Vaja targemate nõu, kuidas oma värske akvaariumiga edasi minna.
Lähteandmed: 180l Juwel Rio. Poekomplekt, st. sisemine originaalfilter (pump 600l/h), väljundotsik suunatud mööda veepinda nii, et see mõõdukalt lainetab.
Koos valgusega panin puht dekoratiivsel eesmärgil tööle nõrgukese pumba, mis läbi kruusa alla maetud pika (ca 10cm) veekivi väga mõõdukalt mullitab.
Käinud 3 nädalat. Algusest peale suhteliselt palju taimi, sh. punt Egeeriat, mis peaks kõik liigsed toitained ära kasutama.
1. nädala pärast toodud sisse 3 antsu, 2. nädalal 5 vikerkala, seejärel 2 skalaari. Mitu bakterikuuri tehtud (Seachem Stability)
Vee näitajad: JBL EasyTest 6 in 1 riba väidab, et nitrit on nullis (jääb valgeks, ei reageeri üldse) ja nitraat on õrnroosa (kuskil 10mg/l kandis). GH >7d, KH 6d, kloor nullis. pH 7.0-7.2 vahel.
Akvas olev Seachem Ammonia Alert näitab "safe <0.02ppm".
Temperatuur 26 kraadi öösel, 27 kraadi päeval kui lambid põlevad. Küte on väljas, madalamaks ei lähe, kuna tuba on 25 kraadi.
Suuremat veevahetust ei ole teinud, kuna taimi palju, kalu (suhteliselt) vähe ja testid paistavad korras olevat. Kalade aklimatiseerumise ja solberdamise käigus on ehk mingi 20 l vahetusse läinud.
Elu oleks muidu lill, aga täna hommikul ühel vikerkalal kõht ülespidi. Noh jah. Ta oli algusest peale väiksem ja kahvatum kui teised (kalapoes öeldi, et emane, sellepärast selline). Aga hakkasin meenutama, et eelmisel päeval oli ta omaette hoidnud ja pinna lähedal ujunud. Enne seda aga ei paistnud ühtegi välist märki, et midagi oleks väga valesti olnud. Üle toidetud nagu ka ei olnud.
Täna panin oma paranoias tähele, et kui tule ära kustutad, siis tõusevad vikerkalad pinna lähedale (nii paar cm. veepinnast) ja hakkavad aeg-ajalt veepinnalt mulle ampsama. Vahelduvalt käivad ka skalaarid üleval pinnakihti uurimas. Kui tule sisse lülitad, siis laskuvad kärmelt jällegi keskkihti.
Kas neil on õhupuudus või on tegu normaalse käitumisega? Kas nad pelgavad heledamat valgust (2x45W T5 + reflektorid) või peavad nad hämaramas õhumulle söögiks?
Või on kalade käitumise ja ühe vikerkala surmas süüdi hoopiski mingi vees mingi jama, mida ükski test ei näita?
Tilgatesti kohvrit ostma? Pool vett kohe välja vahetada? Või rahulikuks jääda ning jälgida, mis edasi saab?
Ahjaa, mis selle õhutusega teha? Praegu panin prooviks filtri pumba toru otsa Juweli O2 diffuusori, mis väikese torukese kaudu vee kohalt lisaõhku tõmbab. Aga see teeb vähegi suurema õhukoguse korral ebameeldivalt kahinat ja paneb vee justkui "keema".
Kas õhupump+õhukivi ja see diffuusor õhutavad erinevalt? Kumba eelistada? Kas ja kui intensiivne peaks see õhutus üldse olema?
Illustreeriv pilt ka, et taimede hulgast ja proportsioonist ettekujutust saada. Praegune kadunukene on ka pildil (kahvatu keskel üleval)
Manus:
IMG_3465.jpg [ 174.77 KB | Vaadatud 220 korda ]