foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 14, 2017 04:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2017 04:29
Postitusi: 2
Tere väike mure on, mul on pisikesed taimed osad neist paremas seisus kuid, siiski kasvavad aeglaselt peaks olema igast toidu ja raua puudused aga mis võiks kõige selle asja vastu aidata? mul on veel habevetikad kännu peal siis rohevetikas kividepeal ja bga nagu seda vist nimetatakse klaasi ja kännu peal ser bga vist tekkis mu eheim fertilizerist. ostsin juba rohevetika tõrjet olen palju raha kulutanud tigude mürgi,toidu ja muude peale ühel kalal ka praegu hallikas kiht üleval silmade kohal mida püüan ravida esha 2000-ndega mul akva 54l lamp 15w dailylight söök: graanulid vanasti hoidsin lampi vähe sees nüüd üritan rohkem hoida loodan et saate mind aitata. Kõike ja paremat Minult :D


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 14, 2017 07:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
15w on vähevõitu lopsaka taimestiku loomiseks - aga see pole ainus asi millele tähelepanu pöörata....
esiteks palju selles 60L akvas siis kalu elab? Üks üldpilt akvast ei tee paha :idea:
milline on temp akvas, milline põhi, palju üldse taimi on ja millised, milline filter, kaua valgus sees, kui ma õigesti aru san siis ka uv lamp-milline, kaua akva käinud ehk kaua sul akva eksisteerib? Milliseid tigusid sa usinasti mürgitad ja miks....
kui akva vetikat täis, siis on selge, et tasakaal :!: pole akvas paigas.....
Kõik võib juhtuda ka erinevaid mürke ja kalaravimite kasutamise tagajärjel - seda võin omadest kogemustest öelda et peale 3 ravikuuri väga hästi toimivas akvas olin tagasi alguses - ehk siis vohasid kõik võimalikud vetikad ja taimed pigem mädanesid...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 15, 2017 06:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2017 04:29
Postitusi: 2
akva olnud 6-8 kuud uv lampi pole esha teo mürki kasutasin korra ja praegu panen esha 2000 akvasse ma vist leidsin mooduse et peaksin oma 3mm kruusa ära pesema ja kraabin vōimalikult palju vett ära praegu 4 suuremat kala üks must röövkala 3 guppit ja üks põhjakoristaja. kruus muidu väga must pesen selle ära rks siis vaatab.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 27, 2017 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juul 30, 2016 10:54
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Tundub et veevahetuste ja põhjasifoonimisega vist ei liialdata :D
Taimed mädanevad kui PO4 on kõrge. Kui PO4 on kõrge, on ka NO3 kõrge... mis tähendab, et veevahetusi on liiga harva ja mustust eemaldatakse liiga vähe.
Põhja pesemine on halb mõte - kruus koos temale kinnituvate nitrifitseerivate bakteritega peaks jääma ajast aega puutumatuks. Sõnnikut eemaldatakse veevahetusel põhja sifoonimisega.

Minu soovitus - lisada nädalas korra peale 30%list veevahetust 2x pakendil määratud koguses rauda (need preparaadid on lahjad ja tarbitakse kiirelt), kaaliumit iseenesest ei olekski vaja väga juurde anda aga kahju ei tee ja sellega üle ei doseeri /seda lisada teistel aegadel kui rauda. Ning nädalas kindlasti korra ka mikroväetist veel juurde pakendi koguses.
Valgus võib olla piisav kui tegemist LEDiga - sel puhul on 15 W isegi natu palju. Olulisem kui watid on valgusgamma (kelvinid - mis võiks jääda vahemikku 4500-6500K) ja luumenid (see võiks selle kasti puhul olla umbes 3000lm kui on olemas ka reflektor, kui ei ole, siis kõrgem muidugi)

_________________
13x 105 liitrit
1x 260 liitrit
1x 720 liitrit
peoga pisikesi kaste


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 27, 2017 04:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
RS akvaarium kirjutas:
esha teo mürki kasutasin korra


Esha gastropex? Millised on tulemused ja kas seda Eestis müüb keegi või tellisite välismaalt?


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver