foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Filter 250L akvaariumile
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 23, 2017 01:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 23, 2017 01:16
Postitusi: 4
Tere!
Olen alles alustav akvaariumipidaja ja oleks vaja nõu, et millist filtrit valida.
Akvaariumi maht on 250L(100x50x50), plaani kohaselt hakkavad elama seal mõned ahvenlased.
Olen kaalunud nii sise kui välisfiltrit, viimase puhul, kardan, et mul jääb ruumi veidi väheks.
Välisfilter mis mahuks oleks selline-
L CRISTALPROFI GL E902( kas oleks mõtet, või pigem siis juba võimsam sisefilter?)
http://www.kalake.ee/jbl-cristalprofi-g ... 28200.html

Sisefiltritest olen kaalunud sellised variante-
EHEIM BIOPOWER 240 (neid soovitati osta kaks tükki, kas piisaks ka ühest? )
http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 59a44.html
EHEIM POWERLINE XL SISEFILTER > 200 L( kas on kogemusi ja kas piisaks sellisest filtrist ? )
http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 52160.html

Ootan huviga teie arvamusi ja soovitusi, et mis ja kuidas parem oleks.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 23, 2017 02:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
ahvenlastele jääb mu meelest cp-900 nõrgaks/kui cp, siis järgmine1500 või võimsaim1900-siin ka avaramad voolikud! mudel- kui nn mõnedest ahvenatest saavad ,,palju,, ahvenaid :) ...loe teemasid ,,tehnika,, alt:
/tehnika/35541/index.html
/tehnika/31966/index.html
samas on ju ahvenlased /kirevahvenlased/index.html ka väga :idea: erinevad....suuremad reostavad rohkem, samas on ka elustaimede kasvatus osade ahvenlastega võimatu, mis tähendab et peaks olema tgelikult 2 välisafiltrit üks mehaanikale ja üks bioloogiale
see et tootja lubab mega suurt tootlikkust filtrile ei ole arvestatud täidetud meediaga filtri kohta ehk siiis mida tahan öelda, et isegi näiteks lubatud 2700l/per tund pole mingi eriline tsunami(minu 400l akvas toimetab)-isegi pisikesed platyd saavad hakkama :)
kuna oled alles alguses siis loe -uuri ja analüüsi ning vali välja esiteks kalad keda sooviksid oma akvas pidada ja kelllele see akva mõõtude poolest kah sobiks(ka elamises oleva vee keemilise koostise peale peaks mõtlema-kasutaja alt ei loe välja kus kandis elad)-siis pead edasi uurima-ja nõu küsima- isiklikult olen ahvenlastest kasvatanud vaid diskuseid-neid aaga alustuseks ei soovita...
kokkuvõtteks sõltub filtri valik siiski sellest milliseid ahvenlasi tahad pidada-edu :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 23, 2017 03:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 23, 2017 01:16
Postitusi: 4
Tänud Vastuse ja info eest :)

Kas oskad midagi ka Sisefiltrite kohta öelda, et kumb antud valikutest oleks parem?, kardan, et välisfilter mulle tuppa ei mahu..

Oscarid mulle ei mahu, aga olen mõelnud paari Jack Dempsey peale.( mtõtisklen keda võiks algul nendega koos pidada, kuni nad suuremaks kasvavad)
Elustaimede mõttest olen juba loobunud, kuna tean, et ahvenlased häivitavad need ära.
Põhja-tallinnas, ei teagi kuidas see veekaredus on, peab testima..


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 25, 2017 01:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Kui sa taimi ei pane, siis pead hapniku peale tõsiselt mõtisklema ja vett tublisti läbi keerutama.
Sisefilter oma hinna vs. veevoolu hulk on hea valik - ainus miinus, et jääb displei kasti risustama.

Kasti all sul kappi pole, kuhu välisfilter mahutada?

Need karbil kirjad sobib 200L akvale jms. jäta kahe silma vahele, vaata kui palju konkreetsel kõrgusel filter tunnis vett läbi ajab.
Taimevaba ahvena kast, juhul kui üle ei asusta rusikareeglina 5x tunnis, veepind lainetama või wet/dry filter.
Lisaks fosfaatide ja nitrite mure, 200L vee ja normaalse asustuse korral, ilma lisakeemiata fosfaatidest lahti saada, tähendab suurusjärk 5L filtreerimismeediat. Ka rusikareeglina, reaalsus sõltub kaladest.

Taimevaba biotoop ... üldjuhul lõpetavad kõik lõpuks sumbaga :(

Selline välisfilter on liiga lahja, gupikastile paras.
Sisefilter 1 - ei piisa ühest, pigem 3-4.
Sisefilter 2 - ajab asja hädaga ära. 1200L/h? Reaalsus on 600L. Selliseid tuleks 2 panna :)

Ole asustusega äärmiselt ettevaatlik. Ahvenad ei hävita mõnda liike taimi. Aga siis pole biotoop.

Miks sa kombot ei tee? Välisfilter ja lisaks sisefilter ;)
Muu valikusse ei mahu, paneks mina sisefiltri nr2 ja välisfiltri.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver