Skalaar 54 liitrises akvaariumis ei kõla üldse mõistlikult, teemaalgataja asemel ma annaks selle ära või üritaks vahetada pisemate kalade vastu. Tommikese soovitatud linkidel on tegelikult kogu vajalik info olemas, tasub igal juhul läbi lugeda et mitte teha saatuslikke vigu.
Kären kirjutas:
akvaariumi ostsin 16ndal detsembril ja kalad panin sisse kolm päeva hiljem kui olin vee pannud ja sinna sisse vajalikud ained, et nad vees elada saaks.
Kui kraanivees pole kloori, siis siis on kraanivesi ilma igasuguste imeaineteta kaladele eluks kõlblik.Kui kraanivees on kloori, siis on tarvis kraaniveele lisada veekonditsioneeri, vastavalt juhendile. Kui on alustav akvaarium, siis lisatakse tihti bakteripreparaati, et kasulike bakterite koloonia kasvaks kiiremini vajaliku suuruseni.Aga ülilühidalt teema kokku võttes on probleemiks see, et teemaalgataja pani sissetöötamata akvasse kohe sisse maksimumkoguse kalu. Sissetöötanud akvas on välja kujunenud bakterikoloonia, mis töötleb kalade väljaheidetest tekkiva kaladele mürgise ammonaagi ümber samuti mürgiseks nitritiks ning seejärel vähem mürgisteks nitraatideks, mis tuleks veevahetustega akvast välja saada. Teemaalgatajal pole veel vajalikku bakterikolooniat, nii et kalad surevad oma väljaheidete sisse. Siin tuleb tegutseda kiiresti, või on laibad taga.
Kiireim moodus jääkaineid kontrolli alla saada on veevahetused, ning suured veevahetused - vähemalt 50%, isegi 80%. Soovitavalt igapäevaselt, aga vähemalt üle päeva. Kui vees on kloori, siis kindlasti vaja lisada veekonditsioneeri (kui pole kloramiin, siis ööpäev seismist aitab ka) - parim on Seachem Prime. Kui võimalik, siis abiks lisada bakterpreparaati, neist parim on Seachem Stability. Loomulikult peaks uus vesi olema enam-vähem sama temperatuuriga mis akvaariumivesi ja ilma gaasimullideta. Mis on veetemperatuur akvas? Ca 24-25 kraadi oleks paras.
Kui inglise keel pole probleemiks, siis ka
http://aqadvisor.com/ abiks, kasvõi kalade valikul.