milzi kirjutas:
Mis järjekorras neid akvasse peaks tooma ja mis vahedega?
Vastupidavuse järjekorras:
Kõigepealt teod, need taluvad uue akva tingimusi kõige paremini.
Seejärel - 4-8 nädalat pärast vee sisselaskmist (olenevalt, kui kiiresti akva vesi valmis on (st NH ja NO2 nullis), hakka tooma gupisid või tetraid, kuidas endal soov. Ikka ainult paarikaupa korraga ja uus paar iga kahe nädala tagant. Tean oma kogemustest, on jube tüütu see ooteaeg, tahaks kohe palju kalu tuua. Aga see on saanud saatuslikuks nii mõnelegi akvaariumile (sh olen ise selle vea teinud ning pärast haigeid või surnud kalu vaadates kahetsenud oma tormakust) . Nii et kannatust! Kannatus on alustava akvaariumi juures üks olulisemaid omadusi, mis, kui seda pole, tuleb omandada
Siis tooksin mina Ghost shrimp'id ja ancistruse. Need võib koos tuua, kuna väikeste krevettide bioloogiline saastekoormus on nullilähedane. Noored ancistrused on vee kvaliteedi suhtes eriti tundlikud ning reeglina müüakse kaubanduses just noori. Seetõttu tasuks see kala tuua lõpupoole.
Ja lõpuks pangiod, kuna need (nagu kõik soomusteta kalad, sh angerjalised ja põhjasägalised) eriti tundlikud vee kvaliteedi suhtes ja soovitatakse seetõttu üksnes küpsesse akvasse.
milzi kirjutas:
Kas mingit heledat puitu pole mis asendaks valget kivi?
Ikka on. Vähemalt Tallinnas Tartu mnt ja Mulla tn poes ning "Kalakeses" sageli saadaval.
Veel - kuna Su akva vee täituvus on selle plaani 100% lähedal, siis jälgi hoolega vee kvaliteeti ning tee kindlasti iganädalaselt veevahetusi, 30-50% nädalas oleks hea, kuna gupid näiteks armastavad värsket vett. Kui kasutad testereid, siis nitraadid peaksid alati jääma alla 50, ideaalis 10-20 ühikut (vett testi kindlasti enne veevahetust ning kui tahad teada, palju veevahetusega nitraadid alanesid, siis ka peale veevahetust. Nii saad teada, kas tehtud veevahetuse % on küllaldane NO3 langetamiseks).