foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 10:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 03:44
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
Olen siin vaikselt pead murdnud, et mis lemmiklooma kasuks otsustada ja mõte on kalade peale jäänud. Nad lärmakad pole ja vanaema lillepeenraid ei riku ja erilist pahandust ei saa teha :) Aga nüüd ongi suur mure et ei tea õieti midagi mis kalad ültse olemas on ja mida oleks mõtekas võtta? Muidugi kunagi kui olin ise pisike :) oli mul 4 täitsa sinist kala emased olid heledamad aga millegi pärast kaks surid ja hirmuga andsime teised kaks võõrsile aga tagasiside oli et olid poegima hakkand. Tookord läks nendega siis nii ja rohkem mul kaladega kokkupuudet pole olnud. Tahaks et need kalad mille kasuks otsustan ka elama jääks - muidu maja kurbust täis ja lapsele šokk. Siis oleks ka akvaariumit vaja ja mis taimestik ja mis liiv põhja vms mida nad veel vajavad, mis kindlasti olema peab. Mis nad ültse ka maksavad umbkaudu, et kui paks see rahakott olema peaks? Lugesin siin foorumis üht-teist aga pea võttis kirjuks. Soovitused oleks suuresti abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 31, 2006 09:28
Postitusi: 37
Asukoht: E-N:Pärnu, ülejõe | (R)L-P:Tallinn
palju oleneb sellest, kui suurt akvaariumi on plaanis osta :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 10:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soovitaks hakatuseks hoopis alustada lugemisest:
/article_view. ... o=16&faq=5
/article_view. ... o=17&faq=5
/article_view. ... o=18&faq=5
Kui lapsel endal puudub asja vastu huvi siis ilmselt jääb Sinu mureks ka hooldamine, vastasel juhul ajalugu kordub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 10:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 03:44
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
Tead tahaks ikka osta endale paremat, et pärast ei hakkaks mingi vahetamine ja kui hind läheb soolasemaks , siis tuleb lihtsalt üks- kaks kuud edasi lükata kuni vajalik summa koos. maksium ootamine on juuni siis lapse sünna aga võib ju ka varem kui jõud hakkab peale, väga suurt ei taha pole kuhu panna pikkus max 40-50 cm siis saaks lauale paigutada, või on see pikkus liiga pisike, teisele lauale läheks ka max 70 cm akvaariumile? aga mis kõrgus ja laius ning mitu liitrit mahtuvust seda ei teagi välja pakkuda, ehk keegi teaks pakkuda mis oleks parem. Appike ärge mind hukka mõistke, ma ei jaga veel seda mitte raasugi :oops: aga tahtmist on


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 11:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 03:44
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
to Rein, sellest saan isegi aru et puhastamine on pigem minu hool, eks laps uudistab rohkem kõrval. Aga jah kalad on talle alati meeldinud :) ja mingi kodulooma pidamine on ka kasuks iseloomu loomiseks, ja muude loomadega oleme väga hästi klappinud, lihtsalt minu ja ainus kogemus oli ka ju mingi 19- 20 aastat tagasi ja ega poemüüjalgi vanematele mingeid soovitusi polnud anda , lihtsalt et veevahetus ja muud ei midagi, siis seda toitu mis müüs ja soovitas vist saiapuru ka anda , ma võin nüüd eksida ka aga nii vist oli. Ja muidugi see on selge et ei taha et midagi halba juhtuks, ega ma muidu targematelt nõu ei küsiks. Noorena jäi mulle kurb pilt silme ette ja ega oma lapsele seda ei taha, et üle elaks, ega kaladele halba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2007 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pisikeste akvaariumidega on rohkem probleeme - tasakaal ei taha püsida ja ka väiksed vead võivad olla saatuslikud. Ses suhtes oleks tore võtta vähemalt 200 l purk. Kunagi oli selline, mõõdud olid 1m*40cm, kõrgus 50cm (kui nüüd õigesti mäletan).
Praegust 40l-st ei saanudki püsivaks - korra kasvas kõik kenasti ja siis tuli jälle ikaldus. Andsin ära.
Jutt on muidugi taimedest, mitte kaladest aga ühise vee kaudu saavad ka kalad mõjutet.
Kuna sa oled kalu pidanud, siis ilmselt tead, et mõni kala võib ka poest ostes haige olla ja koju tuues varsti saba anda hoia teda kui hästi tahad. Kingituse saaja ei tohiks seda siis ülemäära südamesse võtta...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
ma usun, et ~100-150l akvaarium on täiesti ok, see ei lähe veel väga palju maksma, kannatab enamvähem igasuguse mööblitüki peal hoida (sirge ja stabiilne alus ikka eks), ja kalade-taimede jaoks on ka piisavalt ruumi.

Kala surma ja kurbuse vastu on lihtne nõks, võta palju pudinaid (kari gupisid, neoone, playsid-mõõksabu vms, aga ikka mõistuse piires), siis ei tea keegi täpselt, palju sul neid hetkel akvaariumis on ja mõne isendi surm ei kurvasta kedagi. Kui akvaariumis ka mõned õunateod ringi luusivad, kaob surnud kala loetud tundidega :)

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 08:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 03:44
Postitusi: 4
Asukoht: pärnu
Homme tuleb mul väike reis Tln ja nüüd sooviks teada, kus asub mõni pood mis on küllaltki normaalne ja mida oleks kerge leida. Muidu akvaariumite kohalt olen nüüd seisukohal et 150-200 liitrine võiks olla aga kas standard mõõtudes ka pikkus 70 cm on seda veel ei tea. Homme tahaks siis võimalikult palju uurida :) ka kalakesi ja muud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2007 08:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
lihtsamini leiad üles kalakese poe
http://www.kalake.ee/


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver