foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sera Bactopur?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Reede õhtul avastasin, et on tekkinud kolmele skalaarile ning kahele neoonile valged hallituse moodi täpid ülauime ja saba juurde. Laupäeval poest soovitati Sera Bactopuri ravi teha, kuid müüja ütles, et preparaat paneb taimed mädanema!? Sai siis peetud meeletu jaht akvas, et haiged kätte saada! 20-st neoonist kahte täpilist tabada oli eriti hull. Kuisjuures üks sai vist nii viga, et suri. :( .Hetkel siis haiged laatsaretis ning veel terved akvas. Õnneks on mõlemd grupid rahunenud nind võtavad toitu meelsasti. Kuid siit küsimus: kas antud ravim tõesti tekitab taimedele väga palju kahju? Ehk on mõistlik kogu akvale ravikuur teha- ei tea, võib-olla on keegi veel haige. Kas tuleks temperatuuri tõsta- praegu stabiilselt 26 kraadi? Kui kogu akvale ravimit lisada, millal siis vett vahetada ja kui palju? Pean tunnistama, et peale haigete püüdmist valitses akvas tõeline kaos ja üldse ma ei imestaks, kui peale sellist stressamist keegi veel lapiliseks muutub. :?: Seega, palun andge nõu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 11:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Veevahetusi tee pakendil antud juhendi järgi (või veidi rohkem?), lisaks on abiks ka aktiivsüsi filtris. Bactopur-i kohta ei tea öelda, Costapur küll miskit paha taimedele ei teinud, värvis ainut heledad plastmassjubinad roheiseks (priljantroheline). Loomulikult ei saa ravikuuri ajal mingist erilisest taimekasvust rääkida. Küll võib Baktopur saada saatuslikuks filtris elavatele bakteritele, seega oleks pärst selle kasutamist mõttekas jälgida NH4/NO2 taset.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 12:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Et ei tõlgendataks valesti - aktiivsütt kasutatakse vaid peale ravikuuri lõppemist ravimi veest eemaldamiseks, kui see kohe filtrisse pista on kogu ravikuur mõttetu. Ise teeks küll kogu akvas ravikuuri sest kardan et nakkus on seal juba levinud. Minu taimed jäid peale ravikuuri ellu, ega see neile hea muidugi polnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Seega võtan oma haiged laatsaretis ja toimetan teiste juurde tagasi ning alustan raviga kogu akvaariumis? Rohi on küll tugeva kollakas-rohelise varjundiga. Kui ta ainult paar valget voolikut ära värvib, siis on kahju olematu. Kui ka taimed vähe kiduvad, selle elab ka üle. Peamine, et taimestik päris välja ei läheks ja kalad oma tervise tagasi saaks. Need valged täpid "õgivad" neil sabad ja uimed lühemaks. Kas hiljem kasvavd kaladel uimed tagasi või jäävadki nudideks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 01:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See roheline möga jääb hiljem kõike õrna kihina katma, vähemalt mul jäi. Keegi siin kirjutas et "raputas taimedelt maha" - no mul see trikk küll ei õnnestunud. Aga ajapikku ta kaob taimedelt, paljudest kohtadest (klaasid-torud jms.) saab ka ise maha nühkida.
Taimed elavad asja üle.
Uimed peaks tagasi kasvama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 01:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Nii siis plaan järgmine. Kuna tänane päev peab ravimi õpetuse kohaselt vahele jääma, siis saadan dispanseri kalad homme kodusele ravile. Homme lisan suurde ka ravimi koguse, tõstan temperatuuri kraadi võrra kõrgemale ja jään ootama tulemusi... Kuna ma eraldasin kalad teistest samasse vette, mis akvas oli, kas siis võin nad akvasse selle veega tagasi komandeerida (üks ravimi annus on seal sees)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 01:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
monique kirjutas:
Kuna ma eraldasin kalad teistest samasse vette, mis akvas oli, kas siis võin nad akvasse selle veega tagasi komandeerida (üks ravimi annus on seal sees)?

Mis mõte sel oleks?
Oluline et ravikuur saaks korralikult läbi viidud, poolik ravi oleks halb variant.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Ei jäta midagi pooleli. Kuna ma suures akvas pean ka selle protseduuri ette võtma, siis oleks mul lihtsam neid kõiki suures ravida.[/quote]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2004 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Vaata mul kodukal seda esimest marja pilti, see on tehtud just nimelt selle rohu tarvitamise ajal. Filter on väljas ja vesi puha roheline...... aga kalad näe, tundsid end suurepäraselt. Taimed jäid ka terveks, sest ravi kestab ju ainult 3 päeva. Ära põe :)
http://www.hot.ee/skalaarid1/lisad.htm

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 01, 2004 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Saatsin täna oma terveks saanud kalad akvasse tagasi. :D. Tuli ka kaotustega leppida :cry: Vetsu teekonnale tuli saata triibuline skalaar (eriti kahju, sest poeg oli talle eraldi nime andnud ja talle meeldis see kala väga),marmorskalaar ja neoon. Kardinal ning kolm skalaari said siis koju tagasi! Täpid on kadunud ja ühel skalaaril seljauim ka jälle lehvikus( enne oli kokku kleepunud roots nind valge osa oli roosakat värvi). Ka kohe olid kõik varmad söömagi. Tahaks loota, et tükiks ajaks on haigustega ühel pool :!: Kuid järgmine kord teen ravi kogu akvas, sest arvan, et kaotused said teoks ka tänu püüdmise stressile. See mõni taim, mis loojakarja läheb on väiksem kaoutus, kui armsaks saanud kalake. Kui nüüd olukord stabiliseerub ning täppe ei tule kellelegi selga, siis toon uue triibulise skalaari :!: ning mõned neoonid ka juurde. Ja südamlikud tänud kõigile, kes nõu andsid :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 04, 2004 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Ei hakand uut teemat tegema,aga tekkis selline küsimus:kuna mu ancu omale suht sügava lõike haava sai ,siis ostsin müüja soovitusel TetraMedica General Tonicu,see teeb ka vee jube roheliseks,aga kas sellest piisab või peab ikka seda Sera Bactopuri ka ostma? ja mis vahe neil on? :oops:

_________________
126L barbuseid


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver