foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2006 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Kas keegi oskab öelda, kumba akvaariumi eelistada ja miks. Mulle endale tundub, et Akvastabil on nagu kvaliteetsem, aga äkki pole mingit erilist vahet? Ja kuidas neil valgustusega lood on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2006 07:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
See Akvastabil on Effect-line ve?
Kui on siis Juweli akvaariumiga saad sa kogu krempli kaasa ( filter soojendi, valgusti). Akvaarium ise on ok, aga see tehnika, ka valgustus, on vääga lahja. Iseenesest kõige odavam komplekt.
Effect-Line on natuke kallim ja ilma kogu kremplita, see pluss on et sa saad ise vajalikud asjad oma silma järgi vaadata. Valgustus on parem. Akvaarium ise meeldib mulle nt rohkem kui Juweli oma, kui samas see metall ei sobi igale poole.
Võrdluseks:
kas odav auto, mis ajab asja ära, või kallim auto, millesse peab küll rohkem investeerima, kuid mis üldkokkuvõttes ka tasub end ära :lol:

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2006 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Poes ma nägin Juweli filtrit ja see nagu natuke ehmataski mind ära, selle asemele ei saa ju midagi muud ka panna vist, sest see on sinna kogu karbiga kinni keevitatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2006 07:22 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Minu mäletamist mööda oli ta kahest või kolmest kohast kinni liimitud, põhimõtteliselt kui väga tahaks saaks jagu küll, ma korra nagu proovisin seda loksutada, aga siis vaatas müüja mind nii tigeda näoga, et jätsin oma ettevõtmise pooleli...

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Viimati muutis trinzu, Kolmapäev Jaan 11, 2006 07:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2006 10:45 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
mul on nyyd juba teine akvastabili kast. esimene jäi väikseks. eks eriliseks teeb selle kasti ikka disain. tehase poolt pole taimekasvatuseks kah see valgustus just suurem asi. aga kaane alla saab edukalt T5 torusid juurde panna. sai just hiljuti 325 L kastile kaane alla 2 T5 toru juurde sobitatud. nyyd tundub olevat valgust piisavalt. :D
samas maimuakvaks on mul pisike juveli kaanega kodumaal kokkukleebitud kast (45 L). pole kah viga. selleks ei hakkand kõrget kunsti taga otsima. ka sinna õnnestus yks t8 toru juurde toppida.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 09:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:02
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
batsill kirjutas:
Poes ma nägin Juweli filtrit ja see nagu natuke ehmataski mind ära, selle asemele ei saa ju midagi muud ka panna vist, sest see on sinna kogu karbiga kinni keevitatud.


See on seal kinni silikooni ja tundub, et veel mingi teistsuguse plögaga. Ise olen ühe lahti murdnud küll, aga see tahtis ikka karmi saagimist suure noa ja kogu jõuga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 03:26 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Juweli filtri saab väikese ponnistusega kätte küll, pikk ja õhuke fileerimisnuga on abiks. Samas pole ta sisefiltri kohta just kõige hullem, eriti väiksemates akvaariumides (Juweli filtrite valik on väiksem kui akvaariumidel). Kui on plaan nagunii mingit muud filtrit kasutada, pole vist tõesti mõtet Juwelit osta.

Äkki siis hoopis MP? Neid saab nt. Kalakesest igasuguse mõõduga, kaas näeb suht viisakas välja ja sinna kaane alla mahub lampe panema.
http://www.kalake.ee/akvaariumid/akva_hinnakiri/hinnakiri_mp.htm

Minu arvates ainus põhjus Akvastabil'i osta on disain: kui alumiinium meeldib ja muu sisustusega sobib (tellides peaks ka must raam saada olema). Kaasaegne ilma raamita akvaarium on täiesti töökindel.

Majanduslikus mõttes oleks vist soodsaim kohaliku tegija käest purk tellida ja sellele standartne kaas MP-lt ja lisalamp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 03:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AK kirjutas:
Majanduslikus mõttes oleks vist soodsaim kohaliku tegija käest purk tellida ja sellele standartne kaas MP-lt ja lisalamp.

Ma usun et veelgi majanduslikum mõte on siis ka valgustus Kadriorust tellida T5 torudega, odavam kuid tulemus parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 03:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Noh, see majanduslik mõte polekski kõige esimene mõte. Ja mingeid lampe ma ise küll ei oskaks kaane sisse juurde panna, pole nagu nii palju tehnilist taipu vist. Kulutada raatsiks kogu asja peale kokku umbes 3000-4000 (umbes 100-liitrise peale), muidugi mida vähem kulusid, seda parem. Ikka parem, kui mööda erinevaid kohti joosta ja tellimusi sisse anda. Aga tegelikult ma olen jube suures segaduses ja järjest hullemaks läheb...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 04:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kadrioru Akvaariumistuudio selles mõttes hea koht ongi, et sealt sa saad täpselt niisuguse asja nagu sa ise tahad. Mehed vajadusel tellivad ise vajalikud jubinad kohale ja komplekteerivad. 2 aga: esiteks peaksid sa enne üsna hästi teadma, mida sa tahad ja teiseks peaksid suutma selle neile vene keeles selgeks teha.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 04:27 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 10:13
Postitusi: 16
Asukoht: Tartu
Soovitaksin Aquastabilit. Endal 720l kast ja väga rahul. Väga lihtsalt saab vajadusel valgust juurde panna (kinnitussooned juba olemas) ning üldse mulle see alumiiniumist kaas seal peal meeldib rohkem, kui mingi papist või plastmassist moodustis.

Kokkuvõttes - minu isikliku arvamuse kohaselt näeb Aquastabili kast soliidsem välja. Eks ta on nõks kallim kah.

_________________
720l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 04:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
P6lts ütles enamuse ära - tõesti Kadriorus komplekteeritakse soovi korral kõik otsast lõpuni, kui tahad siis võivad nad lisaks valgustile ja filtrile ka pinnase, juurikad, taimed sisse pista. ;) Eripäraks on see et kui vaatad nende poolt pakutavaid valgusteid (ei ole vaja ise midagi kokku hakata monteerima, valmis valgustid) siis need vajavad midagi millele toetuda, kui nad ise teevad akva siis on vajalikud klaasist tugiliistud kah paigas. Aga see nende tehtud kaane konstruktsioon on selline mis kas meeldib või ei meeldi, selles peab ise selgusele jõudma. Ja eesti keeles saab ka asju ajada, lihtsalt tiba tülikam on.
Akvastabilist ja Juwelist oleme küll kaugele jõudnud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Need armatuurid seal Kadrioru akvaariumipoes on üsna kallid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 12, 2006 06:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Mul komplekteeriti Kalakese poes ka akva otsalt lõpuni koos kõigega.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
ja palju sul see 240-liitrine maksma läks, kui küsida tohib?


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver