foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 01, 2017 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Nonii, Eelmine kuu sai esiplaanile taimi ning eile istutasin ka taha kaks taime. Esteetilise poole pealt natuke kahtlen, kuid käeharjutuseks kõlbab küll. Eks näis, milliseks need taimed kasvavad, siis tean mida eemaldada ja mida lisada. Naljakas vaadata, kuidas eelmisest akvaariumist pärit kaks väikest thorakatumit, kes varem laevas pimedas kükitasid, passivad nüüd kohe silma all, madala "rohu sees". Tegin ka plaani, kus mis taimehakatis on - loodan et nii ei lähe midagi sassi.
Manus:
Faili kommentaar: plaan
24271480_1466622250074094_648434078_o.jpg
24271480_1466622250074094_648434078_o.jpg [ 272.86 KB | Vaadatud 91 korda ]


Ning üldmulje akvast (vasakpoolsel taimel 1 pikem leht veidi naljakas, võtsin ta hooletult pakist välja ja murdsin enamus vanemaid lehti, pidin nad ära lõikama aga kõiki pikkasid nagu ei raatsinud...)
Manus:
24209142_1466622360074083_166143746_o.jpg
24209142_1466622360074083_166143746_o.jpg [ 132.21 KB | Vaadatud 91 korda ]


Ootan põnevusega ning endiselt vaatan ja uurin musta/tumehalli värvi kalu - mõni meeldib mulle, elukaaslasele jällegi mitte jne.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 15, 2017 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Nagu peaks blogi või midagi, aga kindlasti on see foorumiteema hea koht, kust saan ise hiljem järele vaadata, mida ja mis järjekorras oma akvaariumiga tegin. Ja teie saate sõna sekka öelda, kui midagi väga valesti läheb.

Igatahes leidsime Okidoki kuulutuse kaudu Tartust ühe elektrisinise acara. Nagu eelnevalt mainisin, eelistasime musta värvi ja suuremat kala ka, aga see acara tundus nii vahva loom olevat, et andsime järele.

Peale nädalast uurimist-googeldamist otsustasime seda acara kala vaatama minna. Meie imestus oli suur, et antud korteris elasid kalad pooleldi veega täidetud akvaariumites (ka teiste kalade kohta on müügikuulutused). Ma loodan, et inimesel oli lihtsalt veevahetus pooleli, sest vesi oli üpris hägune. Igatahes võtsime selle pisikese acara kala, kes osutus meil akvaariumivett sisseelavast emasest gupist pisemaks (kujutage ette mu elukaaslase pettumust kes läks "ahvenat" ostma).

Nüüd, peale põgusat karantiini, lasime silmnähtavalt kosunud acara oma 160 liitrisesse akvasse teiste kalade juurde (emane gupi (sama suur), 2 mõõksaba ja kaks 5-6 cm kohversäga). Gupi läks kohe vaatama, kes see uustulnuk on ning hakkas oma sabaga tema ees lehvima. Muidugi vastas acara samaga. Päev otsa vehkisid teineteise ees, järgmine päev käitusid nagu teineteist poleks olemaski. Ühinesin ka facebookis elektrisinise acara kasvatajate grupiga, kus kirjutati, et kala on veidi kõhn ning anti toitumissoovitusi.

Loodame tulevikus ehk tavalise sinise acara lisada - ta peaks elektrisinisest olema 5 cm suurem, ehk siis 15 cm? Ning uskudes, et kohversägad saavad ka kuni 20 cm suurusteks, siis ongi akvaarium täidetud...?

Praegu elavad mõõksabad ja üks gupi pole meie unistuste kalad, kuid väiksesse akvasse nad sobisid ideaalselt. Kui acara on veel tilluke, sobivad nad õnneks ideaalselt kokku, ma loodan. Parandage, kui eksin... Ei tahaks oma lapsepõlve kalade järeltulijatest niivõrd kergelt loobuda, kuid kui olukord neile eluohtlikuks muutub, siis kindlasti eraldan.


Attachments:
Faili kommentaar: pilt acarast
kala.jpg
kala.jpg [ 68.22 KB | Vaadatud 70 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 25, 2017 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Märge nii endale kui ka teistele algajatele: kui tundub, et tasakaal hakkab paika saama ja vetikas hakkab taanduma (taimedelt hakkas kaduma), siis ära vaheta "kogemata" liiga palju vett. Elukaaslane mul asendas tavapärase ämbri suurema vastu. Puhastades ei mõelnud sellele üldse ning võtsin harjumuspärased 4 ämbritäit - pea 40% akvaariumi veest.

Nüüd tundub et vetikas jälle tagasi...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 30, 2017 10:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Update: Leidsin 3 päeva tagasi oma õnnetu gupi filtri tagant. Ma ei ole näinud kordagi, et teda kiusataks. Küll aga on ta veepinna lähedal püsima hakanud viimase nädala jooksul. Nüüd panin ta eraldi 5-liitrisesse "lillevaasi", kuhu mahtus ilusti ka üks mulle eraldav veefilter. Vett sinna sisse panin suurest akvaariumist. Näidud peaks ribatesti alusel olema ka OK ja sama mis ma siin ennist paar postitust tagasi välja tõin.

Kala ujub konstantselt ruudu kujuliselt peale filtri tagant välja päästmist. Alguses olid tal ka mõned uimed lahti ja nägi laiba moodi välja, praeguseks on see juba 3 päevaga paranenud. Aga ujub siiski ruudu kujuliselt. Google andmetel võib olla parasiit, kasvaja või niisama trauma. Plaanin teda hoida seal 5-liitrises nädal (või kaks) aega. Kui see ruudukujuliselt ujumine paraneb, annan ära. Kui ei, siis ilmselt ei ole lihtsalt vigastus mis ta filtri tagant sai...
Samas miski sundis teda sinna ka minema...
***

Lisaks kas Acara või kohversäga, keegi neist kisub mu "muru" taimi koguaeg ülesse. Iga päev on 2-3 taime koos juurtega vee pinnal. Kas on kellelgi kavalaid soovitusi selle vältimiseks või peangi sellega leppima? Taimedest ega kalade valikust loobuda ei tahaks.


Üles
 [ 19 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver