foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 26, 2019 10:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Tere, olen akvaariumi pidamises väga algaja ja oleks mõned asjad mis vajaksid täpsustamist ja seletamist.
Nimelt ostsin oma esimese akva (25l), müüja soovitusel veel filter ja bakterit mida käivitamisel vaja oli (+põhjamaterjal, üks kuntsttaim ja üks dekoratsioon). Panin akva käima, lasin koos filtri ja bakteriga 24h käija kuni tõin 4 kala sisse. Kaladeks üks betta, 2 mollit (emane ja isane) ja 1 põhjakoristaja(ants).
Kui esimesel õhtul ujusid kõik ringi siis teise päeva hommikuks oli pildis ainult betta, mollid olid filtri all ja ants oli dekoratsiooni all peidus. Panin akvasse natuke toitu mida ainult betta tuli sööma. Sama seis oli järgmisel 2 päeval, betta ujus ringi ja mollisi nagin liikumas ainult siis kui mõnda aega eemal olin ja vaikselt kaugelt vaatasin, ants ei ole ka liigutanud. Vee temp. on 24-25c.
Täna peale tööd lähen ostan vee testid ja kontrollin seda(nvl ei olnud kuskilt saada).
Minu küsimused:
1. Tean et ilma vee tulemusteta on selle küsimuse vastus ainult pakkumine aga miks mollid ja ant peidavad ennast?
2. Miks uus filter (tetra 250) teeb kõrisevat häält ja vibreerib minu arvates liiga tugevasti?
3. Miks üks mollidest pidevalt hingeldab ja teine väriseb(Jah võib olla hapniku puudusest, aga teised on rahulikud)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 26, 2019 02:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul võtab akva käivitamine (ilma kaladeta) umbes kuu. Ei aita asja kiirendada ka bakterite lisamine. Kardan, et Sul on vee kvaliteet väga kehv.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 26, 2019 02:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Käitusin vastavalt poes saadud juhistele, müüja tundus üsna asjalik. Mis järgmiste sammudena teha võiks?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 26, 2019 07:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Veetest näitas:
NO3 - 15
NO2 - 0
GH - >16
KH - 20
PH - 8
Cl - 0
Need on just peale 20% veevahetust võetud
Istun diivanil ja vaatan eemalt kuidas 3 kala koos ujuvad, niikui püsti tõusen on mollid peidus :(


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 26, 2019 11:54 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Akvaariumi sissetöötamine toimub vaid juhul kui bakteritele on toitu. Bakterite toiduks on aga ammoniaak, ükskõik kas kalade väljaheidetest või spetsiaalselt sissetöötamiseks lisatud. Seega see kui akva on ilma kaladeta 10 päeva ei tähenda sugugi et akva oleks sisse töötanud, sama olematu tulemusega võiks ta ka kuid niisama seista. Kui panna ka bakterid samal ajal akvasse siis ilmselt nad koolevad nälga - lisaks on nende poebakterite kasutegur olnud kogu aeg küsimärgi all. Ning kõigele lisaks ka reeglite järgi sissetöötamisel on 10 päeva aeg mille jooksul tõenäoliselt akva ei jõua sisse töötada.

Esimesel õhtul ujusid kõik ringi,kuna kolimisest oli adrekas laes,teise päeva hommikuks jõudis kaladele kohale kui p***es nad omadega on ja passivadki peidus.
Molli ja ants on nii kitsastes oludes šokis. Bettale sobivad kitsamad olud,sellepärast tema ka ringi kakerdab.
25l akva on esimeseks akvaks väga vale valik,liiga äkiline. 100l on paras alustamiseks. Ja kui juba on omandatud kogemust ja teadmisi,siis edasijõudnuna ei ole 25l töös hoidmine enam liiga keeruline.

Millises poes selliseid juhiseid jagati?? Iga müüja tundub asjalik kui ostja teemat ei valda.

Sisefilter kõriseb? Vbl puutub plastkest vastu klaasi. Kui on ilusti veeall ja puutub vastu klaasi ainult iminappadega,siis ei tohiks kõriseda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 07:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Filtril vibreerib see magnet ilmselt (raudpulk on kõver vms lugesin).
Ja kuna 25l akva sai juba ostetud siis tuleb tööd teha sellega mis olemas on.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks kalad kellelegi ära anda hetkel. Võta paar tigu ja lase akval kuskil kuu aega käia nendega kuni filter korralikult tööle hakkab ja vee näidud stabiliseeruvad. Sinu test näitas NO2-te aga mitte ammoniaaki, mis on hetkel kindlasti kõrge.
Mul on 20L kreveti akva ja mul on sellel kõvasti suurem filter kui tootjad soovitavad nii suurele kastile(https://www.kalake.ee/et/magevesi/seadm ... -6983.html), kaladega soovitaks sama lähenemist. Võimalikult suur filter, siis on ka väikese akva vesi stabiilsem.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 01:12 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Kas nii suur filter liiga kiiret vee liikumist ei hakka tekitama nii väikses akvaariumis?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 01:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Tutvu alafoorumi teemadega -näiteks : https://akvarist.eu/alustame/sissetootamine


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Filtril saab ju voolu hulka maha keerata, mul on ta maksimaalse peal, krevettidel pole lugu. Betta jaoks võib-olla peaks natuke rahulikumaks võtma.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 27, 2019 10:12 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 26, 2019 08:28
Postitusi: 7
Tänud abi eest, eks ma vaikselt tegutsen edasi 8)


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver