foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 04, 2009 12:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Uurin, et saada meelekindlust ja teadmisi juurde. 100 l akvas alustasin täna Baktobur Directi raviga ja suurendasin õhutamist (ehk kõik nii, nagu kasutusjuhendis kirjas). Põhjus selles, et ühel Heteropneustes fossilisel /404.html ,on tekkinud ühe küljeuime juurde lihani haav (ümmargune auk, keskel punane) ning ülahuul ka nagu laguneks. Kuna tegemist on väga vilka tegelasega, kes end enamasti pimedasse pessa hoiab või kui väljas, siis kihutab, nagu tuuleiil ringi, oli väga raske ära tabada-näha, kas ja mis viga. Täna lõpuks sain suuri vaevu midagi kaadrisse, kust probleemid näha (vt jutu all). Söögiisu vähenenud ei ole, apaatne ei ole ehk muidu sama vilgas ja toimekas, nagu alati. Samas akvas on ka antsud, keda alul süüdlaseks arvasin, et äkki rünnanud, aga nende jälgimisel tõdesin, et nad ei tee vastastikku teineteisest väljagi.

Artiklite alt leidsin bakterhaiguse, mis sellele tundub kõige lähedasem:
"Spironucleus on bakterhaigus, mille põhilist sümptomit kirjeldatakse tihti sõnadega "kala kehas on auk" - tihedamini esineb see haigus chichliidide hulgas. Haiguse varajases faasis on märgata kala värvuse tumenemist, kõhnumist ning kehalt eralduvaid limatükke."

Kas võib olla tegemist selle haigusega? Limatükkide eristumist just ei näe, aga tegelane paneb ka siuh-viuh ringi, et raske aru saada. Tumedam on ta küll, kui teine sama kala. Rahulikult paigal on nad vaid oma pesades, aga seal sees pime ja ei näe. Tundub, et nakkav ei ole, sest teised kalad on terved.
Kolme päeva pärast teen siis 50% veevahetuse (nagu kasutusjuhendis kirjas). Kui tugevalt peaksin filtri svammid läbi pesema? Kuna ravi käigus hävivad ka kasulikud bakterid, on valmis varutud JBL Denitrol.
Mida peaksin veel teadma või lisaks rakendama?
Aitäh ette vastuste eest!

Pilt
Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 01:29 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui see on spironukleoos, siis tavalise baktopuriga sa sellest lahti ei saa. JBLil on olemas spetsiaalne spironukleoosiravim nimega Spirohexol. iseenesest klapib pilt küll sellega, et võiks spironukleoosi kahtlustada, samas ei saa ka traumat välistada, nii, et tee baktopuri kuur lõpuni ja kui haav hakkab paranema, siis on tegu ikkagi traumaga. kui ei hakka või läheb hullemaks, siis pead tegema söega filtreerimise ja kasutama spetsiaalset vahendit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 02:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh Sulle, Maria. Nii palju, kui täna olen saanud teda vaadata, tundub, et punane veritsev täpike on kadunud, aga 100% kindel ei ole, sest ta on nii vilgas, et rahulikult pilku peale panna on maru raske.
Teen ravikuur lõpuni, üritan teda nii palju kui võimalik jälgida ja kui tõesti ei parane, siis pean ette võtma teekonna suurde linna, sest siinkandis pole erilist akvavahendite valikut paraku. Isegi mitte söefiltreid.
Aitäh ka konkreetset ravimit märkimast.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver