foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 02:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 11, 2016 09:57
Postitusi: 5
Hei,

Olen üsna uus selles valdkonnas ja nüüd on tekkinud mure.
Akva on meil 54 l ja siin elavad 2 guppit, 2 antsu, 7 mollit(sh 3 uut) ja 1 mõõksaba. Ilmselt öeldakse, et tegemist on kalasupiga. Veevahetus on iga 2-3 nädala tagant ca 1/3. Nüüd laupäeval tuli juurde 3 mollit. Lolli peaga tegin veevahetuse eile. Probleem on siis see, et pühapäeva õhtul vaatasin, et üks uus molli on veider ei tahtnud süüa ja hulpis niisama ringi. Ja eile hommikuks oligi tema ennast paremasse ilma mõelnud. Ülejäänud kalad olid täitsa vinks vonks ja rõõmurullid. Täna hommikul üks mõõksaba kes on elanud algusest peale meil akvas käitub veidralt..ei söö ja viskab ennast külili ja selili ja teeb tagumik ees sukeldumisi, kuni hulpis põõsasse ja keeras nina alla ja sinna ta jäigi.

Vee testid on kõik tehtud ja on sellised:
NO3: 25 ilmselt peaks see ikkagi madalam olema
NO2: 0
GH: 14
kh: 6-10 vahel
Ph: 6,5-7,5 vahel
CL: 0

Mina aru ei saa mis nüüd siis kaladel juhtus :(

Elustaimi sees ei ole.

Ette tänades,

Liis


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 02:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
1)vist on tõesti veidi kalasupp
2)2-3 nädala tagant, nii väikses akvaariumis, veevahetus liiga harv. Tuleks teha iga nädal.
3) arvatavasti tõid uued kalad sisse mingi haiguse, vaata lähemalt surnuid kalu kas on näha mingisuguseid sümptomi märke... ja see teema peaks vist liikuma haiguste rubriiki.
Veevahetusi võid isegi veel teha ega see halba küll ei tee, aga kasuta kindlat mingisugust veepuhastus keemiat ka.
4) kui suudad mingisugused sümptomid tuvastada saab ka ehk raviga alustada.

Mis on akva temeratuur ja mis tehnikat selles akvaariumis veel leidub?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 02:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
ja kalasupi kohta siis aqAdivsor soovitab:
Recommended water change schedule: 77% per week. (You might want to split this water change schedule to two separate 52% per week)
Your aquarium stocking level is 134%.
Your tank is overstocked. Unless you are an experienced aquarist who can meet the maintenance/biological needs of this aquarium, lower stocking levels are recommended.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 03:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 11, 2016 09:57
Postitusi: 5
Olen uurinud ja puurinud ja lahanud neid kahte surnut, aga no ei täppe, laike jne jne ei ole. Surevad nii, et ujuvad ujuvad ja kukuvad post maha ja finiito. :cry:
Kas iga nädal 1/3 oleks ok nii väikse akva puhul või siiski 1/2 iga nädal?
Ma pigem kahtlustan uusi mollisid, kes tõid midagi, aga no ei saa ju ravi alustada kui nad lihtsalt kukuvad kolaki ära ilma ühegi sümptomita. Ainuke sümptom on see, et ei söö ja hingeldavad.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 03:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Kui kaua akvaarium töödanud on ja milline filter soojendi on ja kas on eraldi õhukompressor ka?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 03:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 11, 2016 09:57
Postitusi: 5
Akvaarium on nüüdseks töödanud 2 kuud. Aquael akvaarium ja Filter on fan-1. Eraldi õhukompressorit ei ole ja soojendit ka pole. Veetemp on 23-25.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 16, 2016 04:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No aquadvisori soovitus on ju täiesti adekvaatne, ma oleks samamoodi pakkunud et sellise ülesustuse juures soovitavalt veevahetus vähemalt 80% nädalas, või siis paremal juhul 2-3 korda nädalas 50%. Et kui tundub liiga töömahukas, siis on vaid 2 varianti - kas kalu ära jagada või suurem akva soetada.
Veetestide hulgast on puudu ammoniaagi test. Kui nitraate on 25 ppm ja tegu on tilgatestiga, mitte aiateivaste & paberilipakate pealt võetud näiduga, siis see on veel OK. Seda näitu aga peaks võtma loomulikult enne veevahetust.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 03:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma pakuks, et tegu on ammoniaagi mürgitusega. Ammoniaagi mürgituse sümptomiteks on tavaliselt kala isutus, loid olek, veepinnal hingeldamine, järsud sööstud, punased triibud/laigud kehal, tumepunased või lausa lillad lõpused.
Kui tilgatesti hetkel käepärast pole, et veenduda kas on selles probleem, tee kasvõi sagedasemaid veevahetusi kui vaja kasvõi igapäevaselt. Aquael Fan-1 on tegelikult jube väike filter. Minu esimesel 50L akvaariumil oli ka sama filter, vajas äärmiselt sageli puhastust, et üldse mingit veevoolu oleks.
Soovitaks isiklikust kogemusest JBL i80 või kui akvas kõrguselt ruumi on i100, nendele saab ka mooduleid juurde panna.
Suurem filter kui akvaariumile mõõtude järgi vaja oleks, on alati ohutum kui väike filter.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 10:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ammoniaagi osas soovitaks katsetada sellist asja: http://www.kalake.ee/magevesi/tarvikud2 ... ee748.html
Sellega näeb pidevalt ammoniaagi taset, ilma et peaks ise korduvalt testima. Ammoniaagi tase võib vabalt käest minna ka ühe päeva jooksul, paar korda päevas vaevalt keegi viitsiks testida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2016 12:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 11, 2016 09:57
Postitusi: 5
Sai eile siis tehtud ammoniaagi test kasutasin http://www.kalake.ee/jbl-ammonium-test-nh4.html. Test näitas, et kõik korras.
Kuigi selleks ajaks kui ma suure jooksuga testiga koju jõudsin oli mu teine mõõgu ka sussid visanud ja teised juba näkseldasid ta kallal.
Ülejäänud gupid ja mollid ja antsud on rõõmurullid ja häda pole neil miskit. Hommikul andsin neile ka süüa natukene ja kõik sõid isukalt ja nüüd mängivad.
Kahtlustan, et uute asukate tulekuga siiski vanad said stressi :(

Igal juhul ma vaatan ja jälgin neid susserdisi, kas neil ka miskit juhtub või ei.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 18, 2016 01:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Stress ei tapa (vähemalt mitte kiiresti).

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2016 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu arust peaks viga ikkagi vees olema. Nii väike akvaarium ja nii palju kalu ja toodi veel juurde, kuigi oli probleem olemas. Ja vee vahetus nii harva. Õhukompressor võiks ikka olla.

Kas uusi kalu aklimatiseerisid ka?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2016 04:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 11, 2016 09:57
Postitusi: 5
Mis variandid vee puhul valesti veel võivad olla? Kõik testid on korras. Isegi ammoniaagi test on korras. :? Seda probleemi ju ennem ei olnud, kui tulid uued mollid.
Ilmselgelt ma aklimatiseerisin uusi kalu.
Hetkel siis seis selline, et asukad on kõik elus ja toimetavad omasoodu.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2016 05:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kas teistel kaladel ei ole märganud mingit teistsugust või veidi kummlaist käitumist?

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2016 07:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Lizka21 kirjutas:
Mis variandid vee puhul valesti veel võivad olla? Kõik testid on korras. Isegi ammoniaagi test on korras. :?


Paluks need "korras" näidud ka numbritesse panna. Esimeses postituses olevaid näitusi arvesse võtmata. Ehk siis Ammoniaagi(NH4) tilgatesti ja Nitriti(NO2) tilgatesti näit. Ma võin eksida, aga tundub suht kahtlane, et 2-3 nädalaste vahedega veevahetused annavad NO3 näiduks nii suure hulga kalade puhul ja taimede puudumisel, ainult 25. 25 võib ta olla küll, aga see viitab pigem sellele, et sinu filter lihtsalt ei suuda rohkem mürgiseid ühendeid(NH4, NO2) ringi töödelda. Kas see nii on, näitavadki eelpool mainitud testid. Veel paluks panna akvaariumist ja kaladest pilte.

Ette tänades


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver