foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: "algajale" abi paluks
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 21, 2006 06:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Teema siis selline:
Oli mul akvaarium, nii umb 100l (kindlalt ei tea kuna sain selle niisama, aga kui arvutada ruumala siis tuleb nii 96l). Akva läks aga katki, tuli nii ühte küljeklaasi kui põhjaklaasi mõra ning külg enam vett ei pea. Praegu on siis akva pooltühi, et kaladel oleks ikka kus olla.
Täna sain endale uue akva, kah niisama mitte poest osta, on teine u 200l. Uue akva mõõtmed on: pikkus 100cm, laius 40 cm, kõrgus 47cm. Enne kui akva kätte sain, teadsin, et saan umb sama suure akva kui mu eelmine ja ostsin õhufiltri ära, sellise mis sobib 100-150l akvasse.

Nüüd siis küsimused:
1. Kas ma pean minema ja vahetama filtri suurema vastu?
2. Poes olid müügil sellised plastmassplaadid, mis käivad akva põhja kruusa alla. Kas neid on mõtet osta? :-k
3. Kuna akva eelmine omanik hoiatas mind, et neil oli olnud probleeme vetikaga, ja soovitas osta selle vahendi, mis vetikate kasvu häirib, ma selle ka ostsin. Kuna seda kasutama peab?
4. Praegu on mul vanas akvas 3 kuldkala (2 neist suuremad, koos sabaga mingi u 10 cm, 1 pärlsoomustega pisike u 4 cm). Akva suurust arvestades saaks ma sinna veel kalu osta, aga milliseid peale kuldkalade sobib?
5. Millised taimed sobivad kuldkaladega? Poes jäi silma taim nimega Anubia... Praegu on endal ka mingi taim akvas aga selle nime ei tea (selline suurte lehtedega mite eriti kõrge, kasvab hästi. Kalad selle vastu huvi eriti ei paista tundvat) Kas Vallisneriat saab kuldkaladega kokku panna?
6. Kui mul on juba praegu akva olemas ja uue sisustamisel pean osa kraami kätte saama vanast akvast (kruus, taimed, kivid), siis kuhu ma võin seniks oma kalad panna ja kaua ma neid võin hoida mujal kui akvas?
Mind huvitab ka see kui kaua see uus akva peab settima?
7. Akvaga koos sain ka lambi. Kaant akval pole, kuid kas peaksin selle kindalt muretsema?


Tekkis jah palju üsna rumalaid kogemusi, eriti kui arvestada seda et endal akvaarium kodus olemas. Aga vanas akvas mul polnd ei fltrit ega õhupumpa ega muud :oops: Nüüd tahaks aga korralikult akvat hooldama hakata nii nagu õige.

Tänan kõiki, kes viitsisid mu pika jutu läbi lugeda ja sellest aru said :wink:
Ja tänud tarkade ja asjalike nõuannete eest

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 21, 2006 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
1. Soovitan filter välja vahetada. Kuna tegemist on 188l akvaariumiga, oleks õigem kasutada nt 150-200l akvaariumi jaoks mõeldud filtriga. Kui sellises vahemikus filtrit poes ei ole, võta kohe 200l akva filter. Veel soovitan ka välisfiltrit. Võib küll kallim olla, aga akvaariumi näeb ilma selle plastikust karbita, mis kujutab endast sisefiltrit, parem välja. Filtrit valides soovitan Eheimi või Hagenit.
2. Minu arvates käib see plaat põhjafiltrite jaoks. Sellele küsimusele võiks siiski vastata mõni teadjam akvarist.
3. Pigem on asi ee näitajates, valgustuses jms. Ei soovita seda preparaati kasutada, vaid tarkadega nõu pidada, mida akvaariumi juures muuta.
4. No sinna uude akvaariumisse mahuks sul veel paar kuldkala ja mõned põhjakoristajad, kes külma ei karda. Näiteks Corydoras paleatus
5. Nii. Otselinki kahjuks anda ei oska, aga siiski. Avad Tropica kodulehekülje, valid paremalt, drop-down menüüst "Not eaten by herbivorous fish" ja voila! ilmuvad sinna vastavad taimed, mida kuldkalad tülitama ei peaks. Vallisneria ja Anubias on seal nimekirjas täitsa olemas, aga taimi soovitan hankida foorumi Ära anda alafoorumist.
6. See käib lihtsalt. Sifoonid akvaariumi veest tühjaks kuskile ämbrisse. Poole töö käigus paned kalad ka sinna ämbrisse. Siis kruus vanast akvast välja, läbi loputada (nii kaua kuni vesi puhtaks jääb), uus akva üle loputada (kui mõnes kohas mingit mustust mida käega nühkides ära ei saa, kasuta puhast svammi ja soodat), paika panna. Siis kruus sisse, taimed ja vana vesi koos kaladega. Veidi vett veel juurde ja filter tööle. Ongi põhimõtteliselt kõik. Loodan, et ma midagi ära ei unustanud. (ise tegin nii nädala alguses uue akvaga)
7. Valguse osas olen mina sama teadlik, nagu siga pühapäevasest päevast. :oops:

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
nii uurisin siis pakendit ja vaatasin järgi, mille ma ostsin...
PUMP AKVAEL. Pump on ette nähtud akvaariumivee puhastamiseks ja õhutamiseks. 450l/h. Firma on aquael ja toote nimi siis ilusasti FANFILTER FAN-2. 100-150l akvale.

see vedelik, mis on mõeldud vetikate hävitamiseks on firmalt TetraAqua ja kannab nimetust AlguMin. Jutt taga selline: Pehme bioloogiline vatikavastane vahend. Muudab vee värvuse tumedamaks.Värskendab vetikate vohamist huminaatide ja algitsiitide abil. Annus 5 ml 10l vee kohta. Kasutamise ajal tuleb ruumi hoolikalt tuulutada.

Käisin ka Tartus loomapoodides taimi vaatamas. Kas ongi taimede valik nii väike :shock:

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 11:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
wicked kirjutas:
....kannab nimetust AlguMin....Värskendab vetikate vohamist huminaatide ja algitsiitide abil....


Kas tõesti on selline tõlge kasutamisjuhendist ???
Akva klaaside kohta: kunagi kleepisin oma vana 200l raudraamiga akvale uued klaasid. Katsetasin veepidavust ja lõhkusin kogemata põhjaklaasi :(
Lõhkusin siis klaasi välja ja kleepisin uue - siiamaani peab. Seega ehk saad ka enda 100l purgi parandet.

Kaas on akva peal hea ka selle poolest et ei lase kaladel välja hüpata (just keegi kaebas et mõõksabad on lendkaladeks muutunud ja muudkui planeerivad...) ja ka tolm ning kassid ei lange vette...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 01:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
selle raudraamiga on see mure ka veel, et niiskuse mõjul on ta roostetama hakanud ja ma kardan, et se juba on ohtlik mu kaladele. raam sõna otsese mõttes pudeneb akvasse :( . see oli ka üks põhjusi uus akva muretseda (uue akva raam teisest metallist, hõbedane, alumiinium vb :?: :?: :?: )

aga selle vetiatevastase asjaga ma tõesti ei tea mis peale hakata. Kui seda uut akvat aatan, siis seintel paistab küll kuivanud roheline kiht aga samas ma arvan, et soodaga puhastasd saab selle ära :idea:

arvan, et selle filtri vahetan täna suurema vastu kui võimalik ja ostan ka põhjakruusa juurde, ning uuel nädalal oma uut akvat sisustama. :D

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 01:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
wicked kirjutas:
nii uurisin siis pakendit ja vaatasin järgi, mille ma ostsin...
PUMP AKVAEL. Pump on ette nähtud akvaariumivee puhastamiseks ja õhutamiseks. 450l/h. Firma on aquael ja toote nimi siis ilusasti FANFILTER FAN-2. 100-150l akvale.


See filter jääb nii kui nii Sinu akvaariumile liiga lahjaks. Nimelt on tavaliseks normiks see, et filtrist käib läbi akvaariumi vee kogumass 3-5 korda tunnis.

wicked kirjutas:
see vedelik, mis on mõeldud vetikate hävitamiseks on firmalt TetraAqua ja kannab nimetust AlguMin. Jutt taga selline: Pehme bioloogiline vatikavastane vahend. Muudab vee värvuse tumedamaks.Värskendab vetikate vohamist huminaatide ja algitsiitide abil. Annus 5 ml 10l vee kohta. Kasutamise ajal tuleb ruumi hoolikalt tuulutada.


Pigem tee taimedele vetikavastaseid vanne, kui keemiat akvaariumi topid. Lisaks veel seda, et see ei ole kindel, kas Sul vetikad tekivad.

[tuote="wicked"]Käisin ka Tartus loomapoodides taimi vaatamas. Kas ongi taimede valik nii väike :shock:[/quote]

Vastavatest poodidest ostetakse taimi siiski suhteliselt harva, kui need on haruldasemad ja/või värskemad. Enamasti saadakse taimi siiski foorumist.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
plaat pane pinnase alla siis kui raskeid kivikonstruktsioone plaanid ehitada.

samas, parim lahendus toetuspinnaks on vast tavaline ehituspoe penoplast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
wicked kirjutas:
aga selle vetiatevastase asjaga ma tõesti ei tea mis peale hakata. Kui seda uut akvat aatan, siis seintel paistab küll kuivanud roheline kiht aga samas ma arvan, et soodaga puhastasd saab selle ära :idea:


Vana hea žilett varre otsas aitab. Muidu eriti lahti tulla ei taha, siiski. Eriti kui tegu sellise hästi sileda kihiga.

_________________
:/


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver