foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2005 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 10:57
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn 5143420
Nimelt käisin täna järel akval koos elanikega,mille ma kingiks sain.Põhjakoristajat kahvaga püüdes jäi ta oma seljauime otsaga ,mis on suht kõva ja ogajas ,kahva kinni.Torkis uimeotsa läbi kahva materjali ja enam tagasi ei saanud.Proovisin tõmmata ja solgutasin teda vees edasi-tagasi aga ei mingit tolku.Kõigest jõust ma ka rebima ei hakanud, pealegi torkis ta mind kogu aeg oma ogadega.
Lõikasin siis kahvast väikse tüki välja aga nüüd on põhjakal valge tups seljauime otsas.Kahv oli kõige tavalisem 15 kroonine, mida igas poes müüakse,põhjakas ise u. 10 cm. pikk.
3 platy-t oli ka ...nendega polnud mingeid probleeme...
Nõme tegelikult...ilus põhjakas tumepruun ja mustade täppidega ja mingi valge räbal seljas...kas peaks ta ikka välja püüdma ja proovima selle lahti opereerida või las olla?
Ma ise arvan,et see väike kahv ja see materjal vist pole ette nähtud nii suurte kalade püüdmiseks?
Tagantjärgi tundub,et kõige parem oleks olnud teda lihtsalt mingi kilekotiga kinni võtta.
Muidu tõin ära akva(100L) koos vee,sisefiltri ja sisustusega(kunsttaimed),põhjakruusa panin uue.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2005 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Sama asi üle elatud, ancitrus ajas ogad võrgus laiali ja kinni oligi, kohe kapitaalselt. Egas midagi lõikasin ta sealt välja ja siis ujus mõne tunni roheline pusa peas ringi. Päris naljakas, mure kah muidugi, et kas jääbki selline. Mõne aja pärast rahunes maha ja pusserdas ennast ise lahti. Arvan, et ta teeb sul sama. Loodus poleks talle selle jaoks ogasi andnud, et igale poole kinni jääda. Tegelikut, eks ta vahel jää kah aga on alati ise ka lahti ennast saanud. Hiljem olen ta püüdmiseks kasutanud kapronist sõela. Ajab väga hästi asja ära. Skalaare kah sellega parem püüda. Vägisi kiskuda ikka ei tasu, vast paar päeva enne oodata ja loota paremat. Muidu võib talle ikka kõvasti viga teha. :)

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2005 10:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 10:57
Postitusi: 70
Asukoht: Tallinn 5143420
Täna hommikul sai identifitseeritud see põhjakoristaja.
Nüüdsest on ta nimi: Black Spotted Upside Down Cat - Synodontis nigromaculatus
Pilt temast on siin:
http://www.eheim.com/Fische.cgi?Mode=ze ... esamtliste

Minu oma on ainult suts tumedam.Selja peal on näha see terav kõva oga millega ta kahva kinni jäi...

Ma vaatasin,et... kas tõesti võib ta kasvada...seesamune, et...40cm. pikkuseks.Loodan, et see ikkagi ei ole tõsi.Või pean hakkama varakult raha koguma suure akvaariumi jaoks. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2005 11:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Martin460 kirjutas:
Ma vaatasin,et... kas tõesti võib ta kasvada...seesamune, et...40cm. pikkuseks.Loodan, et see ikkagi ei ole tõsi.

See siiski on tõsi, kui on kahtlusi siis üks allikaid mis enamasti jagab usaldusväärset infot on http://www.fishbase.org


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 27, 2006 08:21
Postitusi: 85
Asukoht: pärnu
Mind lihtsalt huvitab,et kui palju selline põhjakoristaja maksab kes kasvab 40 cm :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2006 08:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 27, 2006 08:21
Postitusi: 85
Asukoht: pärnu
Mind lihtsalt huvitab,et kui palju selline põhjakoristaja maksab kes kasvab 40 cm :D


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver