audru kirjutas:
aga kui mul on praegu liiva põhi, kas selle peale võib teha kivi põhja?
Tegelikult teame me väga vähe sellest milline Su akva ja tema olukord on. Kuidas küsida nii et sellele saaks mõistlikult vastata leiad
/esimene/626/index.html leiduvate vihjete abil. Päris palju abi on ka artiklite all olevast infost.
Sinu esimesele küsimusele on tõesti raske vastata pilti nägemata, kirjeldus pole ilmselt piisav. Võimalik et tegu ntx sedasorti vetikaga mis ikka alustavas akvaariumis külas käib.
Põhjaga on aga nii et kõik sõltub eesmärgist. Liivapõhjal on omad head ja vead - kui Sul on kalad kes armastavad pinnases tuhnida siis nad oleksid kindlasti selle üle rõõmsad, peale selle ei vaju toidujäägid liivapõhja puhul nii kergesti pinnasesse ning sinna pandud väetis ei jõua nii kergesti vette. Samas liivapõhi võib ajapikku liialt kokku vajuda, siis võib seal halvemal juhul hakata toimuma ebasoovitavaid anaeroobseid protsesse mille tulemusena vabaneb mürgiseid aineid - mõned autoriteedid soovitavad seepärast vähemalt kord nädalas liivapõhja käega läbi segada (iseasi mida taimed sellest arvaks). Samuti võib liivapõhi taimejuurte jaoks liialt kinni vajuda.
Kui tahad taimi kasvatada siis kivipõhi ilmselt pole sobiv valik. Kui aga ntx kirevahvenlaste akva plaanis siis võib kivipõhi hästi sobida. Kuid mitte kõik kivid ei sobi kivipõhjaks!
Alguseks on aga kruusapõhi üks ohutumaid valikuid - seesama kruus mida müüakse ehitusmaterjalide kauplustes kuivliiva nime all (2-6 mm fraktsiooniga).
Ehk siis täpne vastus oleks et ma ei näe mõtet liivapõhjale kivipõhja tegemisel (eriti kui see liivapõhi on paks, suurem võimalus probleemide tekkeks) kuid otseselt keelatud see muidugi pole. Õhuke liivakiht kivide all aga on ehk küll abiks, kaitseb veidi klaasi kiviga toksamise eest.