foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Filtri ost
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 19, 2015 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 29, 2012 08:47
Postitusi: 13
Pildid: 1
Asukoht: Helsinki
Tere!
Kiire algaja küsimus. Saaksin hetkel hea hinnaga Eheim 2217 välisfiltri, kuid enda akvaarium vaid 80 liitrine. Kas oleks liiga võimas või saab seda võimsust kuidagi reguleerida vms?
Aitäh :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 08:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võimsust reguleerida ei saa. Filter mõeldud kuni 600 (700?) l akvale? Natuke palju tõesti. Ma siiski arvaks, et pole paha. Ja ... nagunii tahad varsti suuremat akvat :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 12:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vot, see on koht, kus mulle meeldiks, et siin foorumis oleks võimalik panna "like" märki.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Selle filtri puhul oma 80 l akvasse pannes pead vaid arvestama, et ta pumba jõudlus 1000 l/h (tegelik kipub enamasti küll veidi alla olema), taimedele nii tugev veevool ei meeldi, samuti vali selle filtri puhul hoolikamalt kalu - paljudele kaladele selline veevool liiga tugev. Liiga tugev filter kipub ka põhjapinnast endasse imema ning teda akvas segi keerama.

Kui siiski tahad nii tugevat filtrit oma akvas kasutada, siis midagi saab teha veevoolu vähendamiseks:

- kasuta filtris rohkem ja tihedamat filtrisisu
- pane väljavoolu otsa nn. flööt, mis jaotab veevoolu vaiksemalt ja ühtlasemalt
- pane väljavoolu ots veepinna kohale (kui filtri instruktsioon lubab), nii väheneb veidi veevoolu tugevus (see eeldab veidi madalamat veepinna taset)
- paigalda jämedama läbimõõduga sissevoolutoru.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2015 03:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 29, 2012 08:47
Postitusi: 13
Pildid: 1
Asukoht: Helsinki
Pilt kohe selgem, tänud.
Ostsin filtri koos muu akvakraamiga komplektina ära, kuid ilmselt vahetan filtri siiski veidi lahjema vastu. Hetkel veel veidi liiga suur, ei mahu riiulissegi :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 29, 2012 08:47
Postitusi: 13
Pildid: 1
Asukoht: Helsinki
Ei hakka uut teemat tegema, nii et küsin siin samas. Vahetasin oma 80L akvaariumi välja 240L vastu ning praegune välisfilter jääb lahjaks ning otsin uut. Üks inimene pakub mulle eheim proffessionel 2026 filtrit. Peaks nagu idee poolest sobima, kuna filter mõeldud kuni 350L akvadele. Vanuse kohta ei osanud ta öelda aga vaatasingi nüüd et nende valmistus on lõppenud 2008? Nii et ilmselt 50 eurot sellise eest oleks palju või okei? Ei ole üldse hetkel nende hindadega kursis kahjuks ja ei tahaks pärast kahetseda ostu :D

(Oleks pidanud ikka oma vana eheimi filtri alles jätma, aga tollel hetkel ei uskunud et SAS võiks tulla :D )


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 02:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Minu tagasihoidlikku arvamist mööda jääb 2026 natuke lahjaks, isiklikult kasutaks 2028 või analoog, JBL'i toodangu puhul e1500 või analoog. Algul võib tunduda et tekitab "tormi" aga see "probleem" on mööduv - umbes maksimum kuu pärast on kõik rahulik.
Minu praktika näitab et filtri sildi parameetrid võib rahulikult 3-ga jagada, et saada akva suurusele vastav sobilik filter ( näiteks: filter mis on kirjade järgi 350 l akvale sobib tegelikult suurepäraselt 100-150l akvale).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 29, 2012 08:47
Postitusi: 13
Pildid: 1
Asukoht: Helsinki
Tänud!
Loobusin pakkumisest ning otsin midagi võimsamat :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 09:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
mx kirjutas:
Minu tagasihoidlikku arvamist mööda jääb 2026 natuke lahjaks, isiklikult kasutaks 2028 või analoog, JBL'i toodangu puhul e1500 või analoog. Algul võib tunduda et tekitab "tormi" aga see "probleem" on mööduv - umbes maksimum kuu pärast on kõik rahulik.
Minu praktika näitab et filtri sildi parameetrid võib rahulikult 3-ga jagada, et saada akva suurusele vastav sobilik filter ( näiteks: filter mis on kirjade järgi 350 l akvale sobib tegelikult suurepäraselt 100-150l akvale).


sekundeerin.
oma kogemusest võin samuti väita, et 350L akvale mõeldud filter jääb 240l akva jaoks lahjaks. Ajaks vast asja ära aga vajab liiga tihedat hooldust ning seetõttu võib bakteri keskkond häirida saada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 09:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Zmile kirjutas:
Tänud!
Loobusin pakkumisest ning otsin midagi võimsamat :)

http://aquadisain.ee/load/sunsun_seadme ... 87-1-0-225


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri ost
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 29, 2012 08:47
Postitusi: 13
Pildid: 1
Asukoht: Helsinki
tommike kirjutas:
Zmile kirjutas:
Tänud!
Loobusin pakkumisest ning otsin midagi võimsamat :)

http://aquadisain.ee/load/sunsun_seadme ... 87-1-0-225


Hmm, peaks täitsa uurima seda varianti. Siiani olen vaid eheimi ja jbl toodangut vaadanud.


Edit: Kuidagi kaldun ikkagi Eheimi ja JBL poole Tundub selline turvalisem ja kindlapeale minekuna :D Üks pakub nüüd Eheim Professionel 3 2075 filtrit ja ilmselt tuleb see ära ka võtta. Sellest peaks siis minu akvale loodetavasti piisama ja loodetavasti ei tule ostu kahetseda :)


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver