foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 02:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 01, 2004 09:47
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinna lähiümbrus
tahaks nõu :)
taustinfot siis nii palju - akvaarium on 72l, sees praegu ainult kunsttaimed, põhjas kruus ja mõned teokarbid. Olemas soojendi ja ka filter + pump (millest juttu ostu rubriigis). Kuna pump teeb väga palju müra, läheb see vahetusse. Siit ka küsimus, kas on vaja nii filtrit kui ka pumpa, mis kaladele hapnikku annab või saavad nad kuidagi muud moodi hakkama? :oops: küll aga parem küsida, kui katsetada :wink: Mida soovitate?

Lisaks veel see, et mulle on jäänud mulje, et kõige mõttekam on esimesteks kaladeks muretseda gupid. Vastab see tõele?

Kuna olen suhteliselt liikuva eluviisiga oleks vaja akvaariumi, mis suudab ka ise enda eest natukene hoolt kanda. Mida peaks sel puhul järgima? Ise olen arusaanud, et taimed tuleks ikka looduslikud sinna vaadata aga kas midagi veel ja mida soovitate?

Kiri sai küll pikk aga tänud ette kõigile, kes lugeda ja nõu anda viitsivad :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 03:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 07, 2003 10:28
Postitusi: 35
Asukoht: Järvamaa
Seda õhupumpa on vaja vaid erandjuhul, oleneb kaladest. Minul töötab ainult filter ja soojendaja. Filtrit soovitada ei oska, pole teistega kokku puutunud, endal on Aquael Fan2 ja rahul.
Mis kruus sul seal on? Taimed tahavad peenemat pinnast (2-6mm), jämedas kruusas ei taha hästi kasvada. Teokarpe ei tohiks akvaariumisse panna, need sisaldavad lupja.
Gupid on jah vastupidavad ja vähenõudlikud kalad, mul olid ka esimesteks kaladeks gupid.

_________________
akvaarium: 94l
kalad: ancistrus, Corydoras paleatus, pärlguraami, mõõksabad, neoonid
taimed: Vallisneria, Hygrophila corymbosa, Cryptocoryne wendtii"Tropica", Egeria Densa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 03:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kas on võimalik hapniku sisaldust vees kuidagi mõõta kah vä? Kust ma tean, kas on vaja õhku juurde käiata või ei ole ... ? Ei tahaks nagu asja nii kaugele lasta, et kalad peavad ennast ebamugavalt tundma :? ja pinnal hingamas käima ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 06:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
mõõta ei tea kuidas saab, aga kui sul troopilised kalad, siis piisab sellest kui veepind liigub kuigipalju filtri väljavoolu abil.
Aereerimist on vaja vähkidel vist ja mingitel kiirevooluliste jõgede kaladel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Nonii ... keerasin täna hapniku kinni :? .... vaatame siis mis saama hakkab ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 08:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Nii veel üks loll küsimus ...
Mingis muus alateemas küsisin filtri Resun SPH-1800 kohta arvamust. Kuna keegi ei vastand, siis eeldan, et seda ei kasuta keegi ....
Ise kah vist enam ei kasutaks ... :?
Tundub, et seal kuidagi väga vähe filtreerivat materjali ... ainult üks väike svamm ja topsik söega. Plaanin filtri välja vahetada ....
Mida soovitate?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 10:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Kuna olen suhteliselt liikuva eluviisiga oleks vaja akvaariumi, mis suudab ka ise enda eest natukene hoolt kanda. Mida peaks sel puhul järgima? Ise olen arusaanud, et taimed tuleks ikka looduslikud sinna vaadata aga kas midagi veel ja mida soovitate?


Võiksid muretseda valgustuse automaatseks sisse-/väljalülitamiseks programmkella (periood seeg sättida 12h peale). Kui ei viitsi või ei saa kalu toita, siis võid muretseda automaatsöötja. Kunsttaimed viskad ise varsti minema (mina tegin seda juba ammu :lol: ).
Ei pea kindlasti alustama gupidega. Mina alustasin ancistrustega ja mõõksabadega.

Kannatlikust

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 10:23 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
alger kirjutas:
Kas on võimalik hapniku sisaldust vees kuidagi mõõta kah vä?
On ikka, Salifertil on vastav test olemas, aga vaevalt et seda Eestis saada on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 10:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Kõik sõltub muidugi rahakotist , aga mina soovitaks välisfiltrit - näiteks firmalt EHEIM . On ka teisi firmasid aga nendega ma pole nii hästi kursis ja kindlasti uuri enne ostmist kuidas on saada sinu filtrile tarvikuid (filtrimaterjale ja muud). Ma ei tea millised lood on Tartus aga Tallinnas küll ei ole probleemi EHEIMI-ga.
Välise filtri eelised on esiteks see ,et ta on palju tõhusam kui sisefilter. Teiseks väga pikk hoolde välp (alla poole aasta pole aasta pole mõtet mitte ligigi minna)
Kolmandaks on nad reeglina väga vaiksed.
Ise kasutan EHEIM ECCO filtreid ja olen väga rahul. 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Sten kirjutas:
Tsiteeri:
Ise kasutan EHEIM ECCO filtreid ja olen väga rahul.

Kas sellest võib välja lugeda, et kasutad mitut filtreid? Kui jah, siis miks?
kas äkki oskad öelda, millist mudelit (suurus, L/h, ..., jne) peaks 100-120L akva puhul kasutama? Või ei ole mõtet nii väikese kasti puhul üldse välist filtrit soetada (mis üldse maksavad?)?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 12:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Filtreid sellepärast ,et mul on kaks akvaariumit. Suure akvaariumi puhul oleks mõeldav ka mitu filtrit ühele akvaariumile kuna Sul on 115l siis piisab ühest aga korralikust. Selle filri nimi ongi EHEIM ECCO. Neid on müügil kolme sorti: 100l , 200l ja 300l akvaariumi jaoks. Kõige väiksem pumpab endast läbi 300 liitrit vett tunnis (maksimaalselt) Ma võin eksida kuid hind on umbes 1200 krooni. Sellisest peaks Sulle juba küll olema kuid kui rahakott vähegi lubab võiks võtta järgmise- siis 200l akva jaoks mõeldud filtri see on paar kolm sada eeku kallim kuid annab sulle suurema valikuvõimaluse filtri materjalide paigaldamisel. Üle üldse nende filtrite vahe seisnebki kanistri suuruses vastavalt siis kõige väiksem 1,6 l kaks sektsiooni järgmine 2,4 l kolm sektsiooni ja 3,2 l neli sektsiooni.
Loomulikult tuleb sinna juurde osta filter substraati soovitavalt EHEIMi oma (sellised pisikesed kivikesed mis on tegelikult pressitud klaas) veel võib osta spets turba graanuleid (aitab pH alandada)
Kokkuvõtteks ära karda ,et filter liiga suur või võimas on kui võimalik osta kõige suurem kiud ka kõige väiksemaga ajab asja ära (ja väga edukalt)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 12:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Kindlasti peavad olema elusad taimed - kunsttaimed viska välja, sest neist on dekoratiivselt ainult siis tolku, kui elusaid taimi mingi kalaga koos pidada ei õnnestu. Taimede roll akvaariumis ei ole ainult dekoratiivne, ma pakuks, et tihti on dekoratiivne pool pigem lisaväärtus - taimed aitavad vett kasutuskõlblikumana hoida ja on minuarvates sama olulised kui hea filter.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kas pump on selles kanistris ... või käib pump voolikuga akvasse?
Ja üleüldse ... siis ju tekib oht, et kui voolik kuskilt katki peaks minema, siis ju pumpab kogu vee akvast välja ... :?
Samas seal ju miskit erilist survet ei ole .... aga ... krt mina kardan selliseid asju :o ....
Juba akvat üles pannes käisin ikka iga poole tunni tagant vaatamas :D , et ega kuskilt läbi ei lase ... hehehe ... :lol:

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 05:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Pump on jah kanistris ja töötab nii vaikselt ,et kuuleb ainult siis kui kõrv vastu panna. Voolikud nüüd küll iseenesest katki ei lähe - kanister ja ühendused on väga kõrge kvaliteediga. Filtril on garantii vist 2 aastat aga tegemist on äärmiselt lollikndla riistapuuga nii ,et ära karda midagi - lippa aga kiirelt poodi ja vaata lähemalt milline ta välja näeb. Või küsi siin targematelt millist filtrit eelistada
näiteks HYDOR on peaaegu sama hea aga odavam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2004 06:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Sten kirjutas:
Tsiteeri:
Või küsi siin targematelt millist filtrit eelistada
näiteks HYDOR on peaaegu sama hea aga odavam.



Niisiis ..... KÜSIMUS TARGEMATELE:
Millist filtrit eelistada?
Ega raha palju ei ole .... :D

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 [ 40 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver