foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2020 08:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 02, 2020 07:50
Postitusi: 1
Tere!
Otsustasin sõbra käest enda hoolde võtta vana seiama jäänid akvaariumi. Kuna akvaariumi eest pikemat aega hoolt ei ole kantud, siis haises see vastikult. Elustikust nii palju, et üks pisike kala veel vees ringi liikus, ülejäänud kalad olid kahjuks varasemalt surma saanud.
Kuna huvi akvaristika vastu on suur, siis sooviksin saada asjatundjatelt natukene informatsiooni ja abi. Mõned teemad olen juba foorumis läbi sirvinud, ning tegutsenud suuresti ka nende juhtnööride järgi. Kõigepealt alustaks aga akvaariumist endast:
Juwel korall 60 (54l).
1.Siinkohal küsiksin kohe akvaariumi kaane kohta. Vana akvaariumi kaas on katki ja näeb kesine välja. Oskate soovitada head akvaariumi kaant, kas peaks pöörduma konkreetse inimese poole selle ehitamisel või leiaksin sobiva kaane ka lemmiklooma poest? (Vana kaan juwel korallux60).
Kaane alla sooviksin ka valguspulkasid paigaldada.
2.sisepumbaks on aquael fan-1 plus. Mis ta endast kujutab, on piisav või peaks täiustama? Kui jah, siis milline võiks olla?Või hoopis peab vana sisu ära vahetama?
3. Soojendi? Vajan ma seda ainult soojalembeliste kalade puhul või hea oleks, kui ta oleks alati olemas.
4.millised tarvikud veel peaksin soetama, et kaladel oleks tulevikus suurepärane kodu?

Need oleks esmased küsimused enne akvaariumi käivitamist.
Mis ma ära olen teinud:
1. Akvaariumi puhastamine, killustiku otsuatasin mjnema visata, sest see haises metsikult.
2.puhastasin akvaariumi küljed äädikase lapiga, sest oli tekkinud katlakivi. Lisaks käisin kogu akvaariumi nii seest kui ka väljast uue nõudepeau shvammiga üle. Seimtel oli hulga mustust.


M.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 01, 2020 05:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nüüd peaksid lugema artiklit, kuidas käivitada akvaariumi. Enn, kui sellega asi korras ei tohi kalu sisse panna.
Kui filtri sisu on väga räbal, siis tuleks see ringi vahetada. Elustaimi võiks hankida.
Nii väiksesse akvaariumi külmaveekalad ei mahu, seega soojapulk peaks olema.
Mõned pisemad kalad sobiks sinna. Kui võtad gupid, siis ainult isased (need värvilised) ja ei teki titeuputust.
Kaaneks ehk võib panna ka klaasi või plekist ja klambriga lamp. Neid saab LED-e.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver