foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: valgustus ja toit.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2007 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
Paistab, et mu valgustus akvale(120L jaoks 2x18w) on foorumikasutajate sõnul liiga nõrk(kuigi taimed täitsa kasvavad). Kui tekib soov vahetada 18w 38w vastu, kas lihtsalt lähen ja ostan sama pikkusega 2 toru, topin külge ja ongi korras? või on kõik täpselt kinni firmas või veel mõnes muus asjas?

Toitmisega siis selline lugu... hetkel on siis mõõksaba ja õunakas akvas. toiduks on neile JBL Novo Granovert mini ja Tetramin Granulate. Probleemiks siis see, et kui annan seda JBL toitu, siis on see nii peenike, et ma isegi ei näe, kas mõõgu sööb seda või ei :/
ja see teine toit vajus ka ilma suurema huvita põhja, hiljem oli vist õunakas ära söönd selle. Kuigi kõik korrad, millal ma mõõgut näind olen, ujub ta mööda akvat ringi ja maitseb kõike, mis õhus liigub. Et kuidas kontrollida, kas ma annan piisavalat toitu ja kas talle see toit üldse sobib?

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2007 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 31, 2006 09:28
Postitusi: 37
Asukoht: E-N:Pärnu, ülejõe | (R)L-P:Tallinn
kui taimed ilusasti kasvavad, siis minuarust nagu ei ole vaja üldse valgust juurde.. ega ma mingi teadja ka eriti ei ole :oops:
kala söömise kohta ei oska midagi asjalikku rääkida, aga kui ta ilusasti ringi ujub ja muu kõik ka hästi on siis peaks ta terve olema ju :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 09:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Senine ballast ilmselt toidab ka võimsama(d) torud ära. Niisama igasuguseid ei tasuks osta (kuigi käivad needki), pigem vaata mõnda spets. akva toru. Nendest siin palju juttu puhutud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustus ja toit.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
algaja123 kirjutas:
Paistab, et mu valgustus akvale(120L jaoks 2x18w) on foorumikasutajate sõnul liiga nõrk(kuigi taimed täitsa kasvavad). Kui tekib soov vahetada 18w 38w vastu, kas lihtsalt lähen ja ostan sama pikkusega 2 toru, topin külge ja ongi korras? või on kõik täpselt kinni firmas või veel mõnes muus asjas?

Torude pikkus ja võimsus on omavahel sõltuvuses, vaevalt et Sul õnnestub leida sama pikkusega üle kahe korra võimsamaid torusid. Lisavalgustuse panemise kohta on foorumis palju juttu, otsing abiks. Kuna pole teada kas Sul on mingi valmiskomplekt või omaehitatud kaas ei ole ka võimalik Sind rohkem nõustada... Kirjutad et valgustus sees 11-13 tundi, see vihjab et plõksid seda ise suvaliselt ning see pole hea, valgustus peaks põlema kuskil 10-12 tundi ja selle sisse-välja lülitamiseks on mõistlik kasutada taimerit (pole kuigi kallis).
algaja123 kirjutas:
Toitmisega siis selline lugu... hetkel on siis mõõksaba ja õunakas akvas. toiduks on neile JBL Novo Granovert mini ja Tetramin Granulate. Probleemiks siis see, et kui annan seda JBL toitu, siis on see nii peenike, et ma isegi ei näe, kas mõõgu sööb seda või ei :/
ja see teine toit vajus ka ilma suurema huvita põhja, hiljem oli vist õunakas ära söönd selle. Kuigi kõik korrad, millal ma mõõgut näind olen, ujub ta mööda akvat ringi ja maitseb kõike, mis õhus liigub. Et kuidas kontrollida, kas ma annan piisavalat toitu ja kas talle see toit üldse sobib?
Tohoh, olen sama toitu kasutanud ja minu silmad küll seletavad neid graanuleid ja seda kes neid sööb. Võiksid neile aeg-ajalt vahelduseks ka helvestoitu pakkuda, see pole kallis ning ka väga töntsi silmaga näeb kas süüakse ja kes sööb. ;) Toitu oleks mõistlik anda nii palju kui minuti-paariga ära süüakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 12:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Kuna pole teada kas Sul on mingi valmiskomplekt või omaehitatud kaas ei ole ka võimalik Sind rohkem nõustada...

Täna siis avastasin akva kaane pealt sildi nimega Akwa Rynkari... selle kodulehelt päris sama asja ei leidnud :/ kuid ütleks, et akva kuju on täpselt nagu siin
aga ilma sellise kapita ja kaas on plastikust, selline nagu mu albumi esimene ja hetkel ainuke pilt. Torud on kahtlaselt firmalt Leuci, T8 torud ja 18w. Kaane peal oli veel sildil mingisugune 230V/50Hz (ei ole õrna aimugi, mida see tähendab, loodetavasti teie teate.

Valgustust plõksisin tõesti suvaliselt, aga eks ma siis lähen Lauteri poodi kui terveks saan ja ostan selle taimeri ära.

Tsiteeri:
Tohoh, olen sama toitu kasutanud ja minu silmad küll seletavad neid graanuleid ja seda kes neid sööb.


hmm... Minu arust oli see toit küll suht pipra sarnane pudi, mis kadus mingi aja pärast ära ja ei leidnud filtrimullide vahelt üles neid enam. Ilmselt on see loll küsimus, aga: Äkki kasutasid seda sama toitu ilma selle kurja sõnata "mini" seal lõpus? :oops: lihtsalt minu jaoks oli see ikka tõsiselt väike :?

Helvestoitu kavatsen ka kindlasti juurde osta. Tahaksin teada veel toitmisaega(millal toita) ja selle kurgi/kõrvitsa kohta(kui tihti anda, kui palju anda ja kellele anda?)

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 03:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Leuci pole u"ldse kahtalne firma.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 03:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
vabandust... minu jaoks tundus lihtsalt, sest ma akvalampidest ei tea midagi... ja see nimi ei kõlanud tuttavalt lihtsalt...

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2007 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
algaja123 kirjutas:
selline nagu mu albumi esimene ja hetkel ainuke pilt.
Silma järgi ütleks et ühe toru peaks saama kaane alla küllaltki lihtsalt juurde panna (ballast väljapoole akvat), kui enamat tahta siis peaks ka olemasoleva ballasti vist kaane alt välja tõstma.
algaja123 kirjutas:
Ilmselt on see loll küsimus, aga: Äkki kasutasid seda sama toitu ilma selle kurja sõnata "mini" seal lõpus?
Mkmm, kontrollisin, just sama toit on.
algaja123 kirjutas:
:oops: lihtsalt minu jaoks oli see ikka tõsiselt väike :?
Sera micron on tõsiselt väike. ;)
algaja123 kirjutas:
Tahaksin teada veel toitmisaega(millal toita)
Ikka sel ajal kui valgustus põleb, muus osas pole vast vahet.
algaja123 kirjutas:
ja selle kurgi/kõrvitsa kohta(kui tihti anda, kui palju anda ja kellele anda?)

No mina annan nii nagu satub käepärast olema, enamasti annan uue kui vana on ära söödud sest muidu mu õgardid lähevad taimede kallale - kuid nahka pannakse mul reeglina ööpäevaga (kui liiga kauaks jääb akvasse siis hakkab suvekõrvits lagunema mis pole hea, mul seda muret pole). Paar-kolm korda nädalas peaks vast üldjuhul paras olema.
Lõikan nii pöidlapaksuse või paksemagi seibi, et see ujuma ei läheks on hetkel roostevabast terasest kahvlike raskuseks. Kellele anda on kummaline küsimus, vaevalt Sul õnnestub öelda kes tohib ja kes ei, söövad ikka kõik kes tahavad. Sul aga pretendeerib suvekõrvitsale vast ainult õunatigu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
:D niih, nüüd sain paljudesse asjadesse selgust. Selle toiduga täna... vb sattus algselt mingisugune pudiksläinud osa, aga täna oli täitsa hästi näha toit. Mõõgu käis isegi söömas seda :D
Slle valgustiga kindlasti tegelen millalgi, sest jällegi hoolikal jälgimisel avastasin, et taimed kasvavad õnnelikult üleval otsas, kus valgust rohkem... aga taimede alumine pool pole pooltki nii lopsakas. Niiet kui mul tervis korras, siis vist ostan vajaliku materjali kokku ja teen selle lisatoru akvasse.
Avastasin põhjast pruunvetika, aga see vist pidi alustavas akvas üsna tavaline olema ja pidi peagi üle minema? Igatahes käis minu õunakas seda söömas.
Aga tänud sulle Rein(jälle) et leidsid aega mulle vastata, sinust oli väga palju abi. :wink: :) :)

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver