khm. tommilaki peale k6verat n2gu teha t2iesti kohatu, sest tal on 6igus - neid kalu ei peeta koos. ja temperatuurivajaduste erinevus ei ole ainus p6hjus.
kaladel on keha kattev limakiht, millel on kaitsefunktsioon - seal elavad kasulikud bakterid (samamoodi elavad need sinu nahal). kuldkaladel on ise2rasuseks see, et limakiht on liigiomaselt paksem, kui teistel kaladel ja samas ka kergemini irduv. kui kuldkala on stressis, saanud mingit ravimit, on tal mingi bakteriaalne infektsioon, on temperatuur liiga k6rge v6i midagi muud valesti, siis keha kaitsereaktsiooniks on lima juurde toota. see lima on aga paraku teistele kaladele ligit6mbav ja troopilised kalad kipuvadki seet6ttu kuldkalu "nokkima" minema. "nokkimine" omakorda on kalale j2llegi suur stress. surnud ring
. kui ei l6ppe nokkimine, ei saa kala paraneda ja pysib oht, et haavanditesse satuvad bakterid, mis p6hjustavad p6letiku. paned antibakteriaalset ravimit - kala reageerib lima juurdetootmisega ja meelitab j2lle teised kalad end nokkima.
et siis mis teha? sina otsustad. mina soovitaks pisemad kalad kuskile mujale komandeerida ja kuldkalade ravi j2tkata, kuni on paranemism2rke n2ha.