foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2009 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Mul on akvasse tekkinud mingid prügitigudest natuke suuremad teod ja paljunevad liigagi jõudsalt. Veel on tekkinud uued parasiidid - sellised justkui saba liputades liikuvad ca 3mm lontrused. Elavad killustiku sees ja näha neid pole muidu kui vee vahetamise käigus, kui tühjendan ämbri vanni.
Ilmselt sain koos viimaste taimedega poest, nii nädal peale nende istutamist nägin esimest tigu.
Nüüd on vesi hägune ja mulle se üldse ei istu.
Minu küsimus : kui ma nüüd teen selle 3-päevase kuuri Sera Snailpuriga (mis peaks tapma ka mõningaid parasiite), kas ma peaksin filtrist söe välja võtma? Ostsin uue kompaktfiltri alles esmaspäeval ja pole veel kodus selle toimemehhanismiga. Hydor´i crystal filter - vesi ja õhk koos, täidiseks nii svammid kui ka süsi.
Seda, et ma Plecod pean välja viima protseduuri ajaks teise akvasse, ma juba tean.
Kui kellelgi on teada, mis lontrused mu akvasse pesa on teinud ja kas nendele Snailpur piisavalt hävitavalt mõjub või mida peaksin neile "söötma" - aitäh info eest :)

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2009 07:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
snailpur paneb su värsked taimed kenasti lagunema, nii, et keemia jätaks taimedega akvaariumis viimaseks. JBLil on olemas mehhaaniline teolõks aga võid kasutada ka tavalist kurgiviilu meetodit. ööseks kurgiviil akvaariumisse ja enne hommikust tulede sisselülitamist seesama kurgiviil koos sinna kogunenud tigudega prügikasti. aga kui seda snailpuri ikka kasutada tahad, siis süsi tuleb enne tõesti akvaariumist eemaldada.

tigude paljunemise ärahoidmiseks on esimene nõks oma kalu mitte üle sööta. igasugused toidujäänused mõjuvad tigude produktiivsusele rohkem kui hästi.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver