foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2015 01:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 11, 2015 05:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Minule jäi minu üürnikult ootamatult 70L akva, kus sees 2 särjesuurust harilikku kuldkala, põhjakoristaja ja veel 2 sägalist. Kuna tuttaval oli tühjaks jäänud 180L toimiv akva, siis kolisin ma need 5 kala sinna ümber ja püüan nüüd selle 70L-isega otsast alustada.
Akvaarium on mul alati kodus olnud, aga peamiselt olen kõrvalt näinud, kuidas ema sellega toimetas. Siinset foorumit lugedes olen juba ka aru saanud, mis mu lapsepõlve akvas valesti võis olla. Miks gupid kuldkalade sabad ära sõid jne.

Eile panin kruusa maha, peale pudistasin mõned Vahemerest korjatud teokarbid ja 2 kändu, mis olid selles akvas juba enne. Täna tõin tuttava akvast sisse ka mõned taimed. Kalu küll enne detsembrit ilmselt sisse ei tule. Tahaks, et taimed enne ilusti kasvama hakkas jne. Küll aga tahaks juba väga unistada, kes mul seal elama hakkavad. Ses osas sooviksingi nõu.

Visioon on selline, et võiks olla 2 efekset värvilist suuremat kala ja mingi pisike parv. Näiteks neoonid...lisaks mõni säga põhja (kui sobib). Siinkohal ootaksingi nõuandeid sobiva meeskonna osas. Lisaks võib soovitada mulle ka taimi, mis ei oleks algajale liiga rasked pidada ja mis sobiks kokku kaladega. Ma nägin kuskil teemas ka mingit kalkulaatorit, mis aitab meeskonda kokku panna, aga see on päris eeruline kasutada,kui kalade ladinakeelsed nimed ei ütle veel mitte midagi.

Lisaküsimus: mis taim see on, mille ma istutanud olen?


Attachments:
CAM00202-001.jpg
CAM00202-001.jpg [ 123.29 KB | Vaadatud 284 korda ]

_________________
70L
Gupid
Botia striatad
Antsud
Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2015 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Eks kalade valik ole maitseasi. Mulle endale meeldiks just kena neooniparv. Kui vaatad Takashi Amano neoonide akvaariumi kujundusi, saad inspiratsiooni....
Ceratophyllum demersum kasvab hästi, Vallisneria samuti. Mulle on jäänud mulje, et nad koos ei taha kasvada.
Filtrit pole veel ? Tasub hankida.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2015 02:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 11, 2015 05:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Aitäh vastuse eest!
Kas on ehk mõni netilehekülg, mis tutvustaks lähemalt erinevate kalade soove ja vajadusi? Hetkel ma olen vist tõesti jätnud mõtte suurema kalapaari osas ja püüan keskenduda pisikestele.

ps. pump on nüüd juba töös ja esimesed veetestid normi piires :)...ei tea, kas oleks OK näiteks teod sisse lasta, kes aitaks tasakaalu tekitada või on vara ja nad kannataksid?

_________________
70L
Gupid
Botia striatad
Antsud


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2015 09:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Kõigepealt tudeeri veel Reinu artikleid( viewtopic.php?f=21&t=25681 ) algajatele ja seejärel:
lugemiseks:
1. akvaariumi-omaniku käsiraamat; gina sandford-kirjastus varrak
2. põhiteadmisi akvaristikast - kalake.ee
Netis:
3.vaata facebookis kalake.ee;facebook: AkvaariumOÜ, aquatica.ee kalade pakkumised-seal pildid ja kalade nimed-lööd googli otsingusse ja voilaa - lugemise rõõm :)

Nn. meeskonna valimisel abiks: http://www.aqadvisor.com/AqAdvisor.php - AGA seda ei tohiks just puhta kullana võtta vaid et saada mingi ettekujutus asjast.... alustuseks võiks äkki mõne teo jah tankistiks lasta
Kui soovid akvas rikkalikku taimestikku siis praegune põhjapinnas(kirgas valge põhjapinnas võib ka mõningaid kalu häirida ja nad kahvatuks muuta) pole parim valik...aga rikkalikku ja vohava taimestiku saamiseks vajad lisalugemist see pikem teema juba...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2015 11:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Siin on kolm lehekülge, mis annavad infot erinevate kalade vajaduste kohta:
http://www.seriouslyfish.com/knowledge-base/
http://animal-world.com/encyclo/fresh/fresh.htm
http://www.aquaticcommunity.com/fish/

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2015 07:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 11, 2015 05:18
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tänan info eest. Tänaseks on taimi juurde tulnud ja põhja riputatud tumedaid kive sekka. Näitajad head ja tundub, et käivitamine on edukal teel.

Lisan, et leidsin kaubandusvōrgust raamatu, mis eriti tõmbas tähelepanu - raamat Gupi, mis meeldis nii väga ja on nii põhalik, et peaks andma kõik vastused kõikvõimalikele gupiteemalistele küsimustele ja ahvatles alustama just nede pisikeste ilusate kaladega. Võimalik, et raamatu autor on ka siinse foorumi lugeja ja tunneb rõõmu, et tema töö inspireerib :)

Varsti plaan minna gupijahile. Kui keegi soovib müüa/vahtada/anda gupisid, siis paari nädala pärast olen avatud pakkumistele.

_________________
70L
Gupid
Botia striatad
Antsud


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2015 11:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui gupid tunduvad olevat just need õiged siis võin pakkuda ühe kena värvilise isase kala. Ta elab mu Tipi akvas aga liigikaaslasi ei ole. Ehk tunneks rohkem rõõmu sellistest?
Fakt on see, et kui hankida paar, tekib väga kähku probleem järglastele kodu leidmisega. Nad paljunevad kiiresti ja on erakordselt elujõulised. Tihti peetakse vaid isaseid gupisid - ei paljune ja on kenad vaadata.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2015 11:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Soovitan sama - kui sa ei taha gupiuputust, siis võta ainult poisid.

_________________
...


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver