rait1980 kirjutas:
1. Kas saan hiljem ilma suuremate muutusteta minna üle LED torude peale?
Jään vastusega suht umbmääraseks, aga kui tahad led torusid panna, pead tahes tahtmata midagi ümber ehitama, sest töötavad ju lambid ja led'id eri pingete peal. Lambid 500-600V, mida tekitab ballast. LED'id võivad töötada läbi muunduri 220V-AC pealt, kasutades suurematel juhtudel ohutut pinget, ehk siis alla 24V-DC. Seega olemasolev lampide toide tuleks ilmselt ringi vahetada. Aga võin eksida. Teadjamad annavad oma parima.
rait1980 kirjutas:
2. Käima tahaks panna esialgu kaasas olnud akvasisese filtriga ja tulevikus vahetada välja kanisterfiltri vastu.
Ei näe probleemi. Soovitavalt võiks statsionaarse sisefiltri sel juhul välja 'lõhkuda'
rait1980 kirjutas:
3. Kuna elustaimi ei tule siis ka küsimus,et kas on vaja nn flööti või ei ?
Ei näe seost elustaimede ja flöödi vahel. Flööt tagab ühtlasema vee liikumise akvaariumis
rait1980 kirjutas:
4. Testid-plaan siis soetada tilgatestid aga erinevates kohtades väga erinev info-mida siis reaalselt vaja on-NH3,NH4,NO2,NO3,kas on vajalik ka PH test?
Akvaariumi sissetöötamise ajaks vaja NH3/NH4,NO2,NO3. Kui ei plaani võtta erivajadustega kalu, siis selle komplektiga asi piirdub. NO3 hakkab mõista andma, millal oleks õige aeg veevahetust teha.
rait1980 kirjutas:
5.Sissetöötamine-jällegist väga äärmusest äärmusesse väited-sissetöötamine kaladega tundub nagu kõige loogilisem aga millal siis on õige aeg kalad sisse tuua ja kas peab siis ennem lisama ammoniaaki,kalasööta või bakteripreparaate?
Õige aeg on siis, kui mingigi nitrifikatsiooni protsess on toimunud ja NH3/NH4,NO2 näidud on nullis.
rait1980 kirjutas:
6. Veevahetus-kui vahetada esialgu 1x nädalas ca 30% veest siis kas lastakse siis nn otse kraanist värske vesi peale-sel juhul kas pigem soojem või külmem vesi-ei saa ju kraanist päris täpset temp. valida ja kas siis peab ka veele midagi lisama või seguneb uus vesi vanaga ning piisab lihtsalt korra nädalas testide tegemisest?
Veevahetuse vajadus sõltub normist kõrgematest testide näitudest. Hiljem kui akvaarium stabiilne, saab hakata rääkima 1x, 2x, jne veevahetuse kordadest. Vahetatav vesi võib sisaldada kloori, kui kasutad ühisveevärki, kui kasutad, siis oleks mõistlik uurida kohalikust omavalitsusest, kas vesi võiks sisaldada kloori. Kui jah, peaksid vett enne akvaariumisse lisamist laskma seista ööpäev. Temperatuur võiks olla ligilähedane akvaariumivee temperatuuriga. Temperatuuri suur erinevus ohustab pigem sinu akvaariumi terviklikkust. Soovitan ka oma kraanivett korra vähemalt testida, et teaksid, millised on selle näitajad.
rait1980 kirjutas:
7. Kalad-esialgu siis plaan esimestena lisada Daniod-ja juba ka küsimus-öeldakse et esialgu mitte üle paari kolme kala sisse lasta kuid palju räägitud ka sellest,et Daniod peaksid ikka 5-6 kesi olema muidu muutuva teineteise vastu kiuslikuks.Sobivustsbeli järgi peaks nagu sobima Daniotega kokku Skalarid-kas neid võtta tulevikus juurde 1 või 2,kui samas on öeldud,et Daniod kipvad pikauimelisi kalu näksima-mis siis see õige on?
Daniod on väkesed kalad ja suudavad üsna vähesel määral akvaariumivett mõjutada, seega ei ole probleem, kui võtad 6 korraga ja sellega ka pikemaks ajaks piirdud, kuniks nitrifikatsiooni tsükkel läbi. Peaksid tähelepanelik olema testide tegemisel, et protsessidel silm peal hoida. Sinu valitud akvaariumisse ei oleks üle 2 skalaari soovitav.
rait1980 kirjutas:
8. Valgustus-on jälle nii ja naa jutud-soovitusi on,et algul hoida valgustus töös 6h ööpäeva jooksul ja siis vähehaaval tõsta seda kuni 14h ööpäevas aga teiseltpoolt jutt,et üle 10h ööpäevas ei tohiks valgustus põleda?
Kui sul ei ole plaanis elustaimi võtta, on valgustus sinu akvaariumis, puhtalt silmailu tekitajaks. Kaladel on sellest suht ükskõik, neile piisab ka päevavalgusest
rait1980 kirjutas:
9. Viimaseks siis-filter-peab töötama 24-7-küsimus siis,et kui mürarikas või kui häiriv see reaalselt on-kuna veel on valik kas panna akva suurde tuppa või magamistuppa?
Paistab, et akvaariumi filtri osas sul valikuid ei ole, aga ruumide osas küll. Mõnele võib vaikne sumin olla sama häiriv kui varese kraaksumine katusel. Mis ma tahan öelda, kui vähegi arvad, et see võiks saada probleemiks, pane suurde tuppa. Seda enam, et kavatsed filtrit mingi aeg vahetada.