foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2015 06:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 03, 2015 03:49
Postitusi: 5
Pildid: 0
Tere,

Kolm päeva tagasi toodi mulle koju 125l akvaarium. Varem pole akvaariumi olnud ja seetõttu alustasin Reinu artiklite lugemisega ;) Algatuseks istutasin 4 taime, lisasin Denitroli ja Biotopolit. Kalu hetkel veel ei ole, kuid kruusaga tuli kaasa terve hunnik torntigusid. Täna sai võetud ka JBL tilktestidega veenäidud.

pH 7,8
Gh 18
KH 18
NH4 <0,05
NO2 0,025 või <0,01
NO3 40-80 ppm vahel

Küsiksin, et kas nii kare vesi on normaalne või peab seda hakkama pehmendama? Millaks peaks tegema veevahetuse? Netis leidub soovitusi ühest äärmusest teise - ülepäeviti kuni soovituseni algul üldse mitte vahetada. Ma ise saan aru, et kasulikke bakterite hulka sagedasem veevahetus oluliselt ei tohiks mõjutada.
Millised kalad üldse sobiksid sellise veega akvaariumisse ja millal võiks esimesed kalad akvaariumisse tuua?

Sooviks teada ka valgustuse kohta. Hetkel on akvaariumis 2x18W T8, mida tundub vähevõitu. Panin küll reflektorid ka juurde, kuid taimede jaoks ilmselt siiski ei piisa. Kas 2x24W T5 aitaks või peaks siiski leiutama uue kaane, kuhu saaks rohkem lampe panna?
Reziim on sätitud praegu 8 tunni peale.

Kas taimede jaoks oleks parem kui sisefiltrist tuleb mulinal õhku või piisab lihtsalt vee liikumisest? Eraldi CO2 mullitajat mul ei ole.

Aitüma vastuste eest :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2015 06:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tere tulemast akvaristide sekka,
niisiis - ära torntigude pärast küll muretse- minul neid alati olnud oma 30a akva pidamise vältel ja lugematu arv. Nad kobestavad pinnast ja aitavad kaasa jääkainete liikumisele pinnases.
Aga - millest - alustada- traditsiooniline ja igivana küsimus - soovitaksin siin foorumit veel lugeda-akva sisse töötamisest kuni esimeste elanike soetamiseni-on ikka väääga palju juttu olnud...
Valguse koha pealt pead enne mõtlema milliseid taimi tahad soetada ja kas rõhk on taimedel, kas plaanid manustada ka akvasse CO2..
jne...jne..sellest johtuvalt ka valgusvõimsus(näiteks oli mul kunagi 100l akvas 3x18w reflektoritega ja taimed kasvasid ikka väga metsikult)...ja veel kui lisad suure hulga valgustorusid siis arvesta et ka akva vee temp tõuseb sest torud kütavad tublisti...
nn. Mullitaja - erilist vajadust ei näe- piisab kui veepind liigub ja akvas pole ülerahvastust...aga sõltub jälle olukorrast-kaladest-temperatuurist....
KALADEtoomisega ära kiirusta ! Mõtle hästi läbi millised kalad meeldivad ja seejärel kas akva suurus jne ka sobib,ka kalade omavahelist sobivust peaksid enne pikalt uurima- on ka mingi aqadvisor.com mis aitab valida kalu ja taimi vastavalt akva suurusele ja tehnikale.
voiksid ka pildi lisada hetkeseisust ja enda asukoht võiks ikka olla avalik-siis teab äkki aidata vee kareduse suhtes

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2015 07:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 03, 2015 03:49
Postitusi: 5
Pildid: 0
Elan ise Tartus.

Teod mind väga ei häirigi. Lihtsalt endale oli üllatus, et peale kruusa läbipesemist neid nii palju välja ilmus :)
Hetkel on poest toodud Tropica easy sarja taimed, kuid tulevikus tahaks kindlasti midagi juurde hankida. Ruumi peaks jaguma nii taimedele kui kaladele. Kaladest tahaks kindlasti Bettat (mõni põhjakoristaja oleks ka tore). Muus osas on aga nimistu veel täiesti lahtine.
Temperatuur on praegu 24 kraadi peale seadistatud.

Lisan siis ka pildi hetkeolukorrast. Nühkisin küll svammiga seinu, kuid osasid plekke ei õnnestunud maha saada. Anubias teeb muret, selline kahtlaselt kollane :(

Pilt


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2015 07:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
bettad soovivad veidi kõrgemat temp kui 24, soovitavalt ikka 26-28, kahjuks on aga ilusaimad bettad ikkagi isased-aga neid ju parve kaupa pidada ei õnnestu-emased seevastu suht värvitud, ronikalalistest võiks siis soovitada näiteks laaliuseid(kääbus niitkala)-on aretatud eri värvi sorte, algajaile võib soovitada ka tähnilist niitguraami-suht lihtne pidada...
coryd on soovitav pidada väikese parvena ca 4tk võiks vast olla...
Bettade asemel soovitaksin hoopis väikesi parvekalu mille pidamine algajale suht lihtne-näiteks neoontetrad,must neoon
või barbused, või daniod...aga see muidugi maitse asi ja selle üle pole eriti kombeks vaielda.
Akva pildi kohta: näen et oled vist muretsenud murutaimed-mina pole neid kasvama saanud kuigi olen korduvalt proovinud,
teiste taimede koha pealt ei tohiks erilisi probleeme tulla...ära muretse...vaikselt alustad ja ikka step by step :)
nagu ma õigesti aru saan siis sul kaane all 2x18w - mis tüüpi lambid on(loe torudelt markeering) - tunduvad mõlemad külma tooniga - isiklikult olen valinud segamini kollakaid ja lumivalgeid, milline sisefilter akvas on vist aquaeli oma mingi...
(isiklikult nopiks akvast välja igasugu vaasid, kohvikannu ja plastiksiili :shock: - aga see jälle maitse asi)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 04, 2015 08:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 03, 2015 03:49
Postitusi: 5
Pildid: 0
Filtriks on Aquael 2 fan-plus.
Lambid on T8 torud Flora-glo (2800K?)ja JBL Solar Color, sai zookauplusest ostetud.

Plastiku suhtes olen täitsa nõus. Vaasid siiski jäävad :twisted:


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 18, 2015 11:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 03, 2015 03:49
Postitusi: 5
Pildid: 0
Akvaarium on nüüd tükk aega käinud ja hetkel tundub kõik sujuvat. Olen seni probleemide vältimiseks suht tihedalt vett ka vahetanud
Ühe lambi vahetasin samuti ümber. Panin sisse Sylvania Groluxi ja see meeldib taimedele märksa rohkem.

Praegu ujuvad mul akvaariumis neli mollyt, kuid tahaksin ka "põhjakoristajaid" juurde võtta. Täna jäi poes silma Corydoras Sterbai. Samas netist uurides on silma jäänud, et nad tahavad pigem pehmemat vett. Kas Tartu vesi neile sobib? Testide järgi on vee kareduseks GH 18. Netist lugedes kohtab taas erinevaid arvamusi seinast seina.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2015 11:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Arisilan kirjutas:
Täna jäi poes silma Corydoras Sterbai. Samas netist uurides on silma jäänud, et nad tahavad pigem pehmemat vett. Kas Tartu vesi neile sobib?


Mis sa arvad, kust see pood seda vett siis võtab? Mine poodi ja küsi, et kust nad võtavad vett oma akvaariumitesse või kasutavad nad mingeid imeseadmeid, et nende vesi oleks kaladele ideaalne... Ma arvan, et mitte.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2015 12:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tartus on erinevates piirkondades väga erinev vesi, vt http://www.tartuvesi.ee/tartu-joogivee- ... dinaitajad
Seal on ka telefon antud, kust saab täpsemat infot oma piirkonna kohta.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2015 12:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selle teemaga on nüansse. Esiteks, Tartu vesi - ehkki päris välistatud pole, ma siiski ei usu et kuskil Tartus oleks selline vesi, millega corydoraseid pidada ei saa.
"kust see pood seda vett siis võtab" on aga teine teema. Poed võtavad vahel vett ka RO filtrist, eriti kui kaup on tulnud kuskilt Aasiast pehme veega piirkonnast. Mõndagi sõltub siis sellest, kui hästi osatakse ja viitsitakse kalu aklimatiseerida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2015 11:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 03, 2015 03:49
Postitusi: 5
Pildid: 0
Praegu sai võetud 6 corydoras paleatust. Tundub, et tunnevad hetkel end päris koduselt. :)


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver