foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 31, 2019 03:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2019 03:22
Postitusi: 2
Tere.
Olen kalade pidamise koha pealt väga algaja, kuid huvi on olemas ja olen natuke tegelenud ka asja uurimisega.

Nimelt on olemas 400L akvaarium. Tehnika poole pealt on Eheim professionel 3e filter ja Eheim 400 mullitaja. Akvaariumis on elus taimestik. Temperatuur on hetkel sätitud 27 kraadi peale. Valgustab hetkel üks T8 58W, pesa teise jaoks on olemas, aga pean üle vaatama elektri poole, sest millegi pärast lõi korgid välja kui teise pirni ka panin.

Akvaariumis on eelnevalt kalu peetud, kuid nüüd pea pool aastat on sees tühjus olnud. Olen akvaariumi ja filtri ära puhastanud ja vee vahetanud. Alustasin bakterite lisamisega. Olen baktereid lisanud 3 päeva ja nüüd hakkan mõtlema elu sisse toomise peale. Nimelt ma nüüd kuulaksin teie soovitusi mida siis tuua, alustaks vaikselt, aga soov oleks kalduda suuremate kalade poole. Samuti kuulaksin nõuandeid toidu ja söötmise poole pealt. Samuti valgustus, kas võiks ikka ühe pirni juurde panna või ajab asja nii ka ära?
Väga tere on tulnud ka muud soovitused ja näpunäited või viited kasulike artiklite juurde.
Ette tänades!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 01, 2019 12:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas Su akva on hetkeks vaid kolm päeva töös olnud? Või oli kogu aeg kõik see pool aastat vesi sees, kuid kalu mitte? Igaks juhuks soovitaks enne veetestid teha ja kui need korras, siis 2-3 kaupa kalu juurde tuua. Kui akva ikkagi äsja käivitatud, siis varu aga veel kannatust ja oota lõplik käivitumine ära. Siit saad lugemist /esimene/25681/index.html

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 01, 2019 04:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2019 03:22
Postitusi: 2
Hei, tänud vastuse eest. Olen neid artikleid jub sirvinud ka. Akvas on vesi pidevalt see olnud, kuid kalu mitte.
Teen siin lähipäevil siis veetestid ära ning mõtlesin et toidaks mingi nädalakese veel bakterit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Esimene akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 04, 2019 11:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Võta siis paar tigu kah ja anna neile süüa. Aitavad üritusele kaasa.

Vot see Su lause kõlab kangesti restardi moodi: "Olen akvaariumi ja filtri ära puhastanud ja vee vahetanud." Ikka tee enne veetestid, jah, kui kalu tooma hakkad. Minul kulus akva käivitamiseks kuu aega.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver