foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Haiguse(?) tuvastamine
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2008 11:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 09, 2008 09:19
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn-Tartu
Akvaarium on Juwel Rekord 110 l stardikomplekt. Käivitatud 09.12.2007. Elanikeks 2 skalaari, 2 tiigerbootiat, 1 kiiversäga, 2 marmorguraami, 2 colisa laliat, 2 ramirezi kirevahvenat koos elustaimedega. Veevahetus toimub 1x nädalas ~20% veest. Viimane veevahetus(koos põhjasifoonimisega) toimus nädal tagasi kolmapäeval. Veevahetuse käigus olen lisanud Aqua Safe-t.Temp. 25-26 kraadi. Toit-helves- ja elustoit + vitamiinid, nädalas üks paastupäev. Veeteste pole teinud kuna kõik oli ok ja nüüd pole mõtet teha, kuna rohi sees.
Sel teisipäeval hakkas ramirez end väga intensiivselt sügama ja kohapeal kiirelt ujuma (uimed vastu keha). Vahepeal nagu tõmbleks. Kõigutab küljelt küljele. Lähemal vaatlusel selgus, et keha kaetud häguga ja sedagi nägi ainult nurga alt või otsevaates. Katt tundub olevat kehaga ühel tasapinnal. Küljepealt vaadates tundub kala normaalne, ainult värv on heledaks läinud. Ei talu valgust. Teeb kohapeal kiireid ujumisliigutusi, uimed kokku pole kleepunud ja täppe ka pole (uurisin luubiga). Uimed on valkja randiga ja narvendavad. Narmaliseks läksid ka skalaaride uimed ja silmad kattusid valkja häguga. Lugesin hoolega artiklid ja foorumi eest taha ja tagant ette läbi. Nende sümptomite järgi, mis mu kalal esinevad leidsin, et võivad olle nii parasiidid (Trichodina,Costia) kui ka bakterhaigused. Teisipäeva õhtul panin vastavalt juhendile akvasse punktoli ja kolmapäeval furanoli. Filtrid hulbivad vees ja süsi on väljas. Reedel lisasin uue koguse punktoli (seda jääb veel pühapäeval üks kord lisada). Furanoli ravil saab homme 4 päev , kas peaks jätkama, kuna kõik on endine.Õnneks söövad normaalselt. Skalaaridel küll veidi taandus hägu silmadelt, kuid nüüd on ühel pika uime külge valge katt tekkinud. Praegu hoiab Ramirezi oma seljauime juba rohkem püsti, aga tuld ikka ei taha-siis hakkab kõik korduma (suurem sügamine, kiirem ujumine, põhjas konutamine). Ja kas peaks tegema veevahetust osaliselt, kui on vaja uuesti furanoli lisada (juhend ütleb,et uue doosi panekul 50% veest vahetada). Kas veevahetus on hea mõte-Punktoli ravi ju jätkub. Poest soovitati lisada Ektol Fluidi lisada. Ei ole julgenud seni seda veel kasutada kuna akvas on paras kokteil sees (olemas on ja ootab järjekorras).Olen mõelnud, et äkki on hoopis leelistõbi- kuid sellel ei tohiks ju kattu tekkida. Juhul kui tuleb hoopis Ektol Fluidi kasutada, kas siis teen osalise veevahetuse ja lisan ravimi või söega filtreerimise (punktol) ju sees. Ei tahaks neid kalu suure ravimisega ära ka tappa.
Proovisin teha mõned pildid-loodan ,et neist on abi. Pildid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2008 12:36 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ectol fluidi ei paneks juurde, on juba kokteil kyllalt. selle asemel soolavannid nendele kaladele, kellel esineb h2gu: 1tl jodeerimata j2mesoola v6i meresoola (toiduks tarvitatav) 1L akvaariumist v6etud vee kohta 3 x p2evas korraga 10 minutit. sama p2eva vannid v6ib teha samas vees, eeldusel, et vesi on soe (hoia nt. akvaariumi kaanel lampide soojuses).

kuna sul on m6lemad ravimid sees, siis praegu polegi muud teha, kui oodata. asi ei pruugi olla ka nakkuslik, vaid lihtsalt bakteriaalne konflikt, kui oled nt. poekotis oleva vee akvaariumisse kallanud (v.a. esimene kord, mis on sisset88tamise eesm2rgil erandlikult isegi soovituslik). siiski peaks furanol sellisel juhul bakteriaalse fooni maha v6tma ja uus koloonia k2ivitub nullist. igaks juhuks kontrolli originaalkeelselt juhendilt dooside vastavust t6llkes olevaga, ega kogemata liiga v2he pole saanud.

ramirezid on sellised v2ikesed "vastikud" kapriissed kalad, kes elavad igasuguseid aklimatiseerimisi raskelt yle. sestap kui sul nt. akvaarium paikneb nt. tallinnas ja kalad on ostetud tartust v6i vastupidi, siis valguskartus v6ib seista lihtsalt stressi taga, mis on mingil p6hjusel (nt. haigus) syvenenud, sest vee koostis on kardinaalselt erinev sellest, millega nad harjunud on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2008 01:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 09, 2008 09:19
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn-Tartu
Suured tänud kiirele vastamisele.
Mõned küsimused veel, et ikka kõik õieti teeks. Furanoli siis rohkem ei pane, aga Punktoli ravi viin siis korralikult lõpuni ja ei jäta pooleli. Lisaks täna viimase koguse Punktoli ja kas teisipäeval võib siis teha juba osalist veevahetust ütleme kuskil 20 % ulatuses (kui vaja teha , siis on seisev vesi juba ettenägelikult olemas). Või teen ainult söega filtreerimise- sütt on 150 g pakk. Kumb oleks õigem. Soolavanne mõtlesin ise ka, kuid foorumit sirvides ei julenud vees olevate ravimite tõttu kohe alustada. Alustan täna ja kui jänni jään, siis jälle küsin. Akva käivitamisel sai lisatud vana akvaariumi vett. Kalu juurde tuues saab alati ilma kaupluse veeta nad sisse lastud (võrguga). Ravimid lisatud vastavalt saksakeelsele juhendile (sest isegi saksa- ja inglisekeelsel vahe sees). Punktoli 1ml 30 l veele 1. 3. 5. päeval. Lisasin 3,5 ml 1. ja 3. päeval, täna on 5. päev ja oleks vaja lisada. Furanoli 1 tbl. 30l veele (lisasin 3,5 tbl).
Kas koos veevahetusega (loodan, et teisipäeval juba võib) võib lisada mingeid stressi maandavaid vahendeid. Kuna kasulikud bakterid on peale Furanoli hävinud, siis muretsesin Biotopoli ja FilterStart-i. Kõik kasutatavad toodangud on ühe firma ( JBL ) omad. Pärast kõike seda jama oleks vist soovitav filtrielemendid ükshaaval mingi aja tagant (~2 nädalaste vahedega) välja vahetada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2008 10:16 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
s8ega filtreerimine ja peale seda vt. no3 testi j2rgi, kas on vajadus vett vahetada v6i mitte. kui j22b alla 50mg/l kohta, siis ei vahetaks ja laseks olla nii 4-5 p2eva ja vahetad alles siis. kui on yle selle, siis peaks kohe vahetama. stressivastast vahendit pane peale s8ega filtreerimist. muus osas oled k6igest 6igesti aru saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 14, 2008 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 09, 2008 09:19
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn-Tartu
Praeguseks (peale ravi) on söega filtreerimist terve ööpäev olnud. Tegin täna peale ööpäevast filtreerimist (söega) akvaariumi veest veetestid, mis mul kodus olid : ph = 8 (lisaks 4 päeva seisnud veest ja kraaniveest). Seda tuleb vähemaks saada - kas ph 6,5-7 piisaks või oleks 6-6,5 parem.
NO 3 = 5 või 10 (ei jaganud värvide vahel toonivahet ära, pigem tundus 5).
KH = 12 (4 päeva seisnud veel 14 ja kraaniveel 11).
GH jäi tegemata, kuna test puudub. Läksin alt ja ostsin GH asemel KH testi. Kui vaja siis püüan ka GH testi kohe muretseda. Muidu mõtlesin kunagi hiljem selle endale soetada.
Lasen homseni söega vett läbi filtreerida ja siis panen sisud ja kõik muu tagasi (lisades Biotopoli, Acclimoli ja FilterStart-i). Hiljem vahetan vee.
Kalad hetkel tervise juures, peale selle ühe Ramirezi kirevahvena, kes jätkuvalt katuga kaetud. Õnneks enam ei süga ennast nii meeleheitlikult. Teen talle soolavanne ja pärast vannitamisi on hakanud poolviltu, pea allapoole suunatult, ühe koha peal, põhja läheduses, mõne taime varjus konutama. Kõhualune üksik uim on pidevalt koos ja narmendab valkjalt (kokkupigistatud uimel oleks nagu valge tutt küljes). Uimane ja apaatne pole, vannitamiseks on tükk tegu teda kätte saada. Isegi riiakas jõuab olla. Kui ma veeparameetrid korda saan, siis vast paraneb.
Head sõbrapäeva Mariale ja kõigile teistele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 14, 2008 09:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ph 7-7,5 on ok ja tegelikult isegi 8 ei ole midagi hullu, kui kalad on selle veega harjunud, kui on hulgaliselt elustaimi, siis v6ib v2hendada 6,5-6,8ni. ainult 2ra kiirusta sellega, las kalad taastuvad k6igepealt u. 2-3 n2dalat.

ramirezile prooviks kaaliumpermanganaadi (tripperililla) 6rnroosas lahuses vanni 2 x p2evas 15 minutit, kui sool ei ole aidanud.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver