foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: biostarter
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 05:42 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
mul akvaarium ootab käivitamist. vett läks sinna 10 l , sain sissetöötatult ja panin 5 gupimaimu ja pundi vesikatku, lambike ka. ostsin poest ka biostarteri, mida pannakse kohe algul ja siis igal veevahetusel ning iga 10 päeva järel 10 ml 100l kohta. mul tuleks 1ml järeldan, aga kuidas seda mõõta ja kas üldse on mõtet panna. saan aru, et muidu elaks need bakterid filtris, kuid mul on ilma filtri ja soojendita.
teine toode oli veeparandaja, mida oli soovitav panna peale veevahetust filtri väljavoolu juurde.
seega huvitav kuidas toimiks mu akvaarium paremini, kas neid tooteid kasutades või ilma.

katrin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 06:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Sissetöötatult said siis akva, vee või mõlemad?
Viimase kahe variandi puhul pole mingeid startereid-parandajaid vaja. Esimesel juhul nagu võiks tsipa baktereid lisada, kuid see pole vältimatult vajalik (hinnata saad seda selle järgi, kas NH4 test näitab rohkem kui 0,0)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 07:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
sain akvaariumi nii, et kõigepealt akva, siis sain sinna sissetöötatud vett ja siis sain kalad mujalt ja taimed ka erinevast kohast.

bakterid lisan kui testi järgi vaja on veeparandajat ei lähegi vaja ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 07:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Aga mida see veeparandaja sellele veele juurde annab? Või on tegu hoopid mingit tüüpi kloori-eemaldajaga?
Tallinna kraanivesi täitsa OK - gupid joovad hea meelega :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 07:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
veeparandaja sildi all oligi seletatud, et eemaldab kloorijäägid ja kahjulikud raskemetallid ja kaitseb kalu. soovitatud oli kasutada igal veevahetusel 100l kohta 10ml, mul tuleks seega 10l kohta 1ml.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 19, 2005 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
mina ei paneks sinna midagi juurde. aga nii väikeseid koguseid vedelikku on hea mõõta ühekordse süstlaga. nõel pudelisse ja ilma suurema vaevata paras tilgake käes.

_________________
armasta ja tee tööd, siis näed vaeva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 20, 2005 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Kunagi kui akvat alustasin, siis panin aga ei leevandanud see akva sünnivalusi, tuli kõik ikka üle elada - pisut vetikarünnakut ja hägususe jne.Nüüd hoian sellest eemale - miskipärast jäigi selle suhtes küllalt kahtlane tunne.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 20, 2005 10:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
janne321: kas paned lihtsalt puhta vee ja mitte mingeid parandajaid ega muud?

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 20, 2005 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Jep, lasen veel ilusti paar päeva enne seista ja siis sifoonin kuskil kolmandiku vett akvast välja ja asendan selle seisnud veega. Peaks nagu nädalas korra või nii ja mõnikord teen ka aga kui laiskus kallal ja mõni kala just minu plaanitud ajal marja viskama hakkab siis läheb vahe pikemaks ka. Elan suures kortermajas ja kloori peaks nagu vees ka olema aga ükski kala kurtnud pole ja taimed ka kasvavad ilusti. Mingi vee lisand pidi ka vetikate kasvule pärssivalt mõjuma ja - nii mu taimed läksid - usu veel müüja juttu. Sestap hoian veelisanditest eemale ja ei kahetse ka. Mu neoonid juba ligi kolm aastat vanad, seega maksimum ja kui veega oleks midagi kehvasti siis nende eluiga oleks lühemaks jäänud. :D

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver