foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 03, 2006 02:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
kas poodides müüdavatel on kohutavalt suured hinnavahed (ses mõttes et mis poed oleksid soodsamad) ja mida peaks kvaliteedi puhul silmas pidama (nt mis firma). Ja kui veel kapp ka näiteks all on? Kas alla 3000 on üldse mõeldav? Kunagi mul oli 60-liitrine ilma kaaneta mõttetus, maksis 300 krooni...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 03, 2006 08:47 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ilma kapita 110-liitrine juwel maksab ca 2500 krooni (komplektis kaas koos valgustusega, soojendi ja filter). alusriiuli sinna alla saab ca 700 krooniga, ustega kapp maksab pisut üle 1000. hinnad peaksid küll juweli akvaariumitel igal pool enam-vähem samad olema.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
batsill kirjutas:
Kunagi mul oli 60-liitrine ilma kaaneta mõttetus, maksis 300 krooni...

äkki on 100 l kaanega ka mõttetus, pea selle üle enne aru, kui ostma lähed, mis sulle oluline on :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
ei-ei, ma pidasin mõttetuse all seda silmas, et vesi hullult auras kogu aeg ära ja vähid hüppasid välja ja roomasid mööda tuba ringi ja kass käis kogu aeg akvaariumist vett joomas. Muidu oli väga tore asjandus.


Üles
 Teema pealkiri: 100 l. akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 05:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Omast kogemusest võin lisada, et Juwel`i puhul on ainult kast ise korralik,
sisefilter on juba üsna jama ja see pealmine osa, kus valgus sees, see on täielik absurd. Kusjuures valgust sinna juurde korraldada on üsna tülikas ja kallis. Parem osta mingite erategijate tehtud paljas kast. Rocca "Kalakeses" on teisi igasuguseid ja mõõduka hinna eest ja siis lase mingil sõbral elektrimehel sinna mingi valguskast peale korraldada, selline kus asju hiljem lisada, ära võtta saab(mitte nagu Juwel`il, kus ballastid on igaveseks ajaks mingis karbis kinni sulatatud)
Selle sama 3 tuhhi juures saad hulga etema lahenduse, usu mind.
Ise ei saa ma praegu üldse aru kuidas ma nii loll olin ja uue akva puhul lihtsalt poodi läksin ja lambist stardikomlekti ostsin. Ise juba 1978 aastast kaladega pusinud. Aeg-ajalt on mõtlemine väga kasulik, või siis lihtsalt hea nõuanne.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2006 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Vana aasta sees oli Lauteri tänava poes liikvel ca 100 l Resuni akvad (koos kaane ja valgustusega) mingi 40% soodustusega - hind jäi siis sutsu üle tuhande. Muu stuff oleks tulnud ise juurde osta, aga arvan, et vähe odavamalt kui 3000 saaks hakkama...

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2006 11:49 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ise komplekteerides tuleb muidugi odavam. juwelile analoogne komplekt on võimalik endal kokku panna raha eest:
akvaarium ca 400.-
valgustus ca 300.-
sisefilter ca 300.-
soojendi ca 300.-
aluskapp: kasutada mõnda majapidamises seisvat alust
kokku: umbes 1100 - 1500.-


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
kas see juwelile analoogne komplekt on ka mingi firma toodang, või see, mis lastakse mingil suvalisel meistril valmis teha? Ja kas see valgustus on lihtsalt valgustus (lambid), või koos kaanega? 300 tundub kuidagi vähe. Ja kas kõik akvad poodides on standardmõõtudega, st kas sobivaid kaasi leidub? Siis mul on veel küsimus soojendi kohta - kas peaks olema selline, mis ise hoiab temperatuuri mingis vahemikus, või selline, mis lihtsalt soojendab ühtlaselt. Et kui näiteks toatemperatuur kõigub kõvasti, siis seda viimast kasutades ju kõiguks ka vee temperatuur.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 06:54 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tegemist ei ole valmiskomplektiga, vaid ise komplekteerides saadav komplekt, valides odavaimad lahendused. 300.- krooniga saab reguleeritava pikkusega jalgadel akvaariumi servale toetuva valgusti, mitte kaane. kaane hinnad on tunduvalt kõrgemad (600-800.-) soojendi peaks olema tõesti selline, mis hoiab ise sobivat temperatuuri, mitte ei soojenda toatemperatuurist X kraadi ülespoole. kõik poodides müüdavad akvaariumid ei ole standardmõõdus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Maria kirjutas:
tegemist ei ole valmiskomplektiga, vaid ise komplekteerides saadav komplekt, valides odavaimad lahendused. 300.- krooniga saab reguleeritava pikkusega jalgadel akvaariumi servale toetuva valgusti, mitte kaane.


Kas selliseid valgusteid on ka akvaariumipoodides müügil ja kus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 07:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tallinna poodide kohta ei oska kommenteerida, kas kõigis aga tean, et mõnel pool kindlasti on. tegemist on resuni firma SA sarja valgustitega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Maria on hea nõuandja, tundub nii. Mind huvitab veel, et kui on olemas lihtsalt selline valgusti, kas sellele ei saaks ise mingit kasti ümber konstrueerida, et oleks nagu korralik akva kaas? Ja siis mind huvitab veel see, et kui on standardkaas koos valgustiga, siis kuidas sinna panna valgusreleed, mis lülitaks ise teatud ajal valgust sisse-välja. Mulle tundub, et kui panna see lihtsalt stepsli otsa, siis lülitab see välja kogu akva elektri. Või olen ma millestki väga valesti aru saanud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:36 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
eks see ümberkonstrueerimine sõltub tahtmisest, viitsimisest ja oskustest.
valguse sisse-väljalülitamiseks piisab tavalisest releest, mis pannakse valgusti juhtme ja pistikupesa vahele. kogu akvaariumi elektril töötavad seadmed ei ole ju ühe juhtme taga, vaid igal on eraldi juhe - pumbal eraldi, soojendil eraldi, valgustusel eraldi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Vot see oligi, millest ma aru ei saand. Ma nägin kuskil poes akva kaant, millel olid nupud peal eri asjade jaoks ja siis kujutasingi ette, et on üks juhe. Tänud selgituse eest.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver