foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 26, 2015 02:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 12:14
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Ma tegin väikse plaani Pilt on. Pole veel midagi alustanud ja kõike saab muuta.
Plaanis käivitada akvaarium siis oodata kuu umbes koos lihtsalt taimedega ja siis hakata lisama kalu,
mis järjekorras ei tea.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 26, 2015 01:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Suurem akva parem, sinna saad paigutada rohkem ja suuremaid kalu, näiteks pangiod, keda soovid, ei tohiks pidada alla 80 liitrises anumas.

Valgustus kaladele ok. Kui taimi ka tahad, siis liiga vähe. Peaksid siis lisama reflektorid näiteks, siis saad kasvatada madala ja enamikke keskmise valgusnõudlikkusega taimi, mida oled soovinud.

Kui soovid bettasid, siis vaid ühekaupa ning mitte koos suuresabaliste isaste gupidega ega ka teiste suuresabaliste ja pikauimeliste kaladega. Väikseid krevette pole mõtet bettaga kokku panna, pistetakse nahka.

Vingerjas (Misgurnus anguillicaudatus), keda soovid võtta, vajab 200 liitrist anumat ning vajab vähemalt paarikaupa pidamist, Sinu akva liiga väike selle kala jaoks.

Kui soovid White Cloud Mountain'id võtta, siis temperatuuri poolest talle sobivad lisaks daaniod, kes samuti madalamas temperatuuris end hästi tunnevad. Samuti krevetid ja minivähid. Kõik teised Sinu poolt soovitud kalad (ja ka enamik taimi) eelistavad soojemat temperatuuri.

Kruusapõhja paksus 5-10 cm vajalik, kui soovid taimi kasvatada. Reeglina piisab ka sel juhul ca 5 cm pinnasest, vaid Echinodorus, Vallisneria jmt tugeva ja sügava juurestikuga taimed sooviksid veidi sügavamat.

Juurikat võib ka ahjus kuumutades desinfitseerida ning küllalt tugevas kaaliumpermanganaadi lahuses leotada.

Küsid, kas liiva ka vaja. Kui tahad elustaimi, siis liiv pole neile hea, kuna kipub liiga peeneteraline olema. Vaid jäme liiv sobib. Kui kasutad liiva all mingit jämedamateralist pinnast, siis vajub liiv läbi selle põhja ega ole seetõttu hea.

Pinnase värvi valikul, kui tahad elustaimi kasvatada, siis pigem võiks eelistada tumedamat. Tumedamas pinnases kasvavad taimed veidi paremini. Ka kalad tunnevad end tumedama põhjaga akvades turvalisemalt. Põhjakalade puhul vali pinnas, milles poleks teravaid servi ning mis poleks väga suureteralised.

Kalade valikust:
kui tahad antsu, siis taimeakvas pead talle andma palju taimset toitu, muidu võib taimede kallale minna.
Sinu poolt soovitud kalade valikul võta ühest liigist vähemalt 6 kala, siis tunnevad nad end turvalisemalt (v.a. ancistrus, nemad eelistavad omaette olla).
Bettad gupide ja väikeste krevettidega kokku ei sobi. Teised kalad on nendega ok. Gupid ja tetrad koos on ok.
Krabi, jah, tahab paludaariumit vm kohta, kus veest välja saaks ronida.
Pangio jm angerjalised ja ilma soomusteta põhjasägalised vajavad väga puhast vett, kus NH ja NO2 peavad olema nullis ning NO3 alla 20. Päris uude akvasse neid ei soovitata.
Suured plaecostomused taimeakvasse hästi ei sobi, Sinu akva jaoks aga kasvavad liiga suureks.
Minivähkidele (Cambarellus) ja krevettidele vaja palju peidukohti. Sinu poolt pakutud läbipaistvad pudelid pole väga head, kuna ei paku piisavalt varju. Paremad on taimed, puujuurikad jm dekoratsioonid, mille sisse või alla on hea peitu pugeda.

Dekoorist:
auguline valge kivi, mille valisid, tõstab ilmselt Su vee ph taset. Seega, kui Sul pole vajadust ph taset tõsta ning kui soovid pidada pehmema vee kalu, siis ära seda oma akvasse pane.

Krevette aklimatiseeri nagu kalugi. Kui ostad nad oma kodukohast kaugelt, kus vesi on väga erinev Sinu kodu kraaniveest, siis aklimatiseeri kauem (2-3 tundi, väga tundlike krevettide nagu Sinu poolt soovitud mustad krevetid näiteks isegi 4 tundi). Sama kehtib kalade aklimatiseerimise kohta.

Kui tood kalad sisse, siis vaid paar tükki korraga. Muidu võib äkiline saastekoormuse tõus akva vee kvaliteedi paigast lüüa ja kalad teise ilma saata. Paari nädala pärast alles uued kaks jne. Siis jõuavad head bakterid akva saastekoormuse tõusuga kaasa minna ning NH, NO2 ja NO 3 ei tõuse ohtlikule tasemele.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 12:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 12:14
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Ok vaatan valgustsut kas miskid led ribad ei sobiks sinna pole kindel kuidas neid kinnitatakse.
vaatasin aqadvisorisse pidin küll osade kalade sarnased võtma ja khulid on seal teist liiki aga sain sellise koosluse.
Mis järjekorras neid akvasse peaks tooma ja mis vahedega?

Kas mingit heledat puitu pole mis asendaks valget kivi?
Tänan pikka ja põhjaliku vastuse eest ka mis eelnevalt oli.


Attachments:
Faili kommentaar: Nimekir
kaladenimekiri.JPG
kaladenimekiri.JPG [ 33.3 KB | Vaadatud 155 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
milzi kirjutas:
Mis järjekorras neid akvasse peaks tooma ja mis vahedega?


Vastupidavuse järjekorras:
Kõigepealt teod, need taluvad uue akva tingimusi kõige paremini.

Seejärel - 4-8 nädalat pärast vee sisselaskmist (olenevalt, kui kiiresti akva vesi valmis on (st NH ja NO2 nullis), hakka tooma gupisid või tetraid, kuidas endal soov. Ikka ainult paarikaupa korraga ja uus paar iga kahe nädala tagant. Tean oma kogemustest, on jube tüütu see ooteaeg, tahaks kohe palju kalu tuua. Aga see on saanud saatuslikuks nii mõnelegi akvaariumile (sh olen ise selle vea teinud ning pärast haigeid või surnud kalu vaadates kahetsenud oma tormakust) . Nii et kannatust! Kannatus on alustava akvaariumi juures üks olulisemaid omadusi, mis, kui seda pole, tuleb omandada ;)

Siis tooksin mina Ghost shrimp'id ja ancistruse. Need võib koos tuua, kuna väikeste krevettide bioloogiline saastekoormus on nullilähedane. Noored ancistrused on vee kvaliteedi suhtes eriti tundlikud ning reeglina müüakse kaubanduses just noori. Seetõttu tasuks see kala tuua lõpupoole.

Ja lõpuks pangiod, kuna need (nagu kõik soomusteta kalad, sh angerjalised ja põhjasägalised) eriti tundlikud vee kvaliteedi suhtes ja soovitatakse seetõttu üksnes küpsesse akvasse.

milzi kirjutas:
Kas mingit heledat puitu pole mis asendaks valget kivi?


Ikka on. Vähemalt Tallinnas Tartu mnt ja Mulla tn poes ning "Kalakeses" sageli saadaval.

Veel - kuna Su akva vee täituvus on selle plaani 100% lähedal, siis jälgi hoolega vee kvaliteeti ning tee kindlasti iganädalaselt veevahetusi, 30-50% nädalas oleks hea, kuna gupid näiteks armastavad värsket vett. Kui kasutad testereid, siis nitraadid peaksid alati jääma alla 50, ideaalis 10-20 ühikut (vett testi kindlasti enne veevahetust ning kui tahad teada, palju veevahetusega nitraadid alanesid, siis ka peale veevahetust. Nii saad teada, kas tehtud veevahetuse % on küllaldane NO3 langetamiseks).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver