foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure veega
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 11, 2018 09:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Sai ostetud ca kolm kuud tagasi jeweli 125L akva, sees elavad hetkel 2 cupit, 2 põhjakat (Ancistrus) 3 poecilia maculatus ja neli beebi poeciliat. Vee vahetust olen teinud ca 10L nädalas, pad- i olen vahetanud ka kord nädalas ja carb sai täna vahetatud. Eelmine nädal sai üle loputatud kõik filtri elemendid ja nüüd on läinud vesi järsku häguseks nagu oleks filtri elementide loptus selle põhjustanud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 11, 2018 10:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Mis filtriga tegu? Kas taimi ka on?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Kui kraani all ära loputasid, siis tapsid heade bakterite koloonia.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 07:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Loputasin akvaariumi veega, taimi ei ole. Sisefilter on. Oli akvaga kaasas


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mul läheb ka vahest peale filtri puhastust vesi natuke hallikaks, paari päevaga peaks tagasi selgeks minema jälle. Sütt pole tegelikult üldse mõtet filtris sees hoida kui just mingeid ravimijääke ei taha välja filtreerida.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 05:05 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Filtri häirimine selle põhjuseks kindlasti on.
Mis minule silma jääb on liiga vähene veevahetus, mis hetkel on alla 10%. Peaks vahetama kuskil 20-25%, seda enam, et elustaimi ei ole ja see soodustab nitraatide kumuleerumist.
Sõefilter välja võtta, sest seda tarvitatakse ainult ravimijääkide või muu keemia eemaldamiseks.

Kui asi oli nii nagu ma pakkusin, ehk siis filtri häirimisega, siis tuleb ainult oodata. Vesi selgineb ise, kui bakterid on jälle kuhugi ennast kinnitada saanud


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 05:42 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Hetkel tundub, et hakkab selginema. Eile oli ikka päris kole. Kas kellegil on kogemusi kalade ostmisega Tartu Lõunakeskuse KIKA poest? Ostsin sealt mingine aeg selliseid kollakas siniseid cupisid, kellest kõik kahjuks pea nädalaga hinge heitsid ja võtsid endaga kaasa ka kolm cupit kes algusest saati olnud (silmnähtavalt muutusid valgeks) ja emase poecilia. Kahtlustan, et sain nende KIKA cupidega mingi haiguse kaasa. Kui nädal hiljem KIKA poes aru küsima käisin siis oli esimene vastus, et nende ja minu akvas erinevad bakterid. Müügil neid enam ei olnud, kahtlane, et nad sellise hulga nädalaga ära müüsid kui teised kalad püsivad neil pikalt sees. Aga õnneks nüüdseks see ka raugenud. Kalad ilusti reipad ja hullavad akvas. Täna ilmus viies beebi poecilia ka välja :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2018 08:45 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Üritaks ikkagi teemasse jääda ja küsiks, kas veeteste ka olete teinud? Pean kohe ütlema, et vastusega "Testid normis" ei tahaks rahule jääda :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 13, 2018 08:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Pets kirjutas:
Üritaks ikkagi teemasse jääda ja küsiks, kas veeteste ka olete teinud? Pean kohe ütlema, et vastusega "Testid normis" ei tahaks rahule jääda :)

Olen teinud. Kõik on ok. Ainuke mis piiri peal on, on GH


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 13, 2018 09:31 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Oma postituses mainisin niimoodi ridade vahelt, et sooviks testide numbrilisi näite, palun


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 13, 2018 12:44 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Pets kirjutas:
Oma postituses mainisin niimoodi ridade vahelt, et sooviks testide numbrilisi näite, palun

NO3 - 10
NO2 - 0,5
GH - 14 ja 21 vahel
KH - 6
PH - 7,2
CL - 0


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 13, 2018 09:14 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ei usu ribatesti adekvaatsusesse(minu kiiks), sest eks ta üks hädaabi vahend ole.
Sellegipoolest, kui jääda antud näitude juurde, siis ei saa Teiega nõus olla, et testid on OK. NO2 näit on ilmne vihje sellele, et bakterikolooniad ei ole veel piisavalt suured, et akvaariumi sissetöötanuks lugeda. Seega varuge veel pisut kannatust, kuniks see näit nulli langeb. Seniks aga tehke korralikult regulaarselt veevahetusi ja testige vett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2018 08:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Teeme siis kerge kokkuvõtte. Targemaks siit ei saanud. Targem on ise netiavarustest otsida. Vee probleem oli mul just liiga tihedas veevahetuses, vahetasin nädalas korra umbes 25% Peale seda kui hakkasin korra kahe või kolme nädala tagant sama kogust vahetama, läks vesi ise selgeks. Kui kellegil siinsetel sama asi, on, et vesi on roheline aga veetaimi sees pole siis veevahetus harvemaks


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 07, 2018 08:25 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma teeks ka omalt poolt väikese kokkuvõtte. Ilmselgelt ei jagu Teil kannatust või tahtmist teha nii nagu õpetatud. Võibolla olete õpetustest valesti aru saanud :( . Akvaariumis ei juhtu midagi üleöö. Veevahetus ei tähenda automaatselt filtri, pinnase või dekoratsioonide puhastamist. Veevahetust tehakse vastavalt vajadusele, kui vee parameetrid seda nõuavad, pean siin silmas esmalt NH3, NO2 või NO3 liiga kõrgeid näite. Selle põhjal tekib juba kogemus ja rutiin, millal oleks vaja vett vahetada. Kogenud akvaristid võivad veevahetuse vajaduse silmajärgi ära öelda. Selge vesi ja vee puhtus on kaks täiesti eri mõistet. On ju igat sorti happedki täiesti kristalselt läbipaistvad, aga näe - tapavad.

Aga üldiselt on mul hea meel, et olete leidnud akvaariumi probleemile lahenduse. Ma usun, et kõik akvaristid on lahendusi otsinud netiavarustest, nii see õppimine käibki.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2018 07:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 17, 2017 06:56
Postitusi: 7
Proovisin igasugu varjante mis siin foorumis läbi käinud v.a igasugu lisandite lisamise asju. Ja nüüd vahetangi vett korra kahe - kolme nädala jooksul 20% ja vesi on selgem kui ei kunagi varem, mõned külalised isegi ära ehmatanud, et kas ikka on vesi sees või mitte ja veenäidud on korras


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver