foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Nonii ... Olen juba tasapisi uurinud ja kalakasvatusest aimu saanud ...
Seega on tekkinud mulje, et 60L akvaarium on ikka häbematult väike. Samas peaks asi suht korralik olema ... vähemalt kalapoe müüjad (Tartus Lõuna Keskuses) väitsid niimoodi. Nüüd tundub, et selline valmis komplekt (NT! JUWEL 60, filter, küte, veepumb, valgus 18W) on ikka suht jura asi. Praegu kasvatan seal kolme kuldkala, aga tahaks luua sinna sellise väheke stabiilsema keskonna koos elustaimedega. Selleks peaks vist lisama vähemalt ühe 18W toru veel. Kuidas seda teha .. sellest pole veel aimugi, sest akva ise näeb koos originaal kaanega suht hea välja. Seega ei tahaks nagu seda rikkuda ja sinna mingeid auke ja juhtmeid ja karkasse ehitama hakata. Kas standartmõõtudes akvadele on ka eraldi mingid kultuurse välimusega kaaned müügil (rohkemate torudega)?

Ja üleüldse ... tahaksin nüüd spetsialistidelt ausat ja kiiret vastust:
Kas sellise akva standartkomplektiga on üldse miskit peale hakata??? Kui jah, siis mida ma peaksin seal kasvatama? ..... merisigu? Ise nagu tahaks ikke kalu ja taimi. Kas peaksin äkki originaal filtri ja pumba vahetama korralikumate vastu? Ja kui palju 60L üldse kalu võib olla (kas sõltub ka taimedest?) ?

Ise ei oska enam midagi välja mõelda ... ?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 01:06
Postitusi: 24
Asukoht: eesti
kasvata ikka kalu..ega ta suuruselt jah midagi erilist pole aga parem kui mitte midagi... ma ise panin ka sellisesse akvasse lisa toru aga pilte ma sulle niipea ei saa saata ehk järgmine nädal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Pole häda midagi sellel 60-sel. Lihtsalt paljusid kalu ei kannata seal pidada. Sul ju kuldkalad sees ja nüüd muudkui kasvata neid :D .
Egas alati pea pööraseks minema ja nädala tagant kalapoes shoppamas käima... Ja samas, kui asi ikka huvitab ja väljakutset tarvis, siis asu ise uut kasti kokku liimima ja kaant meisterdama - saad eenergiat kulutada ja kõik oma käe järgi teha just sind huvitavatele kaladele sobivalt.
Palju erinevaid kalu = palju erinevaid akvaariumeid :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 22, 2004 06:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kui mul selline komplekt oleks, siis paneksin sinna ühe Kribensis'te paari (Pelvicachromis pulcher) koos mingite põhjakoristajatega ja taimi täis ja oleks hästi rahul... :D
Kahjuks pole hetkel ei kohta ega energiat sinult selle komplekti äravõtmiseks ja tegelemiseks.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver