foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid surevad?!
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Sai ostetud 5 gupit, akvaarium ise 11 L, kõik siiani nagu norm olnud (nii kuu aega), emased ka poegisid vahepeal - ahjaa pojad eraldasime kuna täiskasvanud pistsid pooled nahka.
Aga nüüd üleeile oli üks emane surnud, täna hommikul isane surnud, ning kolmas emane tundub loid ning silmadega midagi korrast ära. Mis neil küll viga võiks olla?
Puhastame kõik nagu vaja, süüa saavad korralikult, valgustus, filtrid no ühesõnaga sai kõik nii tehtud nagu zoopoes öeldi :roll:
Mitte ei saa aru, mis on viga ja kuidas vältida seda, et ka ülejäänud 3 ei sureks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 11:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
no minumeelest on viga ju üsna pisike - 11 L. ja seda et, kuhu see filter sinna veel mahub ?

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 11:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
to hellik: kuna sa viimati vett vahetasid? kui suures ulatuses? ega sa pole juhuslikult kusagilt õuepealt toodud kivi või muud asja keetmata akvaariumisse pannud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 11:41 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kui korralikult nad süüa saavad (päts saia, pool siga ?) ja milline on veetemperatuur ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 12:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Toituvad ikka sellest, mis poes soovitatud (spetsiaalsed toidusegud), mingit saia ma neile ei anna.
Vesi on 25c.
Filter on olemas (ei võta kusjuures üldse palju ruumi).
Vett vahetame alati kui puhastame ehk korra nädalas, korraga mitte kõik (poole kaupa tavaliselt).
Viimati puhastasime kolm päeva tagasi ja peale seda hakkaski suremise jant pihta.
Rääkisin ka zookauplusega, ning seal öeldi, et kuna kevadine kraanivesi, pidi mitte just kõige puhtam olema, siis see olevat normaalne, et kevadel poolte Tallinnlaste gupid ära surevad :?:
Ahjaa, õuest pole ka ühtegi kivi toonud.

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 12:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
ISSAND JUMAL.
Kevadine kraanivesi ei ole kõige puhtam...
Kust poest sulle seda üteldi ?
Ja et see on normaalne ?

Mis filter see selline on ja kuidas sa seda käitled ?
Kas ta töötab kogu aeg ?
Kuidas sa seda puhastad ?
Kas õhutaja töötab ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 12:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
mis pood see nii lolli juttu ajab ?

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 12:52 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
hmm...kodanikud - tuletame meelde et tallinna vesi ju ülemistest pärit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 12:55 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Proovige mõni aeg puhastamisega tagasihoidlikum olla. Akvaariumi jaoks on poole vee vahetus ikkagi üsna järsk tingimuste muutus - kalad võivad lihtsalt kurnatud olla ja seega haigustele vastuvõtlikumad. Filtri sisu ei tasu kah "pesumasinasse" panna - piisab kui suurem sodi kergelt välja loputada.
Kunagi kui akvaariumi lekkimise tõttu sai gupisid ühest akvast teise solgutatud, siis viskasid mul kah pooled gupimaimud vedru välja. Paari nädala jooksul akvaarium stabiliseerus ja rohkem probleeme ei ole olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Pooltotaalne veevahetus?
KEVADINE KRAANIVESI?
Lôunamaine liköör?

Osav juudikaupmees vôib lihtsameelsele kogu poe valiku pähe määrida ja takka kiita. Meenutagem kasvôi kaks nädalat keenud lehma legendi Svejki sôjateelt. OK, teleturg vôib elutuid asju kiita ja pähe määrida, aga akvaristika koha pealt vôib môndagi müüjat süüdistada kaladusevastastes kuritegudes.

AGA selle kraanivee koostis vôib tôesti kôikuda: kord saab osooniballoon tühjaks, siis visatakse uus laeng kloori reaktorisse, vôi ummistub kusagil kloorisegamistehnikas mingi joru vôi toru...
JA kui vahetada vett poolekaupa, vôib järsk koostisemuutus kaladele fataalselt môjuda.
SEEPäRAST soovitataksegi vett vahetada viiendikukaupa, et vee koostisemuutused poleks nii traagilised.

Aga muidu on see tore foorum ja soovitan lugeda - siin on ikka kôiksugu hädasid läbi arutatud.

Vahel vigisetakse ka. äkki hakatakse taas vigisema, kui ma soovitan: loe ka salakalakas läbi. Väga hea algtôdede kogum!

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Hmm - mis see Ülemiste siia puutub ?
Tänapäeval tuleb hoida vee kvaliteet stabiilne...
Kraani ei lasta sellist vett (mõistlikes kohtades), mille tagajärjel keegi loomulikult surema hakkab :shock:

Migem kipub olema tegemist liigse usinusega või filtri käitamise vead:
* perioodiline töötsükkel
* materjali pidev põhjalik pesu
* sellest ja muudest asjadest tulenev mürgiste lämmastikuühendite reostus...

Just an opinion :o


Või siis filtri vahepeal väljalülitamisega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Tuleb hoida.
Aga alati ei ônnestu hoida.
Meie tunneme vaid maitesmuutust (olen tundnud), aga kaladele vôib see olla vôrreldav gaasikambriga.
Tänapäeval euroliidu künnisel peavad diiselrongidki minuti pealt käima, aga kui üks kommuaegne mootor laiali pudeneb, vôib nahast välja pugeda - ei saa plaanis sôidetud!

Aga ikkagi on poole vee vahetamine kurjast.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
mul oli sügisel ka analoogne katastroof, siiane ei tea, millest täpselt. targemad soovitasid ka vett mitte eriti vahetada jne. aga olukord läks järjest hullemaks, gupisid suri päevas paar tükki. ja nii paar nädalit järjest.
igatahes viskas mul üle ja ma tegin tervele akvale puhastuse. uus vesi, põhja pesin läbi, taimed loputasin üle ja istutasin uuesti. ja peale seda oli korras, rohkem ei suvatsenud keegi ära surra. ma arvan, et oleks ma veel oodanud ja seda vana vett säilitanud, siis oleks ma kõigist kaladest ilma jäänud. aga millest kõik alguse sai, vat ei tea.

olen kahtlustanud, et äkki põllult tulid väetiseveed pinnasesse ja sealt edasi kaevuvette. :?:

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Aitäh kõigile vastajatele :)
Kuna mina tegelikult isiklikult nende kaladega ei tegele (toanaabri omad aga temal lihtsalt arvuti ligipääs puudub siis räägin tema eest ning noh isiklikult tunnen samuti muret nende kalade pärast.)
Ütlen talle kõik soovitused edasi.
Filtri küsimusele jään küll praegu vastuse võlgu.
Pood oli Roccal Mares, eks müüja üritas ka muid variante pakkuda aga kui ta kuulis, et temp. on normaalne, puhastame korralikult, väliseid imelikke tunnuseid surnud kaladel polnud, justkui kõik oleks korras, siis ta lihtsalt mainis, et tema kogemuse järgi kevadise kraaniveetõttu justnimelt pooltel Tallinnlastel gupid surevad. Ei taha kedagi laimama hakata, ta oli väga abivalmis, lihtsalt ütles et põhjuseid võib tegelikuses olla väga palju, raske on arusaada mis just sellel puhul).
Hakkasime aga selle kraanivee kohta mõtlema, et meie tegelikult ei pane kunagi vett otse kraanist. Siiani oleme teinud nii, et pudel veega täis ja seisma, nädal aega seisab ning siis pealt puhta vee laseme käiku. Mõtlesime , et äkki peaks siis poest vett ostma hakkama aga ma ei ole nii kindel, kas need Evianid või Värskad ongi kaladele ikka õiged?!

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 01:14 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ära sa seda eviani või värskat sinna küll topi - neil seal palju mineraalaineid sees (värskal vähemasti) pealegi iial ei või teada mis seal lisaks veele sees on,sest miks muidu nende pudelite säilimisaeg on nii pikk? nädalajagu pudelishoidmist on minu arust natuke liiast - kas pudelis hoistud veele kilekatet ei ole peale tekkinud? on selle lõhn normaalne?


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver