foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: teokarbid?
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2007 02:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 15, 2007 01:30
Postitusi: 15
Asukoht: tallinn,pelgulinn
teokarbid akvaariumis.lugesin siin keegi raporteeris :-teakarbid võtsin välja...._ kas need on kahjulikud?taimedele? veele? kaladele?ilusad on-kas võtta välja?



mul on 2 kuldkalaja 3pisikest cory-maimu ja mitu taime mida ma oma lolluses piinasin kuna mul ei olnud co2 atribuutikat,kaupluses määriti mulle pähe kõik mis vaja aga seda mitte.A/k on 100 liitrine


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
teokarbid tõstavad lihtsalt vee karedust kuigivõrd. Lisaks veel, kui on teravad servad/tipud, võivad kalad ennast vigastada sinna otsa.

Muud kahjulikku nad seal küll ei tee.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri: Re: teokarbid?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Tore näha, et teokarpide olemus üldiselt selgeks saanud on. Ma ei muretseks isegi kalade vigastamise pärast - on teised üldiselt suht ettevaatlikud tegelased.

PS.
taro kirjutas:
... mitu taime mida ma oma lolluses piinasin kuna mul ei olnud co2 atribuutikat...

Pole neil taimedel ilma CO2-ta väga viga midagi :wink:
Lisa-CO2 muidugi abiks, aga mitte ainult taimedele vaid ka vetikatele.


Üles
 Teema pealkiri: Re: teokarbid?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Lauri kirjutas:
Pole neil taimedel ilma CO2-ta väga viga midagi :wink:
Lisa-CO2 muidugi abiks, aga mitte ainult taimedele vaid ka vetikatele.


co2 ei ole vetikale üldse abiks.
lihtsalt kui sa co2 lisamisega oma akvaariumi tasakaalu uppi keerad, siis sellest on küll kasu ainult vetikale.

ja teemasse - madalama pH juures (kui lisada palju co2) lagunevad ka teokarbid kiiremini.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
olen ka selle CO2 peale mõeld, üht ja teistpidi. ja just seda ise tegemise asja, miski tuhandeid ei tahaks investeerida igast reduktorite jne peale hetkel veel. Põhjused, miks ma seda teind ei ole on need:

- Algab asi sellega, et CO2 lisamine muudab pH-d
- Ise tehtud CO2 generaatori poolt tekitatud gaasi hulk ei ole konstantne
- Sellest tulenevalt hakkab pH kõikuma vastavalt sellele, milline on CO2 juurdevool
- Kogu kupatus hakkab üles-alla loksuma nagu ühe teatava avaliku asutuse lift.

Loomulikult on võimalik ise tehtud generaatoritega ka stabiilne gaasi juurdevool tekitada, a see eeldab kahte pudelit, üks on töös ja teine pannakse täpselt õigel ajal käima, ja vahetus peab ka õigel ajal toimuma. Ehk siis minu jaoks liiga palju mängimist.

Taimed kasvavad ka ilma normaalselt, anubiased ajavad uue lehe ca kord nädalas, egeria on kasvand juba miski 120 cm pikkuseks ja ei paistagi lõpetavat, echinodorused (ma looda, et sai õigesti) kasvavad normaalses tempos ja on rohelised.

Sai natuke vist offtopic. Moderaatorid tõstavad äkki ümber...

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 03:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 15, 2007 01:30
Postitusi: 15
Asukoht: tallinn,pelgulinn
[quote="miku"]olen ka selle CO2 peale mõeld, üht ja teistpidi. ja just seda ise tegemise asja, miski tuhandeid ei tahaks investeerida igast reduktorite jne peale hetkel veel. Põhjused, miks ma seda teind ei ole on need:
aitäh.saan järjest targemaks.nii et akvaarium väheste taimedega võib ka ilma co-ta toimida?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 04:16 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
taro kirjutas:
nii et akvaarium väheste taimedega võib ka ilma co-ta toimida?


akvaarium toimib ilma co2'ta täitsa vabalt ka siis kui taimi palju on.
lihtsalt taimed kasvavad hulka aeglasemalt.
ja kuna toitaineid kulub ka vastavalt vähem, siis sobivate vetikavabade tingimuste leidmine on ka raskem.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 05:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 15, 2007 01:30
Postitusi: 15
Asukoht: tallinn,pelgulinn
aga ma ostsin mingid taimed ja need läksid pealt mustaks ja ma arvasin et must vetikas ja selle vastu siis co2?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:30 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Arvan, et ilma olulise vajaduseta ei ole mõtet küll CO-ga mängima hakata. CO siis vajalik kui akvas palju taimi ja/või soov kasvatada selliseid taimi, millel märgitud kirjelduses suurem CO vajadus.

See CO lisamine ei võta nüüd küll taimedelt seda musta vetikakihti maha. Pigem pakun, et taimi peaks akvasse juurde panema ja eriti just kiirekasvulisi. Üldjuhul vetikas tekib ikka siis, kui taimed ei jõua veest toitaineid ära tarbida: vähe taimi ja/või vähe valgust.

Endal ka pikka aega taimed norm kasvasid, aga mingi hetk osadel kasv pidurdus. Nii kui CO-d lisasin oli kohe teine tera :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 10:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Kivi kirjutas:
CO siis vajalik kui akvas palju taimi ja/või soov kasvatada selliseid taimi, millel märgitud kirjelduses suurem CO vajadus.

See CO lisamine ei võta nüüd küll taimedelt seda musta vetikakihti maha. Pigem pakun, et taimi peaks akvasse juurde panema ja eriti just kiirekasvulisi. Üldjuhul vetikas tekib ikka siis, kui taimed ei jõua veest toitaineid ära tarbida: vähe taimi ja/või vähe valgust.


Asja nimi on ikka CO2. CO oleks vingugaas.
CO2't niisama lisama hakata lootuses et köik korda läheb, ei ole küll mötet.
Ja pole nagu märganud ühegi taime kirjelduses märget CO2 vajaduse kohta.
pH taseme kohta küll, aga see pole sama asi.

CO2 lisamine ei vöta musta vetikat maha. küll aga takistab selle juurdekasvu.
järgnev on siis minu arusaam asjast
Tarbimisest - taimed ei jõua veest toitaineid ära tarbida ka siis, kui neil mingist ainest puudus tekib.
Tavaliselt on nitraatide tase kalaheitmetest liiga körgel et taimed jöuaks seda köike ära kasutada ja
muude ainete tase on proportsionaalselt liiga madal.
Alustades CO2 lisamist langeb vee pH ja peale kohanemist hakkavad ka taimed kiiremini kasvama,
eeldusel et peale CO2'e on ka muud kasvuks vajalikku piisavalt saada (valgus, mikro ja makroelemendid).
Kui midagi nendest puudu jääb/otsa saab, hakkab ülejäänut jälle vetikas ära kasutama.

Akvaristi jaoks jääb siin siis vöimalus leida optimaalsele piisavalt lähedane seisund ja iganädalane
osaline veevahetus tekkinud vigade paranduseks.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2007 11:21 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
Asja nimi on ikka CO2. CO oleks vingugaas.
CO2't niisama lisama hakata lootuses et köik korda läheb, ei ole küll mötet.
Ja pole nagu märganud ühegi taime kirjelduses märget CO2 vajaduse kohta.
indrek


Eks ta vist õige ole ikka co2 kirjutada, aga vaevalt et nüüd keegi hakkaks üritama co-d akvasse lisada :wink:

CO2 lisamise vajaduse kohta on tropica lehel http://www.tropica.com/default.asp küll mõne taime juures kirjas, näiteks Bolbitis heudelotii, Didiplis diandra, Cyperus helferi jms

Taro'le oleks minu poolne soovitus ikka kaladele vähem süüa anda, kiirekasvulisi taimi akvasse juurde panna ja vajadusel ka valgust lisada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
Olen seda eelnevalt ka kirjeldanud, mingis postituses, aga panen siis oma vaatluste tulemused uuesti siia. Vetikate tekkimise põhjustest.

Akvaariumis levivad reeglina (vähemalt minu omas) väga üldistatult kahte tüüpi vetikas: roheline ja pruun.

Esimene tekib siis, kui on liiga palju valgust ja teine siis, kui valgust liiga vähe. Kuna mul omal on suhteliselt kõrge akvaarium, siis situatsioon, kus akvaariumi ülemistes kihtides käib ennast näitamas roheline vetikas ja alumistes pruun, on täiesti tavaline. Vetikas tuleb ja vetikas läheb. Ehk siis talvel on rohkem pruuni ja suvel ilmub välja roheline. Alguses proovisin võidelda igast vahenditega, nüüd olen löönud käega. Las ta olla.

Soovitus on see, et kui vähegi kooslus lubab, võtta akvaariumisse ports otosid või siiami poisse ja lasta akvaariumil elada oma elu.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 09:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
miku kirjutas:
Vetikas tuleb ja vetikas läheb. Ehk siis talvel on rohkem pruuni ja suvel ilmub välja roheline. Alguses proovisin võidelda igast vahenditega, nüüd olen löönud käega. Las ta olla.


kuidas keegi.
mina ka vetikaga mingit vöitlust ei pea. aga ega pole ka millega pidada.

teemasse - kui on kange tahtmine ikkagi teokarpi akvaariumis näha, on ka ju vöimalus katta see veekindla epoksiitvaiguga. värvus sellest praktiliselt ei muutu ja igasugune vee parameetrite muutumine on välistatud.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 12:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
just. Kalakeses kunagi tehti sellist asja. Võtan juba mitmendat aastat hoogu, et oma Rodoselt toodud korallid ära katta.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2007 02:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
mul on 18 kilo purustatud koralli akvas, kh on 7, gh 9 .

see üks teokarp ei tee nüüd küll midagi, vähemalt karedusele :)

r.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver