest suurt midagi. Ei kadunud sealt ei ühed ega teised asjad ära. Tõsi ma andsin kaladele süüa ja selleks ajaks sai akva ka miski 20 minutit valgust ööpäeva jooksul kokku


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 01:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Bon kirjutas:
4 päeva pimendasin oma akvat. IMHO (minu arvates) kasu ei olnud sellest suurt midagi. Ei kadunud sealt ei ühed ega teised asjad ära. Tõsi ma andsin kaladele süüa ja selleks ajaks sai akva ka miski 20 minutit valgust ööpäeva jooksul kokku

Võib isegi olla piisav vetikate ellujäämiseks. Piisab ka kui kuskilt natuke valgust sisse pääseb, ntx kuskilt nurgast halvasti kaetud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 12, 2004 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 11:47
Postitusi: 49
Asukoht: Tiskre
14 päeva möödas tilkade lisamisest ja must vetikas surnud!
suuremad puhmad, mis enne olid on muutunud roheliseks ja loodetavasti varsti kaovad ära. Taimedele esialgu nähtavat kahju ei ole olnud. Tegin 1/3 veevahetuse ja panin söefiltri, et keemia akvast kätte saada. Siinkohal järjekordne tänu Reti poe teise korruse müüjale, kes jagas asjakohast infot selle ravimi kohta. =D>

_________________
120 Percula - mereakvaarium


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2004 12:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Nihh... selge siis ...
Esmaspäeval lähen ka ise seda imeasja endale tooma :lol:
Minul elutseb asi põhjakividel edasi :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 20, 2004 10:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 01:06
Postitusi: 24
Asukoht: eesti
to kapuuts: Kas sul ancistruseid on ? Kuda sa neid toitsid ,kas kurki võib ka anda ? Kavatsen ka keemia ravi teha..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 20, 2004 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 11:47
Postitusi: 49
Asukoht: Tiskre
Raigo kirjutas:
to kapuuts: Kas sul ancistruseid on ? Kuda sa neid toitsid ,kas kurki võib ka anda ? Kavatsen ka keemia ravi teha..


On Ancistrus aga mul ta rohkem taimetoitlane ja tegutseb öösiti ;)
Ravi käigus peaks söötmised viima miinimumini.

Siiski oli ilmselt väike tagasilöök tänu keemiale, nimelt kaks apple snail'i surid ravi käigus, kas see oli nüüd põhjustatud keemiast või mitte kahjuks seda enam teada ei saa. Kui keegi veel sama asjaga ravida püüab siis oleks huvitav teada kuidas neil see asi lõppes.

Antsin 'algea killer'i edasi akvarist Puusilmale, tore kui tema ka paari sõnaga oma saavutustest kirjutaks.

_________________
120 Percula - mereakvaarium


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 20, 2004 06:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 08, 2004 11:13
Postitusi: 7
Eks see vetikas elutseb minu akvaariumis ka jõudsalt ja on suureks probleemiks. Sai isegi kogu veis ära vahetatud ja kruus pestud, aga kui ma peale seda taimede turgutamiseks natuke väetist panin hakkas see vetikas jälle jõudsalt kasvama. Mingi keemia küll natuke tõkestab teda aga suur kasu pole.


Üles
 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver