foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Mh jumal küll CyberWorld see on tema asi kui suure akvaariumi ta ostab. :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
10 liitrit ON siiski vähe ja tuleb ka ju kalade seisukoha pealt arvestada. Kuidas teile meeldiks eluaeg väikeses sahvris elada? Ei pea ju kindlasti tõesti 100 liitrit olema, eriti kui vanemad pole ka teie uue hobiga eriti päri. Aga iga liiter juurde sellele 10 liitrisele akvale on ülimalt teretulnud. Kui tõesti on vaja väikest, siis poodides on ka koos klaaskaanega kenasi 35 liitriseid. Ruumi nad palju rohkem ei võta ja kui ikka raha pole uue hobi jaoks siis järsku peaks mõne muu hobi leidma.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
ärgem nüüd noore huvilise entusiasmi päris maha ka materda, eks :wink:
nagu akvaristid siin juba soovitasid, saab täiesti vabalt alustada ka paarikümne liitrise lihtsama akvaga. mingid piirid seab kindlasti ka kodus olev vaba pind ja taskuraha uue hobiga alustamiseks
tehnikast on vaja
- väike sisefilter, soenduspulk, lihtsam valgustus
- kaldest gupid täiesti ok ja paar corydorast sinna sisse
- lihtsamaid taimi küsi siitsamast, teemast "annan ära"

akvaariumiga alustamine on nagu rattasõit- oma esimesed kukkumised pead sa ikka ise ära kukkuma ja nendest ei päästa sind ka parim varustus ja tehnika.
edu sulle :)

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Viimati muutis skalaar, Pühapäev Veebr 05, 2006 12:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
cyberworld sinu arvvamusi nagu ei taha enam kuulda...
las keegi muu räägib!


Üles
 Teema pealkiri: rahunege
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Palun rahunegem nüüd maha ja ärgem laskem sellel foorumil delfi sarnaseks muutuda. Igal ühel on küll oma arvamus, kuid jääme siiski viisakuse piiridesse. :)
Ka mina alusatasin 11 l akvaga ja 2 gupiga ja sain hakkam 3 kuud, kuid siis sain aru, et selle 11l pole võmalik areneda ja nii tahtsin juba suuremat ja nüüd ongi mul natuke suurem akvaarium. Kuid nagu teate, huvi suurenedes tuleb niikuinii osta suurem akvaarium ;) Nii et las ta proovib alguses 10 l kandilise akvaariumiga paari gupit kasvatada ja kui huvi suureneb, küll ta siis ise aru saab, et suuremat akvat oleks vaja. Kõik me areneme, aga erinevalt, seetõttu tuleb meil kõigil arengufaasid ise läbi teha.
Mõelge kui tobe oleks, kui ta ostaks 100l akva ja paari kuu pärast kaotaks üldse huvi.(Ärge nüüd solvuge, aga tean enda käest, et sellises vanuses võib huvi asja vastu kiiresti kaduda) Seda pole ju ka vaja. Nii et minu poolest las proovib ja õpib! Muidugi soovitan ka mina läbi lugeda kõik artiklid siin leheküljel, mis on mõeldud algajate jaoks! :)

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 02:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Nojah. Räägite räägite aga asja tuumani ei jõua. :? (v.a. skalaar)

Ise soovitan enne akvaariumi muretsemist mõelda, kui suurt akvaariumi tahad. Hästi aitab selles paber. Nimelt mõtle välja, mis mõõtudes akvat tahad ning siis lihtsalt lõika/kleebi kokku soovitud suurustes paber (Mina kasutasin selleks kahekordselt kokku kleebitud ajalehepaberit).
Soovitatavad suurused on alla 60cm(h) ja 40cm(b külg). Külg a pikkust saab aga põhimõtteliselt lõputult muuta.

Kui akvaariumi suurus on paigas, tuleb sellele asukoht leida. Sellega saad vast niisamagi hakkama ning seda ma täpsemalt ei kirjelda.

Nii. Tehnika poole pealt on soojaveekalade pidamiseks Eesti oludes kindlasti vaja soojendit. Sellega on lihtne ja ka poemüüjad oskavad seda soovitada. Suhe on 1l peale 1W.
Siis on vaja filtrit. Filtrit ostes vaata kindlasti pakendilt, mitu l see tunniga endast läbi pumpab. Nimelt peab filter tunnis akvaariumi kogumahu umbes 3 korda läbi töötama. nt 50l akvale tunnis 150l läbipumpav filter.
Järgmine vajalik asi on valgustus, mida on vaja eelkõige taimede kasvuks ja kalade värvi parimaks esiletulemiseks. Valguse suhe akvaariumi veemahuga on 0,5W 1l akvavee peale.

Lisaks on vaja kruusa. Seda saab ehituspoest ja ma arvan, et ka mõne akvaristi käest vahetada, kui ilusti küsida. Muidu peaks selle fraktsioon olema 2-6mm. Kindlasti tuleb kruus enne akvasse panekut korralikult läbi loputada, nii, et vesi jääb kruusaga kokkupuutel täiesti puhtaks.

Ülejäänud elusa kohta võin ka kirjutada, aga praegu on mul kiire. :x

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 04:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
njah aga tahax teada HINDA umbes 10l akval ja filtrite, valgustustel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 04:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 28, 2006 11:50
Postitusi: 53
Asukoht: tartu
vaata kribasin sulle sinna teise teema alla...äkki on abi

_________________
280.l. ja ise üliõnnelik :) eluspoegijad ja neoonid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 04:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
10 liitrise kasti saaksid umbes 100 krooni või vähemaga kätte. Mine vaata laguuni ja lauterisse. Ma olen mõlemas poes näinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 04:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Võiks siiski 15 olla, sest kõige väiksem soojendaja mida saada on - 25w, seega siis 25 liitrit, 15l sisse annab kah panna aga 10 liitrise sisse... Mullitaja ja filter panevad nii väikese veekoguse keema. Endal alles 3 filter klappis 15 liitrisesse. Minu teada tuleb nii kulukam.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
kust olex siis hea ja odav osta 10-15l kandilist?-tartus plz
ei tea mis ja kus on lauter ja laguuun :oops:
ja sellele parajat valgustust ja pumpa...v6i midagi veel vaja? palju umbes maxavad

kokkuvõtex:10-15l kandiline+filter+valgustus palju maxab?


Viimati muutis kenari, Pühapäev Veebr 05, 2006 06:09, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:40
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
janne321 kirjutas:
Võiks siiski 15 olla, sest kõige väiksem soojendaja mida saada on - 25w, seega siis 25 liitrit, 15l sisse annab kah panna aga 10 liitrise sisse... Mullitaja ja filter panevad nii väikese veekoguse keema. Endal alles 3 filter klappis 15 liitrisesse. Minu teada tuleb nii kulukam.

Vaidleks vastu, olen ka 10w näinud!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Tartus peaks Betta pood hea koht olema, kus akvaarium osta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2006 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
kenari kirjutas:
kust olex siis hea ja odav osta 10-15l kandilist?-tartus plz
ei tea mis ja kus on lauter ja laguuun :oops:
ja sellele parajat valgustust ja pumpa...v6i midagi veel vaja? palju umbes maxavad

kokkuvõtex:10-15l kandiline+filter+valgustus palju maxab?


Käib siis jutt Lõunakeskuse Bettast
Kast peaks nii, 100-200 vahel maksma. Täpselt kahjuks ei mäleta. Filter, soojendi ja valgustus jäävad samma kanti. Kruusa ei soovita loomapoest osta, kallis on. Küsi seda, taimi ja kalu "Soovin saada" alafoorumis.

PS: ära unusta ka sööki. Üks purk helvestoitu peaks maksma u 30 -35 krooni..

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 06, 2006 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Soovitaksin siiski lasta teha vähemalt 20 l akvaariumi, kuna 10 l akvaariumi ei mahu eriti midagi. Endal vedelaeb üks tühi 22 l akvaarium, mis oma välimuselt on ikka väga väike, nii mõnele gupile. Ja ma ei kujuta ette sellest poole väiksemat akvaariumit. Akvaarium tundub tunduvalt väiksem kui tegelikult sinna vett sisse läheb.
Zoopood Betta peaks minu teadmiste järgi veel tegema akvaariumeid.
Väikese akvaariumi puhul on liitri hind 4.50. 20 l akvaarium peaks maksma siis 90 krooni. Võib olla teevad nad ka väiksemaid akvaariume, kuid mis on tõesti väga väiksed. Kui plaanis võtta mõned nn. krantsi gupid ja toatemperatuur toas on stabiilne ja soe (24 kraadi), siis ei ole gupide jaoks nii väga ka soojenduspulka vaja. Tavalised soojenduspulgad, millel temperatuuri reguleerijat ei ole, maksavad 45-50 krooni, kui pole vahepeal natuke kallimaks läinud. Siis tuleks arvestada, et 1 W 1 liitrile veele. Need soojenduspulgad algavad juba 5 W võimsusest.
Nii väiksele akvaariumile ei ole vist erilist mõtet valgustust peale ostama hakata. Ilma valgustuseta on võimalik mingil määral kasvatada lihtsamaid ja vähem nõudlikke taimi nagu tavalist vallisneriat, vesikuuske, kardheina.
Muidugi hea oleks kui oleks seal olemas filter, sest see oluliselt lihtsustaks akvaariumi pidamist ning algaja võib olla pole võimeline algul kohe oma akvaariumis stabiliseerima toimivat ökosüsteemi. Kui akvaariumis toimib normaalne ökosüsteem ning kalu on seal vähe ja neid üle ei toideta, siis on võimalik hakkama saada ka filtrita.

Ühesõnaga: 20 l akvaarium 90 EEK
soojenduspulk 50 EEK
filter ~ alla 200 EEK

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 [ 31 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver