foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kui kupi kiusab kuldkala
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2006 01:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2006 08:43
Postitusi: 20
Asukoht: rapla
nimelt toodi eelmisel nädalavahetusel lapsese sünnipäevaks pisike 11l akvaarium yhe pisikese kuldkala ja kahe pisikese kupiga.sel nädalavahetusel on plaan osta uus suur akva.a see selleks. yldiselt olen tähele pannud,et emane kupi käib mu kuldkala taga ajamas ja küljepealt nokkimas,vahel ei anan yldse rahu kuldkalale.kas kiusamine aint seetõttu et nad hetkel koos nii pisikeses anumas või võib see ka edaspidi kestma jääda,kui peaksid 100l akva omale saada? ja kas selline nokkimine(ainult külje,mitte uimede) on ohutu,või võib kuidagi kuldkalale füüsiliselt halba ka teha peale vaimse stressi?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2006 01:41 
daxy kirjutas:
nimelt toodi eelmisel nädalavahetusel lapsese sünnipäevaks pisike 11l akvaarium yhe pisikese kuldkala ja kahe pisikese kupiga.sel nädalavahetusel on plaan osta uus suur akva.a see selleks. yldiselt olen tähele pannud,et emane kupi käib mu kuldkala taga ajamas ja küljepealt nokkimas,vahel ei anan yldse rahu kuldkalale.kas kiusamine aint seetõttu et nad hetkel koos nii pisikeses anumas või võib see ka edaspidi kestma jääda,kui peaksid 100l akva omale saada? ja kas selline nokkimine(ainult külje,mitte uimede) on ohutu,või võib kuidagi kuldkalale füüsiliselt halba ka teha peale vaimse stressi?


Kuldkalale mõjub see kindlalt stressirohkelt. Kui suurem akva siis võiks võtta gupile ka liigikaaslane seltsi ;) Kui asi aga jätkub samas vaimus siis soovitaksin gupist loobuda. Kindlasti oskab keegi veel variante soovitada. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2006 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2006 08:43
Postitusi: 20
Asukoht: rapla
ei, mul oli ju laguses kirjas,et kahe kupiga... nimelt emane käib ja kiusab kuldkala...omaliigi isasest ei tee nagu väljagi. või on ta nii noor veel,et mitte endaliigi omast välja teha?(nad veel suht pisikesed ja värvitudki)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2006 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Tegelikult ei tohiks siiski soojaveekalu külmaveekaladega pidada. Siin on teema esimeses postituses kirjeldatud ühte neist.

Nimelt katab kuldkalade soomuseid selline eriline limasarnane kiht, mis soojaveekaladele maitseb. See tekitab stressi (veetemperatuurist ja akvaariumi suurusest rääkimata) ja halvendab kala tervist.


PS: kuna oli teada kindel kuupäev, kuna kink tuli üle anda, siis oleks võinud ennem natuke rohkem asja uurida.

_________________
:/


Viimati muutis saurlygien, Kolmapäev Mär 08, 2006 03:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 08, 2006 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
ei soovita kunagi gupisid kuldkaladega koos pidada just selle kiusamise pärast. gupid armastavad näksida kaitsvat limakihti kuldkala kehalt, mis tolle soomuseid kaitseb. samuti näksivad nad saba ja uimi,mis narmendamise korral põletikuliseks võivad muutuda ja mädanema hakata.

soovitan soojalt hankida kuldkalale eraldi akvaarium. vastasel juhul sureb ta lõpuks lihtsalt strerri-terrori kätte ära :(


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver