foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimesed kalad
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 01:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Aeg on niikaugel, et esimesed kalad tuleb 54 L kasti sisse lasta. Lämmastiku tsükkel töötab (kontrollitud) ja eila lisatud tigu tuiab rõõmsalt mööda kasti ringi ning sööb vetikat. Ka esimene 15% -ne vee vahetust tehtud, vesi muutunud pisut pehmemaks ja pH hetkel 8.
Plaanin kasti panna mõõksabad (äkki kellelgi neid üle, pidada teised hästi sigima) ja ancistruse, kui viimasele selline kast liiga väikeseks ei jää? Või jääb? Oskab keegi öelda?

Ühtlasi küsimus ka adekvaatse valgustuse kohta. Kas 15W Philips Aquarelle + Fooliumist refelkor on natukenegi adekvaatne (Juwli kast)? Ideaalne pole see ilmselt kaugeltki mitte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Foolium ei kõlba. Hangi läikega plekk või spetsiaalne päevavalguslambi reflektor.

Võta kalad, mis nii lihtsalt ei paljune - muidu tekib kähku üleasustatus.
Seega mõõksabad, mollid ja guppid ei ole ses mõttes hea valik.

Ancistrus on minuarvates vee kvaliteedi suhtes liiga tundlik, et algajale sobida, eriti veel nii pisikesse akvaariumisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:48 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Foolium ei kõlba.

Aga miks ta ei kõlba . Ma olen seda ennegi mõelnud. Kuna mul on tavalisest vineerist kast mõtlesin alguses ,et kaks kärbest ühe hoobiga toimiks reflektorina ja takistaks niiskuse aga siis lugesin ka kuskilt ,et mitte mingil juhul ei tohi kasutada fooliumit ja panin akvaariumi peale klaasi ja sinna peale kasti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
aga miks need mõõksabad ei kõlba ? millega siis alustada oma kalapidamist ? diskustega või ? ikka peaks alustama lihtsamatest kaladest... las paljunevad, see on ju hea näitaja. pärast võib ju kalad ära anda

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 02:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kalade probleem lahenenud. Said sinna pandud eila kolm mõõksaba (1 isane ja 2 emast) ning pisike ancistrus. Ma mõtlesin, et kui ancistrus liiga suureks kasvab minu kasti jaoks, siis annan ta kellelegi ära, seni sööb mul vetikat.
Lisamisel hakkasid kõik tegutsema ja kuna polnud mingit märki sellest, et nad süüa ei taha, siis said ka söögiportsu ka kätte. Mingit huvipuudust toidu suhtes keegi ei ilmutanud ning ancistrus asus vetika kallale ja okupeeris kohe akvasse pandud kännu. Kaladega tundub korras olema, edasi keskendun taimedele, on teised närud mul.

Tean, fooluimst reflektor pole mingi hea asi ja ei kesta kuigi kaua (oksüdeerub ilmselt ära) aga ta on kõvasti odavam kui korralik reflektor isegi arvestades seda, et teda tihedasti vahetada vaja ning efekt on siiiski märgatav võrreldes selle valge kärakaga, mis Juweli kastidega kaasa tuleb. Ehk saab kusagilt ka mõistliku hinnaga plekitüki kunagi.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver