foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
Minul siis selline probleem, et akvaarium juba pool aastat olnud kuid kalad surevad pidevalt ära. Koguaeg peab uusi kalu ostma, 10 gupit on vist vähemalt surnud, paar põhjapuhastajat, paar molli ja paar kala veel mille nimesid ei mäleta. Täna suri jälle üks gupi ja üleeile ka. Vanemad varsti keelduvad uusi kalu ostmast, sest kõik kalad surevad. Mitu korda on akvaariumis parasiidid olnud kuid need olen iga kord ära likvideerinud ja seekord neid ei paista olevat. Mingeid haigusnähtusi kaladel pole, lihtsalt ühel pääval ujuvad rahulikult, teisel pääval on kusagil põhjas ja siis varsti ka surevad. Üks asi on aga imelik, kalad peaksid ju vee peale tõusma kui nad surnud on, minu kalad aga jäävad kõik põhja


Liigutatud õigemasse kohta - Pets


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2004 05:13 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2004 01:59
Postitusi: 96
Asukoht: Elva
Kui suur on akvaarium?Kas filter on?Kui palju on kalu sinu akvaariumis?Kui tihti vahetad vett ja kui palju korraga?Kui palju on taimi?Kui tihti ja kui palju annad süüa?Vaata see kõik üle ja võibolla leiad ise vastuse.
Ja uuri foorumit põhjalikult siin on kõigile hädadele vastused olemas.Väga õpetlik on Salakala,uuri seda ka.

_________________
/album_persona ... ser_id=240


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2004 06:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
minu teada on gupide eluiga umbes aasta...
poest ostetud ilusate suurte sabadega kalad võivad olla ka vanad, elavad paar kuud ja surevad vanadusse (eluiga võibolla lühendab ka transpordist tingitud stress)
gupidega on mul olnud analoogselt, et ostan, elavad max 5 kuud ja kõik, siis õnnestus hankida noored gupid ja need elavad, sigivad ja lõpuks surevad, aga vanadusse

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2004 11:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
Akvaarium on 55L. Filter on. Hetkeseisuga kalu 3. Vett vahetan üle kahe nädala ja suht palju, umbes kolmveerand. Taimi on kaks hästi väikest, neid pole enam kauaks, sest ei oska taimi kasvatada. Süüa annan 2 korda, sest nad on nii näljaste nägudega ja süüa annan niipalju et nad söövad ilusti ära kuid tahax veelgi. Guppy'de vanadusse suremist ma ei usu, sest kuidas saab olla kümmekond guppy'sid, kõik erinevatest poodidest ja erinevatel aegadel ostetud vanad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 12:02 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
katsu natuke tihedamini ja korraga väiksemas koguses vett vahetada - 1 kord nädalas 1/5 või 1/4
taimede kasvatamine ei ole midagi keerulist - peenefraktsiooniline kruusakiht (3-6mm kivid) u. 4cm-se kihina on üks peamisi asju,mis tagab taimede püsimise,kui valgustus ikka olemas on.istutamise ajal on mõistlik kasutada juuretablette.lähem info taimede kasvatamisest vastavasisulisest alafoorumist.
toida vähem! hoolimata sellest,et kalad näljast nägu teevad,toida 1 kord päevas ja korraga nii palju,et 1 min. jooksul oleks söödud.millist toitu kasutad?kindlasti jälgi selle säilivusaega.see,et kalad jäävad saba andes põhja,mitte ei tõuse pinnale,viitab sellele,et ujupõis on soolestiku poolt kokku surutud,ehk siis võimalik ületoitmine.
võibolla on suremus tingitud madalast või kõikuvast temperatuurist.kas akvaariumis on soojendus? kui ei,siis soovitan muretseda,sest nii püsib temperatuur kindlalt paigas (kui just suvel väga kuumaks ei lähe).
kindlasti on abi sellest,kui iganädalase veevahetuse käigus lisad veeparanduspreparaati (kas sera aquatan,tetra aquasafe vms.), mis on hea kalade lõpustele ning alandab pisut ka karedust.
kas filter töötab ikka ööpäevaringselt?
ilusad ja värvilised gupid pole üldsegi nii vastupidavad,kui eesti omas gupid,kes jäävad ehk värvilt oma aasia liigikaaslastele alla,ent samas on tunduvalt vastupidavamad.katseta vahelduse mõttes mõne akvaristi käest saadud kaladega - neid siin ikka aeg-ajalt jagatakse


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 11:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
Kuid kui kruusakihis taimi kasvatada, siis akrvaariumi puhastades läheb peenefraktsiooniline kruus ylejäänud kruusaga segi. Soojendus akvaariumis on ja filter ka, filter töötab ööpäevaringselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 12:51 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mõeldud oli,et akvas ongi ainult peenefraktsiooniline kruus.aga kui segamini on,ei juhtu ka midagi - minul nt. segamini 3-5mm ja 8-10mm ja taimed kasvavad küll.
soovitan sul algusest peale alustada.allesjäänud kalad tõsta kuhugi väiksemasse anumasse,tee akvaarium tühjaks,keeda kivid korralikult läbi (äkki siiski mingi haigustekitaja sees),pese seinad puhtaks ja hakka nullist kokku panema.muretse peenemat kruusa juurde,lase veel 2-3 päeva seista,lisa nt. sera aquatani ja katsu taimi juurde hankida(ehk on mõni akvarist nõus taimedega toetama).kui akvaarium jälle koos,siis võid kalad tagasi akvasse lasta.
P.S. tegijal juhtub alati,sellepärast ei tohi veel alla anda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 05:20 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
Kuidas ma kivid keedan?lihtsalt pistan potti ja lasen veel keema minna?loll kysimus kuid mis teha. Kuid taimed võin ju näiteks eraldi nn potti panna. lugesin enne just, et osad panevad vatipulkade topsi. see oleks päris hea, sest siis ei pea kruusa segamini ajama. aga selle taimede istutamise koha pealt veel et kas pistan taimede juureosa kogu täiega kruusa või peab mingi osa ka välja jätma. Valguses on mul ka probleem, et on lihtsalt tavaline seinalamp ja see pole kuigi kaua sees. Selle valgusest ju taimedele ei piisa. Peab vanematega arutama seda asja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 08:22 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kallad kivid potti,vesi peale ja keedad vähemalt 30 minutit,et ikka kõik pahalased korralikult hinge heidaksid.taimed soovitan sul ikka kruusa sisse istutada,sest kruusa sisse satub oluliselt rohkem toitaineid kalade poolt eraldatavate jääkide poolt ja taimede juurdumine on parem,kui juurte ümber on rohkem ruumi.taimede istutamise kohta niipalju,et enamik taimi istutatakse terve juureosaga kruusa sisse,kruusa peale peab jääma see osa,kust algavad varred/lehed.mõned taimed,mis paljunevad pistikutest (caboma,egeria densa,hygrophila alaliigid),võib otse vartpidi kruusa sisse torgata ja taim juurdub sealt ise. enamik risoomtaimi (anubias barteri,microsorum pteropus),tahab et risoom jääks osaliselt või täielikult kruusa peale.konsulteeri müüjaga kui taimi ostad või postita küsimus konkreetse liigi kasvutingimuste kohta siia. kindlasti on taimede valikul sulle abiks www.tropica.com lehekülg,kus iga liigi kohta on kogu vajaminev info kenasti üleval,võibolla saadki vaid selle abil hakkama.lihtsamad liigid (vallisneria,echinodorus tenellus,egeria densa),kasvavad ka laualambivalguses (enda 30-liitrise peal järgi proovitud).soovitan muretseda aegrelee valgustuse jaoks,mis lülitab seda ise sisse-välja (ise ostsin sellise 50.- eest elektritarvete poest).valgus peaks põlema vähemalt 8-10h ööpäevas.
vanematega on mõnikord raske kulutuste osas ühele nõule jõuda aga kui nad ikka näevad,et oled hingega asja juures,siis usun et nad ei keela.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 12:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
siis veel seda, et kalad ujuvad koguaeg veepinnal, nad mitte ei käi seal õhku ahmimas vaid neile nagu meeldix veepinnal ujuda. Ja ma tean, et mitmu korda on kysitud, et kas CO2 on ilmtingimata vajalik taimede kasvatamiseks kuid kysin siiski veel kord yle. veel filter ka, mul mingi nõme veepuhastaja mis samal ajal ajab mullikesi otsast välja. sain selle sõbrannalt koos akvaariumiga ja ma nyyd ei teagi, et kas selline on hea või äkki kõik ongi sellised. äkki korjaks selle yldse akvaariumist välja kuid siis pole ju midagi mis vett puhastaks kuid kui see liialt hapnikku ajab akvaariumisse siis see pole ka hea. Nyyd tuli meelde, et ma tegelikult ei tea isegi mitu liitrit mu akvaarium on, umbes mingi 50L, seda peaks aga täpsemalt uurima. tundun juba endale nagu täielik lollpea sest ei tea midagi. algul tundus asi lihtne kuid nyyd aina raskemaks läheb kuid samas ka aina huvitavamaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 09:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
CrazyKertz kirjutas:
Ja ma tean, et mitmu korda on kysitud, et kas CO2 on ilmtingimata vajalik taimede kasvatamiseks kuid kysin siiski veel kord yle.

Ei, see pole ilmtingimata vajalik, lihtsalt taimed kasvavad kiiremini kui seda kasutada.
CrazyKertz kirjutas:
veel filter ka, mul mingi nõme veepuhastaja mis samal ajal ajab mullikesi otsast välja. sain selle sõbrannalt koos akvaariumiga ja ma nyyd ei teagi, et kas selline on hea või äkki kõik ongi sellised.

Tõenáoliselt on jutt filtrist millel ka mullitamise featuur. Kui veepind liigub siis mullitamine pole vajalik - kui Sul just pole mingeid kalu mis vajavad rohkem hapnikku (ka kuldkalad muide on sellised).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 10:11 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
seda,kui suur on sinu akvaarium,saad arvutada valemi järgi: (pikkus X laius X kõrgus) : 1000
nt: 60x30x45:1000=81liitrit
uuri oma filtrit lähemalt,äkki saab väljalaske suurust reguleerida (mullid maha keerata),kui tugev mullitamine sind häirib

P.S. Mõnikord tunnen ise ka ennast nagu viimane loll,lihtsalt akvaristika areneb tohutu kiirusega edasi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 10:20 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
selle valemi järgi on mu akvaarium 36L. seda ma nyyd kyll ei usu, sest kui poes kysisin siis öeldi et 50 millegagi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 10:22 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 04:34
Postitusi: 13
Asukoht: tallinn
ja mullitamine mind ei häiri, lihtsalt mullid pidid ju CO2 akvast välja viima ja kui ma ise CO2 lisada ei taha siis mõtlesin et võtaks mullitaja ära


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2004 10:26 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mõõtsin oma akvaariumi peal antud valemiga üle: minu mõõdud on 45 X 23,5 X 29h : 1000 = 30,66 ehk u. 30l,nii nagu pidigi olema

mullid viivad CO2 akvast ära,kui seda on vees rohkem,kui sinu toaõhus.kui sa eraldi CO2 ei lisa,siis peaks see tase olema peaaegu võrdne,nii et mullitamine võib jääda


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver